خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

کد خبر: 8277 تعداد بازدید: 1108

شرکت خودروسازی ولوو از دیرباز به تولید خودروهای ایمن مشهور است. خودروهایی که حفظ جان افراد در اولویت کاری آن قرار دارد. در ادامه، نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون، ...

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

شرکت خودروسازی ولوو از دیرباز به تولید خودروهای ایمن مشهور است. خودروهایی که حفظ جان افراد در اولویت کاری آن قرار دارد. در ادامه، نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون، مجری سابق تخت گاز و مجری کنونی تور بزرگ را مطالعه می کنید. با از همه چی همراه باشید.

نقد آستون مارتین DB11 توسط جرمی کلارکسون

از زمانی که من شروع به نوشتن درباره ی ماشین ها کردم، افراد مشوق جرمی کوربین (رهبر حزب کارگر بریتانیا) تعجب کردند، با صدای بلند با مقدار زیادی آب دهان، چرا همه در روی زمین مایل به خرید یک خودرویی با قابلیت سرعت بیشتر از ۱۱۰ کیلومتر در ساعت هستند.

در گذشته، افراد عادی می توانستند با هر سرعتی که دوست داشتند برانند، به دلیل اینکه دوربینی برای کنترل نبود و پلیس هم نمی توانست آن ها را بگیرد چرا که سر دستگیری آرتور اسکارگیل (سیاستمدار بریتانیایی) سرشان بسیار شلوغ بود.

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

امروز، اگرچه، چیزها متفاوت هستند. پلیس همچنان سرش شلوغ است – اکثرا با کارگران معدن – اما دوربین های ثبت سرعت الکترونیکی در همه جا وجود دارد.

اگر من از منزلم در لندن تا فرودگاه لوتون رانندگی کنم – اگر بخواهم صادق باشم کار زیادی نیست که بتوانم انجام دهم – چرا که سانت به سانت مسیر توسط دوربین های کنترل کننده میانگین سرعت کنترل می شوند.

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

اگر ما یک کشور معقولی داشتیم، برای حذف محدودیت سرعت و پرداخت نوعی مالیات برای سرعت غیرمجاز می توانستم انتخاب کنم. اما به دلایلی دولت تصمیم گرفته که سرعت به نحوی جرم است، و در نتیجه گواهینامه ی من امتیاز منفی گرفت و تهدید به سپری کردن مدتی در زندان شدم.

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

این مساله فقط مربوط به بریتانیا نیست. این مورد در همه جا وجود دارد. در سوئیس پلیس می تواند خودروی شما را توقیف کند و شما را به زندان بیندازند. در فرانسه آن ها می توانند مادران جوان را در کنار جاده رها کنند. در نتیجه ی این کار ابلهانه، جنگ قاره گستر درباره ی سرعت است، می ترسم که امروزه زمانی که از من پرسیده شود چرا کسی نباید ماشینی با سرعت بیش از ۱۱۰ کیلومتر در ساعت بخرد، باید اعتراف کنم که احتمالا خرید آن فایده ی زیادی ندارد.

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

که سبب می شود به سراغ ماشین های بزرگی که توسط بی ام و و مرسدس بنز و جگوار و غیره ساخته شده بروم. همه ی آنها طوری تنظیم شده اند که کاملا متعادل باشند، زمانی که با سرعت ۲۰۰ کیلومتر درساعت از میان مسیری پر پیچ و خم در یک روز آفتابی و در یک اتوبان در حرکت هستید.

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

که به این معناست هزاران پوند هزینه برای چیزی می دهید که فقط در صورتی می توانید آن را انجام دهید (رانندگی با سرعت بالا) که خودتان را برای ۶ ماه زندان آماده کرده باشید.

و این مساله مرا هوشمندانه به سراغ خودروی ولوو S90 می برد.

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

ولوو اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۰ خودرویی خواهد ساخت که از لحاظ ایمنی سبب حفظ جان افراد خواهد شد.

آره! اگر که سرطان یا مالاریای مغزی یا مننژیت دارید، کافیه به سادگی سوار یک ولوو شوید و تا ابد زنگی کنید!

و نیازی نیست نگران رانندگی و تصادف با آن باشید، چرا که خبر بزرگ دیگر این است که هیچ موتور ولوویی در آینده بیشتر از ۴ سیلندر نخواهد داشت. بنابراین هیچ وقت قادر نخواهید بود آنقدر سریع برانید که دچار جراحتی شوید که سبب به خطر افتادن جانتان شود!

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

برای روشن تر شدن بیشتر موضوع، S90 حتی با موتور بنزینی هم در بریتانیا عرضه نمی شود. شما فقط می توانید موتور دیزلی آن را خریداری کنید، که البته اشتباه وحشتناکی است، به دلیل اینکه این روزها دولت تصمیم گرفته است کسانی که خودروهای دیزلی سوار می شوند را جزو قاتلین محسوب کرده و بایستی هر بار که برای خرید یک بسته شیر وارد مغازه می شوند ۵۰۰ پوند برای هر دقیقه پرداخت کنند!

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

موتور دیزلی S90 خیلی خوب هم نیست. صدایش شبیه صدای قایق موتوری است که در داخل کانالی در حال حرکت است، و حتی قدرت پایین تری از لیبرال دموکرات ها دارد!

ولوو طبیعتا تصمیم در مورد “فقط موتور دیزل” را خیلی زود تغییر خواهد داد. یک موتور بنزینی-الکتریکی هیبریدی در خط تولید وجود دارد، که سبب می شود S90 ارزش در نظر گرفته شدن را پیدا کند، به دلیل اینکه، خودرویی مناسب برای استفاده در این روزهای دارای محدودیت سرعت است!

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

فرمانپذیری؟ نظری ندارم. مهم نیست. تنها چیزی که می توانم به شما بگویم این است که فرمان را می چرخانید، خودرو دور می زند! آیا خودروی محور جلو بودن یک نقص است؟ در یک سرعت متوسط مشکلی پیش نمی آید، و هرگز متوجه نمی شوید.

چیزی که می توانم بگویم این است که سواری خوبی دارد. بسیار راحت است. و اندازه ی بیرونی خودرو بزرگ است. تقریبا خیلی بزرگ. اما ایرادی ندارد، چرا که این اندازه ی بزرگ به فضای داخلی خودرو نیز منتقل شده است. و داخل این فضا به دلیل انتخاب هوشمندانه پر از تجهیزات مناسب است.

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

وقتی در داخل S90 می نشینید انگار که در یک مرزعه نشسته اید! احتمالا داری یکی از بهترین فضاهای داخلی در بین خوردوهای اقتصادی در بازار امروز است.

یکی از دلایلش این است که تقریبا همه چیز از طریق صفحه نمایش روی دشبورد قابل کنترل است. اغلب با تکنولوژی موجود آن گیج می شدم، اما بعد از ۲ روز بدون این که حتی نیاز باشد چند دقیقه چشم از جاده بردارم با آن کار می کردم.

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

و این اشکالی ندارد، چرا که S90 دارای رادارهای راهنما برای هدایت خودرو و ماهواره های راهنمایی هستند که مراقبند تا از لاین خود خارج نشده و با خودرویی که از روبرو می آید تصادف نکنید. و حتی اگر همه ی آن ها از کار بیفتند و شما هم برای چرت زدن به عقب خودرو بروید اشکالی پیش نمی آید، چرا که این خودروی دیزل زمانی که به حفاظ پل می کوبید ۳ کیلومتر در ساعت سرعت خواهد داشت. احتمالا کمی خر خر خواهید کرد، چرخیده و دوباره به خواب می روید!

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

چیزهای خوب دیگر در مورد رانندگی با S90 این است که در مقایسه با بی ام و لینکس و مرسدس بنز بروت احساس می کنید بیشتر بالغ شده اید. این خودرویی است برای مردان و زنانی که به خودشان، به سن و شکل ظاهریشان اعتماد به نفس دارند.

واضح است که نمی توانید در حال حاضر یکی از آن ها را بخرید. موتور دیزل آن ناخوشایند است، و به دلیل طرح مالیات های مختلفی که دولت برای سوخت دیزل آن تعیین کرده است، S90 بعد از ۲ روز، قیمت فروشش صفر پوند خواهد بود!

نقد و بررسی ولوو S90 توسط جرمی کلارکسون

اما ارزش انتظار برای عرضه S90 با موتور هیبریدی و بنزینی را دارد. به دلیل اینکه این خودرویی با ظاهر خوب، راحت و دلپذیر است که البته منتظر جراحی قلب است!

سایر مشخصات خودرو

قیمت                                               ۳۳,۸۶۵ پوند

مصرف سوخت                                    ۲۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت        ۸٫۲ ثانیه

حداکثر سرعت                                    ۲۲۵ کیلومتر در ساعت

منبع: Driving

ارسال نظر