خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

کودکان مبتلا به آسم در خطر نارسایی قلبی

کد خبر: 8749 تعداد بازدید: 477

تحقیقی برای اولین بار هشدا می دهد، کودکان مبتلا به آسم در خطر بزرگ پیشرفت نارسایی قلبی قرار دارند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید. افراد جوان با ...

کودکان مبتلا به آسم در خطر نارسایی قلبی

تحقیقی برای اولین بار هشدا می دهد، کودکان مبتلا به آسم در خطر بزرگ پیشرفت نارسایی قلبی قرار دارند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

افراد جوان با تاریخچه ابتلا به آسم در خطر بیشتر توسعه نارسایی قلبی قرار دارند.

بیماری های تنفسی رایج نشان می دهد که منجر به ضخیم شدن بطن چپ قلب می شوند.

این امر می تواند سبب شود ماهیچه های قلب قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهند و در نهایت قلب قادر به پمپاژ خون به بافت های بدن نباشد.

این اولین تحقیقی است که بیماری آسم دوران کودکی را با وضعیت قلب در بزرگسالی که به هایپرتروفی بطن چپ معروف است ارتباط می دهد.

نرخ آسم – که به دلیل التهاب عبور هوا رخ می دهد – در دهه های گذشته افزایش یافته است، که ۸ درصد کودکان و ۷ درصد از بزرگسالان را در بر می گیرد.

افزایش آلودگی هوا اغلب مقصر شناخته می شود، اما بخشی از این دلیل می تواند روش های تشخیصی در حال استفاده باشد.

یافته های کلیدی

این تحقیق، در مجله کالج قلب آمریکا: نارسایی قلبی، به چاپ رسیده است.

در این تحقیق ۱,۱۱۸ بیمار به یک پرسش نامه در مورد تاریخچه بیماری آسم خود پاسخ دادند.

پس از ۱۰ سال پیگیری، کسانی که آسم داشتند در مقایسه با افراد بدون سابقه بیماری آسم، توده بطن چپ بیشتری داشتند.

محققان کشف کردند که این ارتباط در بیمارانی با فشار خون بالا قوی تر بود.

سمت چپ و راست قلب کارهای متفاوتی انجام می دهند.

به دلیل اینکه بخش چپ قلب برای انتقال خون به سراسر بدن باید شدیدتر کار کند، معمولا این قسمت زمانی که فشار خون فرد خیلی بالا باشد یا دارای وضعیت سلامتی باشد که سبب شود قلب شدیدتر از حالت عادی کار کند بزرگ می شود.

هایپرتروفی بطن چپ می تواند سبب تنگی نفس، درد قفسه سینه و خفگی شود.

قلب بزرگ شده می تواند در برخی افراد درمان شود، و امکان کاهش بخش بزرگ شده در طول زمان وجود دارد.

بر طبق گزارش فشار خون بریتانیا، افرادی با فشار خون بالا و بخش چپ بزرگ شده قلب در مقایسه با افرادی با فشار خون یکسان اما اندازه قلب عادی ۴ برابر بیشتر در معرض خطر سکته قلبی قرار دارند.

طبق آنچه که کارشناسان می گویند، به طور مشابه، افرادی با عضلات سمت چپ قلب ضخیم شده ۱۲ مرتبه بیشتر در معرض خطر سکته مغزی قرار داشته و به احتمال زیاد ضربان قلب نامنظم دارند.

نویسنده تحقیق لو کوای، رئیس مرکز تحقیقات چاقی دانشگاه تولین آمریکا گفت، یافته های ما نشان می دهد تغییر سبک زندگی یا درمان دارویی می تواند برای افرادی با تاریخچه بیماری آسم به منظور کاهش خطر بیماری قلبی عروقی اعمال شود، به ویژه در کسانی که در معرض فشار خون بالا هستند.

هر چند، محدودیت این مطالعه عدم وجود اکوکاردیوگرام های (گرفتن تصویر قلب با امواج صوت) مبنا بود.

جان گاتینر، استاد راهنمای پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند، در یک نظر همراه با مطالعه نوشت که یافته ها چندین سوال بی پاسخ به جا می گذارند.

وی گفت: «ما منتظر مطالعات بیشتری هستیم که به طور دقیق ارتباط آسم با مرگ، نارسایی قلبی، انفارکتوس میوکارد (سکته قلبی) و سکته مغزی را تعیین خواهد کرد.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر