خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

سه روش برای پیش گیری از آلزایمر

کد خبر: 8713 تعداد بازدید: 731

آیا به دنبال راه هایی برای حفظ سلامت مغزتان در سنین پیری هستید؟ سه چیزی که می تواند در برابر آلزایمر شما را محافظت کند: ورزش، کنترل فشار خون و تمرینات ...

سه روش برای پیش گیری از آلزایمر

آیا به دنبال راه هایی برای حفظ سلامت مغزتان در سنین پیری هستید؟ سه چیزی که می تواند در برابر آلزایمر شما را محافظت کند: ورزش، کنترل فشار خون و تمرینات مغزی. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

در حالی که هیچ روش اثبات شده ای برای جلوگیری از کاهش روانی یا بیماری آلزایمر وجود ندارد، گزارش جدیدی می گوید که ورزش، کنترل فشار خون بدن و شکل هایی از تمرینات مغزی می توانند کمک کننده باشند.

آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی در گزارشی عنوان کرد: “بدون اثبات، دولت نباید تشکل های بهداشت عمومی را در جهت استراتژی هایی برای سلامت مغز سالمندان شروع کند.”

با این حال، گزارش اشاره می کند شواهد دلگرم کننده هستند و کارشناسان امیدوارند این تغییرات شیوه زندگی منجر به روش قطعی برای از بین بردن بیماری های مغزی شود.

عصب شناس، آلن لشنر، رئیس کمیته آکادمی های ملی آمریکا می گوید: “۳ استراتژی مشخص و بی ضرر، که حداقل ۲ مورد از آن ها واقعا برایتان مفید است.”

دانشمندان می دانند که تغییرات خطرناک در مغز ده ها سال پیش شروع می شود تا علائم آلزایمر و زوال عقل آشکار شود. این امر نشان می دهد که یک دریچه امیدی برای تقویت سلامت شناختی افراد وجود دارد.

پژوهشکده ی ملی سالمندان از آکادمی های ملی معتبر درخواست کرد تا این زمینه را مورد بازبینی قرار دهند.

کمیته اعلام کرد ۳ عمل بایستی برای اثبات دقیق تر مورد بررسی قرار گیرند تا مشخص شود که آیا می توانند موثر باشند یا خیر.

تحت کنترل درآوردن فشار خون، به ویژه در سنین میان سالی امری ضروری است. کسانی که فشار خون بالا دارند در هر صورت برای پیش گیری از بیماری قلبی و سکته مغزی به درمان نیاز دارند.

افزایش فعالیت بدنی. شبیه به توصیه ی فشار خون، آنچه برای قلب خوب است برای مغز نیز خوب است.

آموزش شناختی، روش های ویژه ای در جهت افزایش استدلال، حل مساله، فرایند حافظه و سرعت پردازش ذهنی هستند.

در حالی که عملکرد فوری کار ممکن است بهبود یابد، کمیته گفت که روشن نیست که آیا مزایای ماندگار و معنی داری وجود داشته باشد.

ماریا کارریلو، رئیس بخش پزشکی، گفت:”انجمن مؤسسه آلزایمر منتظر پیشنهادات بود و موافقت کرد که تحقیقات بیشتری لازم است تا تعیین شود که چه مداخلات بهینه ای باید صورت گیرد.”

در عین حال، توصیه ما به افراد این است مغزشان را به چالش بکشند تا سلامتی مغزشان حفظ شود.

منبع: Mail Online

ارسال نظر