خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

توصیه امیر آقایی برای چهارشنبه‌سوری

کد خبر: 9101 تعداد بازدید: 330

جشن چهارشنبه‌سوری، رسم دیرینی است که ایرانیان طی سالیان متمادی با آتش بازی و رسومی مثل قاشق زنی و پریدن از روی آتش آن را حفظ کرده‌اند. با این حال ...

توصیه امیر آقایی برای جشن چهارشنبه‌سوری

جشن چهارشنبه‌سوری، رسم دیرینی است که ایرانیان طی سالیان متمادی با آتش بازی و رسومی مثل قاشق زنی و پریدن از روی آتش آن را حفظ کرده‌اند. با این حال در سال‌های اخیر این مراسم زیبا و باستانی جای خود را به برخی حوادث تلخ و ناگوار داده است.

به همین مناسبت، امیر آقایی با انتشار پستی در اینستاگرام نوشته است:

” امروز جشن چهارشنبه‌سوری است و خوب مي‌دانم كه هر سال همه مي‌گوييم و ميگويند شما را به خدا مراقب باشيد، اما هرسال تعدادي از هموطنانمان دچار سوانح جدي مي‌شوند.

اما به حكم وظيفه امسال هم تمنا ميكنم، عزيزان، شادي و شادماني حق شماست، چهار شنبه‌سوري هم از ديرباز تا به امروز هر ساله جشن گرفته مي‌شود، لطفا ريسك نكنيم، لطفا از مواد منفجره استفاده نكنيم، به خدا سوگند كه در آرامش هم مي‌شود شادمان بود و شادي كرد.

اما يك سنگ ريزه‌ي كوچك از نارنجك دست‌ساز شما، مي‌تواند تا ابد بينايي كسي را بگيرد، نمي‌ارزد، ولله كه به اشك مادرانمان نمي‌ارزد. لطفا به فكر عزيزان آتش‌نشانمان باشيم، باري از دوششان برداريم، ما كه اساسا از آسمان و زمين برايمان مي‌بارد، لااقل خودمان بر سرِ هموطنمان نباريم. “

به امید جشن چهارشنبه‌سوری شاد و بدون حادثه برای تمامی هموطنانمان. جشن چهارشنبهسوری مبارک.

ارسال نظر