خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد با مصرف قهوه

کد خبر: 8216 تعداد بازدید: 956

بر طبق یافته های تحقیق جدیدی، مصرف روزانه ۵ فنجان قهوه خطر پیشرفت سرطان کبد را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید. ...

کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد با مصرف قهوه

بر طبق یافته های تحقیق جدیدی، مصرف روزانه ۵ فنجان قهوه خطر پیشرفت سرطان کبد را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

تحقیق جدیدی نشان می دهد، مصرف قهوه ی بیشتر می تواند سبب دوری از سرطان کبد شود.

محققان دریافته اند افرادی که روزانه فقط یک فنجان قهوه مصرف می کنند ۲۰ درصد کمتر احتمال دارد که به رایج ترین شکل این بیماری دچار شوند.

مصرف ۲ فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به سرطان کبد را ۳۵ درصد، و مصرف ۵ فنجان قهوه در روز می تواند خطر توسعه ی این بیماری را تا نصف کاهش دهد.

این تحقیق اضافه می کند، حتی قهوه های بدون کافئین هم می تواند اثر محافظتی داشته باشد.

محقق ارشد دکتر اولیور کندی، از دانشگاه ساوتهمپتون گفت: “به طور گسترده ای مشخص شده است که قهوه دارای خواص مفید برای سلامتی است و این یافته های اخیر نشان می دهد که قهوه می تواند اثر قابل توجهی در کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد داشته باشد.”

محققان دانشگاه ساوتهمپتون و دانشگاه ادینبورگ داده های ۲۶ تحقیق را مورد بررسی قرار دادند که بیش از ۲٫۲۵ میلیون شرکت کننده را در بر می گرفت.

یافته های محققان نشان می دهد، در مقایسه با افرادی که قهوه نمی نوشند، کسانی که یک فنجان در روز قهوه مصرف می کنند ۲۰ درصد کمتر در معرض خطر پیشرفت رایج ترین شکل ابتدایی سرطان کبد، کارسینوم هپاتوسلولار قرار دارند.

نتایج این تحقیق که در مجله ی پزشکی بریتانیا به چاپ رسیده است، نشان می دهد کسانی که ۲ فنجان قهوه در روز مصرف می کنند خطر ابتلا به این بیماری را ۳۵ درصد کاهش می دهند، در حالی که مصرف ۵ فنجان قهوه می تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

محققان درباره ی اینکه چرا قهوه اثرات حفاظتی در برابر سرطان کبد دارد فرضیه ای را ارائه نکرده اند.

دکتر اولیور کندی گفت: “ممکن است استفاده ی بیشتر از قهوه در زندگی روزمره و در برابر بیماری مزمن کبدی مهم باشد، به طوری که قهوه ی بدون کافئین ممکن است برای کسانی که قهوه نمی نوشند یا کسانی که مصرف قهوه را به دلیل علائم مربوط به کافئین محدود می کنند بیشتر قابل قبول تر باشد.”

او اضافه کرد: “ما پیشنهاد نمی کنیم که هر کس بایستی شروع به نوشیدن ۵ فنجان قهوه در طول روز کند. بایستی تحقیقات بیشتری در مورد مضرات مصرف قهوه با کافئین بالا انجام شود و شواهدی هست که نشان می دهد برخی گروه های خاص مانند زنان باردار باید از مصرف قهوه با کافئین بالا دوری کنند. با این وجود، یافته های ما پیشرفت مهمی با توجه به شواهد فزاینده ی قهوه با کافئین بالا در سطح جهانی و پیش آگهی ضعیف آن ارائه کرده است.”

پروفسور پیتر هیز از دانشگاه ادینبورگ اضافه کرد: “ما نشان دادیم که قهوه، خطر ابتلا به سیروز و همچنین سرطان کبدی را در روش وابسته به دوز کاهش می دهد.”

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر