خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

جلوگیری از پوسیدگی دندان با دانه انگور

کد خبر: 8536 تعداد بازدید: 872

آیا انگورها می توانند برای دندان هایتان شگفتی ساز شوند؟ بررسی های یک تحقیق نشان می دهد، ترکیب طبیعی یافت شده در دانه های انگور می تواند در جلوگیری از ...

جلوگیری از پوسیدگی دندان با دانه انگور

آیا انگورها می توانند برای دندان هایتان شگفتی ساز شوند؟ بررسی های یک تحقیق نشان می دهد، ترکیب طبیعی یافت شده در دانه های انگور می تواند در جلوگیری از پوسیدگی دندان و تقویت و ترمیم آن ها مفید باشند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

دانشمندان مدعی هستند که این کشف می تواند جلوی از دست دادن دندان افراد را گرفته و همچنین سبب تقویت و ماندگاری بیشتر دندان های ترمیمی شوند.

عصاره ی دانه انگور مدت های زیادی است که به فواید سلامتی مثل بهبود عملکرد قلب و گردش خون بهتر معروف است.

اکنون این ماده می تواند با افزایش طول عمر ماده ی ترمیمی کامپوزیت رزین، که به طور معمول فقط به مدت ۵ تا ۷ سال دوام می آورند، آمار کشیدن دندان ها را کاهش دهد.

بر طیق یافته های دانشکده ی دندانپزشکی شیکاگو در دانشگاه ایلینوی، عصاره دانه انگور سبب تقویت عاج دندان می شود، بافتی که بخش عمده ای از دندان را تشکیل می دهد که در زیر مینای بیرونی سخت دندان قرار دارد.

این به این معنا است وقتی دندان ها آسیب می بینند، ساختار باقی مانده می تواند پیوند قوی تری با مواد مورد استفاده در پرکردن دندان ایجاد کنند.

این یافته می تواند برای بیمارانی که مواد ترمیمی رزین را انتخاب می کنند خبر خوبی باشد چرا که حتی اگر این پرکننده ها به قدرت پرکننده های آمالگام نباشد زیباتر به نظر می رسند.

دکتر آنا بدران روسو، دانشیار دندانپزشکی ترمیمی در دانشگاه ایلینوی گفت: “وقتی ترمیم کننده ها از بین می روند، پوسیدگی در اطراف آن شکل می گیرد. ما می خواهیم این اتصال را تقویت کنیم، که سبب پیوند بهتر رزین به عاج دندان خواهد شد. اتصال می تواند از طریق استفاده از مواد طبیعی جدید تغییر کند.”

بر طبق بنیاد بهداشت دهان، یک سوم از بزرگسالان پوسیدگی دندان دارند. بیش از چهار پنجم جمعیت بریتانیا حداقل یک دندان پر شده دارند.

جلوگیری از پوسیدگی دندان با دانه انگور

پوسیدگی دندان می تواند زمانی که اسید از پلاک دندان در دهان ایجاد می شود رخ دهد.

زمانی که غذاها و نوشیدنی های سرشار از کربوهیدرات را مصرف می کنیم – به ویژه غذاها و نوشیدنی های شیرین – باکتری های موجود در پلاک دندان، علاوه بر تبدیل کربوهیدرات ها به انرژی مورد نیازشان، همزمان اسید نیز تولید می کنند.

اگر پلاک دندانی ایجاد شود، اسید تولید شده می تواند سبب تجزیه سطح دندانتان شود، که سبب ایجاد سوارخ هایی در دندان می شود که به حفره معروفند.

حفره شروع به خورده شدن در لایه دوم مواد دندانی که در زیر مینای دندانی قرار دارد می شود که همان عاج دندان است.

ترمیم دندان می تواند سبب توقف یورش باکتری های حمله کننده به دندان شده، و مانع از رسیدن پوسیدگی به حیاتی ترین جزء دندان یعنی ریشه شود.

محققان در مجله ی تحقیقات دندانپزشکی توضیح داده اند، عاج دندان عمدتا از کلاژن ساخته شده است، که پروتئین ساختاری اصلی در پوست و سایر بافتهای همبند است.

آن ها کشف کردند که کلاژن آسیب دیده می تواند با ترکیب پروآنتوسیانیدین الیگومریک گیاهی خودش را ترمیم کند – فلاونوئیدها در بسیاری از غذاها و سبزیجات وجود دارند – و از دانه های انگور استخراج می شوند.

و زمانی که نوبت پر کردن دندان می رسد، رزین باید به عاج دندان متصل شود، اما ناحیه ی بین این دو، یا سطح مشترک، یک نقطه ضعف است و سبب می شود ترمیم شکست بخورد.

به هم پیوسته رزین و عاج سرشار از کلاژن چسبندگی بهتری را فراهم می کند.

دکتر بدران روسو گفت: “ثبات سطح مشترک برای پایداری این نقاط چسبناک، دوام دندان ترمیمی و به حداقل رساندن از بین رفتن آن عامل کلیدی است.”

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر