خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

۱۰ دلیلی که باید ازدواج کنید

کد خبر: 8144 تعداد بازدید: 1800

زوج های متاهل بیشتر عمر می کنند، همچنین خطر سکته مغزی کمتری داشته و استخوان های محکم تری دارند. در ادامه، ۱۰ دلیلی که باید ازدواج کنید آمده است. با ...

10 دلیلی که باید ازدواج کنید

زوج های متاهل بیشتر عمر می کنند، همچنین خطر سکته مغزی کمتری داشته و استخوان های محکم تری دارند. در ادامه، ۱۰ دلیلی که باید ازدواج کنید آمده است. با از همه چی همراه باشید.

۱- یک زندگی سالم خواهید داشت

ازدواج کردن شما را تا مدت های طولانی سالم نگه می دارد. محققان آمریکایی ۱,۷۰۰ نفر را به مدت ۲۰ سال تحت نظر گرفتند و دریافتند که ازدواج شاد منجر به بهبود کلی تندرستی می شود، به ویژه زوج ها بیشتر احتمال دارد در فعالیت های تندرستی مشارکت داشته باشند، بهتر بخوابند و کمتر احتمال دارد به سراغ نوشیدنی های الکلی بروند.

۲- عمر طولانی تری خواهید داشت

10 دلیلی که باید ازدواج کنید

ازدواج علاوه بر اینکه سبب افزایش سلامتی زوجین می شود، می تواند افزایش طول عمر آن ها را نیز سبب شود. یک تحقیق آمریکایی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد نشان می دهد افراد مجرد در مقایسه با افرادی که ازدواج کرده اند دو برابر بیشتر احتمال دارد دچار مرگ زودرس شوند.

۳- از بین بردن افسردگی

بر طبق تحقیقی زنان و مردان متاهل به طور قابل توجهی در معرض خطر پایین تر افسردگی بالینی قرار دارند، و ۵۰ درصد احتمال کمتری وجود دارد که هرگونه بیماری روحی در افراد متاهل توسعه پیدا کند.

۴- پایین بودن خطر حمله قلبی

10 دلیلی که باید ازدواج کنید

محققان فنلاندی در تحقیقی در سال ۲۰۱۳ دریافتند که افراد متاهل از هر دو جنس ۶۶ درصد احتمال کمتری وجود دارد که دچار حمله قلبی شوند.

گروه تحقیقاتی دانشگاه تورکو گفت که این یافته می تواند در نتیجه ی این باشد که زوج های متاهل از لحاظ مالی بهتر هستند و قادرند در زمان اضطرار به شریک زندگیشان تکیه کنند، طوری که در مواقع حساس فردی را در کنارشان داشته باشند که با آمبولانس تماس بگیرد و شرایط بقای بیشتر را فراهم کند.

۵- خطر پایین سکته ی مغزی (تا زمانی که شاد بمانید)

بر طبق یافته های تحقیقی در سال ۲۰۱۰ که توسط انجمن قلب آمریکا انجام شده است، بدون در نظر گرفتن عوامل سکته ی مغزی مانند چاقی، کشیدن سیگار و دیابت، مردان شاد متاهل در مقایسه با افراد مجرد یا مردان متاهل غیر شاد، ۶۴ درصد کمتر احتمال دارد که دچار سکته ی مغزی منجر به مرگ شوند.

۶- احتمال زیادی وجود دارد که بعد از جراحی زنده بمانید

10 دلیلی که باید ازدواج کنید

تحقیقی که در سال ۲۰۱۱ انجام شده نشان می دهد مردان و زنان متاهل که تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته بودند در مقایسه با افراد مجرد، سه برابر بیشتر احتمال دارد که تا ۱۵ سال آینده زنده بمانند.

۷- احتمال کمتری وجود دارد که سراغ نوشیدنی های الکلی بروید

مطالعه ی بیش از ۳٫۲ میلیون سوئدی نشان داد که ازدواج خطر اعتیاد به الکل را در مردان تا ۶۰ درصد و در زنان تا ۷۰ درصد کاهش می دهد. فواید ازدواج به ویزه در افرادی که سابقه ی خانوادگی سوء استفاده از الکل را داشتند قوی تر بود.

۸- استخوان های محکم

10 دلیلی که باید ازدواج کنید

ازدواج سبب قوی تر شدن استخوان ها می شود، به ویژه اگر که مرد باشید. یک تحقیق آمریکایی که در سال ۲۰۱۴ انجام شد نشان می دهد که مردان متاهل تراکم استخوان بالاتری نسبت به مردان مجرد و طلاق گرفته دارند. در زنان، یک همسر حمایتی، بیشتر از خود ازدواج، با استخوان های قوی تر همراه بودند.

۹- غلبه بر سرطان روده بزرگ

بر طبق تحقیقی که در اوایل امسال منتشر شد، متاهل بودن شانس زنده ماندن از سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد. محققان دانشگاه گوانگژو چین دریافتند که بیماران مجرد، مبتلا به سرطان روده بزرگ، فرای جنسیت، در مقایسه با افراد متاهل ۳۷ درصد بیشتر احتمال دارد که در اثر این بیماری فوت کنند.

۱۰- سبب بهبود خواب می شود (اگر که یک زن باشید)

10 دلیلی که باید ازدواج کنید

زنانی که ازدواج شادی دارند در مقایسه با خانم های مجرد کمتر مشکل خواب دارند. محققان آمریکایی دانشگاه پیتزبورگ ارتباط بین بهبود کیفیت خواب و ازدواج شاد، به ویژه در زنان میانسال – بدون در نظر گرفتن مصرف الکل و قهوه، کیفیت رابطه ی جنسی و وضعیت اقتصادی یافتند.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر