خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

جمعه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

کودکان دارای اضافه وزن در خطر سکته مغزی

کد خبر: 8758 تعداد بازدید: 561

نوجوانان دارای اضافه وزن، در بزرگسالی ۸۰ درصد بیشتر در معرض سکته مغزی به دلیل فشار خون بالا قرار دارند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید. بچه هایی ...

کودکان دارای اضافه وزن در خطر سکته مغزی

نوجوانان دارای اضافه وزن، در بزرگسالی ۸۰ درصد بیشتر در معرض سکته مغزی به دلیل فشار خون بالا قرار دارند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

بچه هایی که در سال های نوجوانی دارای اضافه وزن هستند ۸۰ درصد بیشتر در معرض سکته مغزی در بزرگسالی قرار دارند.

در یک هشدار به نوجوانان با عشق به مواد غذایی ناسالم، تحقیقی افزایش وزن نوجوانان را با فشار خون بالا در بزرگسالی مرتبط می داند.

یافته های محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد نشان می دهد فشار خون بالا عامل اصلی تضعیف رگ های خونی در مغز است که خطر سکته مغزی را افزایش می دهد.

آن ها متوجه شدند پسران متوسط هشت ساله که در ۲۰ سالگی اضافه وزن پیدا می کنند خطر سکته مغزی در مراحل بعدی زندگی آن ها ۸۰ درصد افزایش می یابد.

هر دو درجه افزایش شاخص توده بدن بالاتر از دامنه ی تندرستی این احتمال را ۲۰ درصد افزایش می دهد.

این تحقیق ۳۷,۶۶۹ مرد ۳۸ ساله با اندام متوسط را زیر نظر گرفت که طی آن ۹۱۸ نفر از آن ها دچار سکته مغزی شدند.

نویسنده همکار دکتر جنی کیندبلوم اشاره می کند: “نرخ سکته ی مغزی در میان جوانان افزایش یافته است در حالی که این نرخ برای افراد مسن کاهش یافته است. در عین حالی که ما دلیل این افزایش را نمی دانیم، این اتفاق همزمان با شیوع چاقی رخ داد.

هر ۵ دقیقه یک نفر در بریتانیا دچار سکته مغزی می شود، که زمانی اتفاق می افتد که خون رسانی به بخشی از مغز قطع می شود.

چاقی خطر ابتلا به سکته مغزی را با مسدود کردن رگ های خونی توسط ذخایر چربی افزایش می دهد که می تواند سبب مسدود شدن جریان خون و در نهایت سبب مسدود شدن انتقال جریان خون به مغز شود.

علاوه بر این می تواند سبب سکته‌ های مغزی هموراژیک (خونریزی دهنده) شود، جایی که یک رگ خونی ضعیف شده موجب خون ریزی مغزی می شود.

این تحقیق جدید نشان می دهد که این خطر می تواند از دوران کودکی شروع شود، زمانی که فشار خون بالا ایجاد می شود که می تواند سبب آسیب رگ های خونی شود.

کودکان دارای اضافه وزنی که تبدیل به بزرگسالانی چاق می شوند ۷۰ درصد خطر ابتلا به سکته مغزی بالاتری دارند، اما کودکانی که از حالت عادی تبدیل به فردی چاق می شوند ۸۰ درصد در معرض خطر سکته مغزی قرار دارند.

منبع: Mail Online

ارسال نظر