خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

آپنه خواب و خطر افزایش عوارض بارداری

کد خبر: 8171 تعداد بازدید: 1077

آپنه خواب (وقفه تنفسی در خواب) خطر عوارض جدی بارداری در زنان را چهار برابر افزایش می دهد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید. تحقیقی که بر روی ...

آپنه خواب و خطر افزایش عوارض بارداری

آپنه خواب (وقفه تنفسی در خواب) خطر عوارض جدی بارداری در زنان را چهار برابر افزایش می دهد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

تحقیقی که بر روی بیش از ۱٫۵ میلیون زن باردار در آمریکا انجام شد نشان می دهد که این اختلال به طور مستقیم با طولانی شدن بستری در بیمارستان و حتی پذیرش در آی سی یو مرتبط است.

زنان مبتلا در مقایسه با زنان غیرمبتلا، ۱۷۴ درصد بیشتر احتمال دارد که به مراقبت شدید برای وضعیت قلبی و ریوی در حین یا بعد از زایمان نیاز داشته باشند، همچنین نیاز به اقامت طولانی تر در بیمارستان دارند – ۵ روز در مقایسه با ۳ روز.

این بیماران خطر افزایش شرایط بارداری داشتند، مثل پره اکلامپسی (تا ۱۲۲ درصد)، تشنج آبستن (۱۲۵ درصد)، و پره اکلامپسی شدید که منجر به تشنج می شود.

و همچنین خطرات نادر، شامل پر شدن ریه ها از مایع، که ۴۰۶ درصد افزایش می یابد، و نارسایی احتقانی قلب، که تا ۲۶۳ درصد افزایش می یابد.

آپنه انسدادی خواب (وقفه تنفسی در خواب) یک اختلال شدید خواب است که سبب می شود افراد مبتلا به طور موقت در خواب تنفسشان بند بیاید.

نویسنده ی ارشد تحقیق دکتر گادا بورجلی، دانشیار پزشکی در دانشگاه بروان گفت: “تشخیص زودهنگام در این گونه زنان، همانطور در بچه هایشان، ممکن است فرصت بزرگی را برای روش های درمان ارائه کند که ممکن است فواید سلامتی طولانی مدت را به همراه داشته باشد.”

محققان، مدارک پزشکی ۱,۵۷۷,۶۳۶ زن باردار را در مرکز ملی پایگاه داده ایالات متحده از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۴ بررسی کردند (زنانی که ۰٫۱۲ درصد به طور رسمی با آپنه انسدادی خواب تشخیص داده شده بودند).

آن هایی که این بیماری در آن ها تشخیص داده می شد به طور معمول مسن تر و بیشتر احتمال داشت آفریقایی – آمریکایی و سیگاری باشند. همچنین آن ها احتمال بیشتری وجود داشت که فشار خون قبل از بارداری، دیابت و بیماری عروق کرونر قلبی داشته باشند.

پس از بررسی چاقی و بسیاری عوامل بالقوه مخدوش کننده دیگر، محققان دریافتند که آپنه انسدادی خواب به طور مستقل خطر عوارض را افزایش می دهد.

علاوه بر اندازه بزرگ نمونه، دکتر بورجلی گفت، نقاط قوت مطالعه تنوع جمعیت و بیمارستان های شرکت کننده در این تحقیق است که محققان را قادر به شناسایی یک الگو کرده است که نمایشگر جمعیت ایالات متحده  آمریکا است.

این به ما اجازه می دهد تا نتایج نادر پزشکی، شامل هیسترکتومی و بستری شدن در آی سی یو، تجمع آب میان بافتی در ریه، کاردیومیوپاتی و نارسایی احتقانی قلب را که با مطالعات آینده نگر اثباتشان سخت تر خواهد بود را نمایش دهیم.

با دانش محققان، هیچ تحقیق دیگری که در ارتباط با وقفه تنفسی در خواب در دوران بارداری با هیسترکتومی و پذیرش در آی سی یو گزارش نشده است.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر