خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

درمان طاسی با کشف سلول های جدید

کد خبر: 8229 تعداد بازدید: 1804

طبق یافته های محققان، سرنخ های جدید درمان طاسی می تواند در سلول ها نهفته باشد. دانشمندان سلول های ایمنی را کشف کردند که سبب رشد موها می شود. در ادامه، ...

درمان طاسی با کشف سلول های جدید

طبق یافته های محققان، سرنخ های جدید درمان طاسی می تواند در سلول ها نهفته باشد. دانشمندان سلول های ایمنی را کشف کردند که سبب رشد موها می شود. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

دانشمندان کشف کردند که چگونه سلول های ایمنی خاصی می تواند برای درمان طاسی استفاده شود.

سلول های T (لنفوسیت تی) تنظیم کننده در سرتاسر بدن ما حضور دارند. آن ها التهاب را از طریق تضمین هر بخش از سیستم ایمنی فراهم می کنند.

در حال حاضر یک گروه تحقیقاتی عملکرد ناشناخته ی قبلی لنفوسیت تی تنظیم کننده را کشف کرده است که می تواند سبب فعال شدن رشد مو شود.

آزمایش موش ها توسط دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو نشان داد چگونه لنفوسیت تی تنظیم کننده در پوست، سیگنال هایی ارسال می کنند که سبب تحریک فولیکول های مو شده و در نهایت سبب بازسازی آن ها می شود.

محقق ارشد دکتر مایکل رزنبلوم گفت این یافته ها یکی از بزرگ ترین قدم ها در رابطه با تحقیقات مرتبط با طاسی و سیستم ایمنی است.

او اضافه کرد: “فولیکول های موی ما به طور پیوسته بازیافت می شوند: زمانی که یکی از موها ریزش می کند، کل فولیکول مو دوباره رشد می کند.”

تصور بر این بود که این فرایند وابسته به سلول های بنیادی است اما مشخص شد که لنفوسیت های تی تنظیم کننده در این مورد اساس کار را تشکیل می دهند.

اگر که این سلول نوع ایمنی را خارج کنید دیگر مو رشد نمی کند.

درمان طاسی با کشف سلول های جدید

این تحقیق در مجله ی سلول به چاپ رسیده است، و می تواند منجر به درمان های جدیدی برای طاسی منطقه ای باشد، یک بیماری خود ایمنی که سبب ریزش موی ناحیه ای در پوست سر و ابرو می شود.

لنفوسیت تی تنظیم کننده همچنین می تواند در بهبود سایر انواع طاسی نقش داشته باشد، شامل انواع الگوهای ریزش مو که سبب کم پشت شدن و از دست دادن موهای مردان می شود.

یافته ها نشان می دهد که سلول های ایمنی عملکردهای بسیار گسترده تر از فقط مبارزه با مهاجمان خارجی دارد.

دکتر رزنبلوم اضافه کرد: “تصور ما از سلول های ایمنی، سلول هایی است که وارد یک بافت شده و با عفونت مبارزه می کنند، در حالی که سلول های بنیادی در آن جا حضور دارند تا بافت ها را بعد از آسیب احیا کنند. ما دریافتیم که سلول های بنیادی و سلول های ایمنی باید با هم کار کنند تا این بازیابی امکان پذیر باشد.”

این تحقیق در میان موجی از تحقیقات بر روی طاسی ارائه شده است.

ابتدای این ماه، محققان سرطان در مرکز پزشکی جنوب شرق دانشگاه تگزاس به طور تصادفی پروتئین کلیدی را کشف کردند که سبب افزایش طاسی و تغییر رنگ مو ها به خاکستری می شود.

این تحقیق که در مجله ی ژن ها و توسعه به چاپ رسیده است، نشان می دهد پروتئینی که KROX20 نامیده می شود، معمولا با توسعه ی عصب همراه است، که در سلول های پوست فعال شده و تبدیل به ساقه مو می شود.

درمان طاسی با کشف سلول های جدید

این سلول های موی پیشرو یا پیش ساز در ادامه پروتئینی به نام عامل سلول بنیادی تولید می کند که برای رنگ مو ضروری است.

زمانی که دانشمندان ژن عامل سلول بنیادی در سلول های پیش ساز مو را در موش ها حذف کردند، رنگ موها سفید شدند. زمانی که سلول های تولید کننده ی KROX20 را حذف کردند هیچ مویی رشد نکرد و موش ها طاس شدند.

دکتر لو لی، استاد امراض پوستی در مرکز پزشکی جنوب شرق دانشگاه تگزاس گفت، این کشف می تواند منجر به درمان های موثری شود.

او اضافه کرد، اگرچه این پروژه در ابتدا در تلاش برای درک چگونگی تشکیل انواع خاصی از تومور بود، اما در نهایت به جایی رسیدیم که دریافتیم چرا موها به رنگ خاکستری درمی آیند و هویت سلول هایی را کشف کردیم که به طور مستقیم منجر به رشد مو می شوند.

دکتر لو لی گفت: “با این آگاهی، ما امیدواریم در آینده برای حل این مشکلات زیبایی ترکیب موضعی بسازیم یا بدون خطر ژن های ضروری را به فولیکول های مو منتقل کنیم.”

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر