خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

امکان افزایش طول عمر انسان تا ۱۲۰ سال

کد خبر: 8305 تعداد بازدید: 947

بر طبق اظهار نظر یک کارشناس برجسته، انسان ها ممکن است تا ۶۰ سال آینده بتوانند تا ۱۲۰ سال عمر کنند. شاید زمانش که برسد، دیگر عبارت “ایشالا ۱۲۰ ساله ...

امکان افزایش طول عمر انسان تا 120 سال

بر طبق اظهار نظر یک کارشناس برجسته، انسان ها ممکن است تا ۶۰ سال آینده بتوانند تا ۱۲۰ سال عمر کنند. شاید زمانش که برسد، دیگر عبارت “ایشالا ۱۲۰ ساله شی” کابرد چندانی نداشته باشد! در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

تحقیقی نشان می دهد امکان کاهش سرعت فرایند بیولوژیکی پیری وجود دارد، که می تواند به ما کمک کند تا دهه ها بیشتر از میانگین ۸۱ سال عمر زندگی کنیم.

بر طبق تحقیقی جدید، داروهایی که با DNA ما واکنش نشان می دهند عملکرد بدنمان را برای زمانی طولانی حفظ می کنند.

محققان تاکید می کنند، اگر چه، برای تاثیر کامل این روند باید با شیوه زندگی سالم ترکیب شود.

با این همه، چگونه امید به زندگی ۱۲۰ ساله می تواند روی کیفیت زندگی ما اثر داشته باشد نامشخص است.

عوارض جانبی چنین درمانی نیز نامشخص است.

چندین کشور اروپایی در حال گفتگو برای آزمایش های دارویی در ۳ سال آینده هستند.

پروفسور ولادمیر خاوینسون، رئیس پیری شناسی و تنظیم کننده فرایندهای بیولوژیکی پژوهشکده ی سنت پترزبورگ گفت: “این مهم است بدانیم که هیچ فردی نمی خواد یک زندگی طولانی و ناسالم داشته باشد. در حال حاضر هدف اصلی برای ما باید این باشد که کاری کنیم افراد تا جایی که ممکن است تا زمان پیری تندرست بمانند.”

۶ عدد از این داروها در حال حاضر در روسیه در دسترس است.

این ها شامل تایمالین برای حفظ عملکرد سیستم ایمنی و کورتکسین برای حفظ فعالیت مغز هستند.

داروها بر روی به اصطلاح “نطریه فناوری پپتید” کار می کند که در تعامل با DNA سبب تولید پروتئینی می شود که طول عمر را افزایش می دهد.

پروفسور ولادمیر خاوینسون گفت: “یکی از شاخصه های کلیدی در پیری کاهش پروتئین ترکیبی است.”

ما دریافتیم که می توان آن را در سطح نرمال با استفاده از تنظیم کننده های بیولوژیکی پپتیت ذخیره سازی کرد و راهی بهینه برای حفظ طبیعی تولید پپتید در مقادیر مطلوب یافتیم.

او اضافه کرد: “دانش این کار توسط دانشمندان پژوهشکده ی خودمان بر اساس استخراج پپتیت ها از بافت های حیوانات جوان سالمی که دارای ساختاری همانند بافت انسان هستند توسعه یافته است.”

تحقیق مشابهی توسط محققان مرکز پزشکی گلِمد در مسکو ۶۰ نشانگر سنی را در طول درمان دارویی در شرکت کننده های سنین ۳۱ تا ۷۲ سال مورد بررسی قرار داد.

نتایج نشان داد زمانی که داروها با شیوه ی زندگی سالم ترکیب می شود، سن بیولوژیکی فرد را به طور متوسط در عرض ۱۲ ماه تا ۲ سال کاهش می دهند.

هرچند کارشناسان تاکید کردند که داروها بایستی با شیوه ی زندگی سالم که روی غذاهای مدیترانه ای متمرکز بوده، به همراه فعالیت های فیزیکی و دوری از استرس ترکیب شود.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر