خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

نقش حیاتی غذاهای تند در مبارزه با چاقی

کد خبر: 8201 تعداد بازدید: 892

در تلاش برای کاهش وزن هستید؟ کاری مصرف کنید: تحقیقی نشان می دهد فلفل تند سبب فعالیت متابولیسم شده و با چاقی مبارزه می کند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید. ...

نقش حیاتی غذاهای تند در مبارزه با چاقی

در تلاش برای کاهش وزن هستید؟ کاری مصرف کنید: تحقیقی نشان می دهد فلفل تند سبب فعالیت متابولیسم شده و با چاقی مبارزه می کند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

تحقیق جدیدی نشان می دهد، غذاهای تند در مبارزه با چاقی نقشی حیاتی دارند.

محققان در حال حاضر ادعا کرده اند که غذاهای تند خطر مرگ زودرس ناشی از سرطان، بیماری قلبی و مشکلات تنفسی را کاهش می دهد.

اکنون تحقیق جدیدی مشخص کرده است که خوردن فلفل تند می تواند به مبارزه با چاقی از طریق پیشگیری از التهاب دل و روده و مقاومت به انسولین کمک کند.

این تحقیق در انجمن آمریکایی میکروبیولوژی به چاپ رسیده است، دانشمندان می گویند کپساکین که در فلفل های تند یافت می شود، دارای خصوصیات ویژه ای است که می تواند به کاهش نرخ چاقی در ایالات متحده کمک کند.

دانشمندانی از بوستون و چین برای این تحقیق همکاری داشتند، که برای این پژوهش آن ها به موش ها رژیم غذایی پرچرب همراه با کپساکین در نظر گرفته بودند.

زمانی که بعدا این جوندگان مورد آزمایش قرار گرفتند، آنها افزایش وزن کمتری داشتند.

محققان نتیجه گرفتند که عوامل مشارکت کننده در چاقی اندوتوکسیمای سوخت و ساز بدن، باکتری های میکروبی روده و التهاب مزمن درجه پایین بودند.

کارشناسان دریافتند که غذاهای تند از طریق پیشگیری وقوع این عوامل خطر به مبارزه با چاقی کمک می کند.

کپساکین یک ترکیبی است که در فلفل ها یافت می شود که سبب تندی آن ها می شود.

تمامی فلفل ها دارای مقادیر متفاوتی از کپساکین هستند، که منجر به میزان تندی نهایی آن ها می شود.

تندترین فلفل مربوط به فلفل “بوت جولوکیا” است که میزان تندی آن به حدی بالا است که تاکنون چندین نفر را راهی بیمارستان کرده است.

نقش حیاتی غذاهای تند در مبارزه با چاقی

تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ بر روی نزدیک به ۵۰۰,۰۰۰ نفر میانسال انجام شد نشان داد کسانی که هر یک یا دو روز یکبار غذاهای تند مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که به ندرت چنین غذاهایی را مصرف می کنند ۱۴ درصد کمتر احتمال دارد که فوت کنند.

محققان دانشگاه آکسفورد، دانشکده ی بهداشت هاروارد در آمریکا و فرهنگستان علوم پزشکی چین دریافتند که مصرف مکرر غذاهای تند منحصرا با خطر پایین مرگ ناشی از سرطان، بیماری قلبی و مشکلات تنفسی در ارتباط است.

در آمریکا، ۳۶ درصد از بزرگسالان را افراد چاق تشکیل می دهد. در انگلستان، حدود ۲۵ درصد از بزرگسالان چاق هستند.

چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان در ارتباط است.

دانشمندان آژانس بین المللی سازمان جهانی غذا با تحقیق بر روی سرطان دریافتند که اضافه شدن ۱۱ سانتی متر به چربی دور کمر خطر سرطان های مرتبط یا چاقی را به میزان ۱۳ درصد افزایش می دهد.

همه ی سرطان ها با چاقی و وزن مرتبط نیستند، اما محققان دریافتند که دور کمر به طور قابل توجهی به ۱۰ نوع سرطان گره خورده است – آن هایی که روده، پایین مری، قسمت فوقانی معده، کبد، کیسه صفرا، لوزالمعده، رحم، تخمدان، کلیه ها و سینه پس از یائسگی را شامل می شوند.

علاوه بر سرطان، چاقی می تواند خطر پیشرفت جنون را نیز افزایش دهد.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر