خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

جمعه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

چرا رژیم غذایی گیاهی لاغری را سبب می شود؟

کد خبر: 8580 تعداد بازدید: 1043

چرا رژیم غذایی گیاهی لاغری را سبب می شود؟ بسیاری از افراد تمایل دارند لاغر باشند و در این بین تلاش های بسیاری را برای رسیدن به این هدف انجام ...

چرا رژیم غذایی گیاهی لاغری را سبب می شود؟

چرا رژیم غذایی گیاهی لاغری را سبب می شود؟ بسیاری از افراد تمایل دارند لاغر باشند و در این بین تلاش های بسیاری را برای رسیدن به این هدف انجام می دهند. اما آیا رژیم غذایی گیاهی می تواند در این بین مفید باشد؟ در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

تحقیق جدیدی نشان می دهد، افراد رژیمی که برنامه غذایی گیاهی را دنبال می کنند، در مقایسه با افرادی که به صورت کالری محدود گوشت مصرف می کنند، دو برابر بیشتر وزن کم می کنند.

بر طبق نتایج تحقیقی، حذف ۵۰۰ کالری در روز و اتخاذ یک رژیم غذایی گیاهی به طور متوسط بعد از ۶ ماه ۶٫۲ کیلوگرم کاهش وزن را سبب می شود. این میزان در افرادی که گوشت مصرف می کردند ۳٫۲ کیلوگرم کاهش وزن بود.

محققان بر این باورند این امر می تواند به دلیل این باشد که رژیم غذایی گیاهی ذخیره چربی و حساسیت به انسولین را در ما تغییر می دهد، و همچنین سبب می شود ما احساس انرژی بیشتری کنیم، که افراد را تشویق می کند برنامه رژیم غذایی گیاهی را دنبال کنند.

نویسنده ی ارشد دکتر هانا کاهلئووا از کمیته پزشکان برای پزشکی مسئولانه در واشنگتن گفت: “رژیم غذایی بر پایه ی گیاهان به صورت طبیعی سرشار از فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی، و مواد شیمیایی گیاهی است، که سبب می شود به جای گرسنه و خسته بودن احساس کنیم پرانرژی و سرزنده هستیم.”

او اضافه کرد: “بخشی از دلیلی که رژیم غذایی گیاهی برای بسیاری از افراد به خوبی جواب می دهد به این دلیل است که دنبال کردن آن آسان است.”

چرا رژیم غذایی گیاهی لاغری را سبب می شود؟

این تحقیق چگونه انجام شد؟

محققان کمیته پزشکان برای پزشکی مسئولانه، از گروهی متشکل از ۷۴ بزرگسال با دیابت نوع ۲ خواستند به مدت ۶ ماه مقدار ۵۰۰ کالری در روز کمتر مصرف کنند.

نیمی از مشارکت کنندگان در این تحقیق منحصرا غذای گیاهی مصرف می کردند، در حالی که باقی افراد رژیم غذایی مرسوم برای افراد دیابتی که شامل گوشت بود را مصرف کردند.

یک شام گیاهی معمولی شامل برنج قهوه ای با ترشی توفو و جوانه لوبیا بود، در حالی که غذای افرادی که گوشت مصرف می کردند شامل مرغ به همراه برنج قهوه ای و سبزیجات بود.

برای محاسبه ی میزان چربی ذخیره شده، محققان ترکیب ران مشارکت کنندگان را در ابتدای تحقیق، ۳ ماه و ۶ ماه بعد از شروع تحقیق با استفاده از اسکن ام آر آی مورد بررسی قرار دادند.

دکتر کاهلئووا گفت: “چیزی که ما دریافتیم این است که رژیم غذایی گیاهی ابزاری کمک کننده برای تمام کسانی است که قصد دارند لاغر و تندرست بمانند.”

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر