خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

آلودگی هوا عامل کاهش عملکرد مغز کودکان

کد خبر: 8414 تعداد بازدید: 753

بر طبق یافته های یک مطالعه ی هشدار دهنده، زمانی که کودکان در معرض میزان بالای آلودگی هوا قرار گیرند عملکرد مغزشان کاهش می یابد. در ادامه، با از همه چی ...

آلودگی هوا عامل کاهش عملکرد مغز کودکان

بر طبق یافته های یک مطالعه ی هشدار دهنده، زمانی که کودکان در معرض میزان بالای آلودگی هوا قرار گیرند عملکرد مغزشان کاهش می یابد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

دانشمندن دریافتند، دانش آموزانی که در مسیر مدرسه دودهای دیزل سمی تنفس می کنند راندمان کاریشان به خوبی افرادی نرمال نخواهد بود.

دانش آموزان زمان بیشتری برای پاسخ به سوالات صرف می کنند و تمرکز کردن از حالت معمول سخت تر است.

روزی که آلودگی هوا به حداکثر میزان خود می رسد، مشکلات بدتر می شود.

یافته های نگران کننده، به نظر می رسد برخی نگرانی های دانشمندان را تایید می کند که آلودگی هوا در شهرهای بریتانیا سبب مسوم شدن مغز و ریه ی کودکان می شود.

در ابتدای امسال تحقیقی هوای سمی را عامل اصلی مرگ سالانه ۴۰,۰۰۰ نفر در بریتانیا اعلام کرده بود.

نخست وزیر بریتانیا اخیرا هشدار داد که هوای آلوده چهارمین خطر بزرگ برای سلامتی بعد از سرطان، چاقی و بیماری قلبی است.

آلودگی هوا عامل کاهش عملکرد مغز کودکان

او گفت، میزان بالای انتشار این آلودگی مربوط به خودروهایی با موتور دیزلی است.

آخرین هشدار از مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی(همه گیرشناسی) محیط زیست بارسلونا می آید.

دانشمندان ۲,۶۰۰ دانش آموز سنین ۷ تا ۱۰ سال را مورد بررسی قرار دادند. آن ها توانایی دانش آموزان را در داشتن تمرکز در کلاس و مقایسه نتایج با میزان حداکثر آلودگی هوا مقایسه کردند.

نتایج این تحقیق در مجله ی اپیدمیولوزی به چاپ رسیده است، و نشان می دهد در روزهایی که دودهای سمی ناشی از ترافیک در حداکثر میزان خود هستند، توانایی کودکان برای تمرکز در حل مساله به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

دانشمندان هشدار داده اند که، دیزل و کربن منتشر شده حاوی عناصر موثر بر روی اعصاب هستند که ممکن است سبب آسیب به مغز کودکان شود.

محققان گفتند: “آلودگی هوا ممکن است اثرات مخرب بالقوه ای بر توسعه عصبی داشته باشد. تحقیق ما نشان می دهد آلودگی ناشی از ترافیک می تواند عملکرد شناختی دانش آموزان را تحت تاثیر قرار دهد.”

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر