خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

جمعه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

برای کاهش التهاب مفاصل ماهی مصرف کنید

کد خبر: 8666 تعداد بازدید: 751

خوردن ماهی می تواند آرتریت (التهاب مفاصل) را تسکین دهد. مصرف ۲ وعده ماهی در هفته می تواند مفاصل متورم یا حساس را تسکین بخشد. در ادامه، با از همه ...

برای کاهش التهاب مفاصل ماهی مصرف کنید

خوردن ماهی می تواند آرتریت (التهاب مفاصل) را تسکین دهد. مصرف ۲ وعده ماهی در هفته می تواند مفاصل متورم یا حساس را تسکین بخشد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

تحقیقی نشان می دهد، خوردن ماهی ۲ مرتبه در هفته می تواند علائم آرتریت را از بین ببرد.

کسانی که ۲ بار در هفته ماهی مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که هرگز ماهی مصرف نمی کنند، کمتر از درد مفاصل متورم یا نرم رنج می برند.

علاوه بر این، مطالعه صورت گرفته نشان داد افرادی که حتی بیشتر از دو بار در هفته ماهی مصرف می کنند کمتر احتمال دارد دچار رماتیسم مفاصل شوند.

تحقیقات قبلی نشان می دهد که مصرف مکمل های روغن ماهی که سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند درد مفاصل ناشی از التهاب مفاصل را تسکین می بخشد.

اما محققان می خواستند ببینند که آیا مصرف کل ماهی نیز می تواند این اثرات را داشته باشد یا خیر.

دکتر سارا تدشی، نویسنده ی ارشد در تحقیق “التهاب مفاصل مراقبت و تحقیق” گفت: “یافته های ما نشان می دهد که مصرف ماهی می تواند التهاب کمتر مرتبط با فعالیت های بیماری رماتیسم مفاصل را در پی داشته باشد.”

او اضافه کرد: “مصرف ماهی فواید سلامتی بسیاری دارد، و یافته های ما می تواند به بیماران دارای رماتیسم مفاصل دلیل خوبی برای افزایش مصرف ماهی بدهد.”

در این تحقیق، ۱۷۶ بیمار دارای رماتیسم مفاصل که در بالتیمور زندگی می کردند مورد بررسی قرار گرفتند که در طول یک سال گذشته چند وقت یک بار ماهی مصرف می کرده اند.

ماهی با میزان بالای روغن امگا ۳ برای این منظور انتخاب شد.

ماهی های انتخاب شده ماهی تن، سالمون، ساردین، ماهی های خامی مثل ساشیمی، سوشی، ماهی قزل آلا، ماهی حلوا، لوزی ماهی و ماهی هامور (نوعی ماهی دریاهای گرمسیر)  بودند.

ماهی سرخ شده در این تحقیق مد نظر نبودند – به گفته ی محققان سرخ کردن سبب کاهش میزان امگا ۳ موجود در ماهی ها می شود.

با اندازه گیری نشانگر موجود در خون به نام DAS28-CRP مشخص شد که سطح التهاب در بین افرادی که ۲ مرتبه در هفته یا بیشتر ماهی مصرف می کرند در مقایسه با افرادی که هرگز ماهی مصرف نمی کردند به میزان قابل توجهی پایین تر بود.

منبع: Mail Online

ارسال نظر