خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

با خوردن کیوی سریع تر و بیشتر بخوابید

کد خبر: 8062 تعداد بازدید: 482

خوردن ۲ عدد کیوی یک ساعت قبل از خواب سبب کمک به خواب سریع تر و کامل تر می شود. در ادامه، با از همه چی همراه باشید. راز خواب ...

با خوردن کیوی سریع تر و بیشتر بخوابید

خوردن ۲ عدد کیوی یک ساعت قبل از خواب سبب کمک به خواب سریع تر و کامل تر می شود. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

راز خواب خوب شبانه می تواند در میوه ی کیوی مخفی شده باشد.

دانشمندان می گویند، خوردن دو عدد از میوه های کیوی یک ساعت قبل از خواب کمک می کند تا افراد سریع تر چرت زده و خواب کامل تری داشته باشند.

دلیل چرایی آن معلوم نیست، اما این امر می تواند با میزان آنتی اکسیدان و سروتونین بالای موجود در میوه کیوی مرتبط باشد.

یک تحقیق ۱ ماهه، بر روی ۲۴ نفر داوطلب با مشکلات خواب توسط دانشگاه علوم پزشکی تایپه تایوان انجام شد. آن ها دریافتند اگر این افراد میوه کیوی مصرف کنند ۱۳ درصد بیشتر می خوابند.

و مقدار زمانی که بعد از رفتن به رختخواب طول می کشد تا به خواب روند ۳۵ درصد کاهش یافته بود.

کیوی فروت (Kiwi fruit) با نام علمی (Actinidia chinensis) اولین بار در چین زیر کشت رفت. رد جهان ۱۰ گونه آن از اهمیت تجاری برخوردار است که ۷ گونه برای پیچ های زینتی و ۳ گونه آن برای تولید میوه مورد استفاده قرار می گیرد.

گونه چینی (Chinensis) گیاهی خزنده، پر رشد با برگ های بیضی شکل و خزان دار می باشد. میوه آن بیضوی شکل کشیده، قهوه ای رنگ، پوشیده از کرک با گوشت سبز رنگ که میانگین وزن یک میوه حدود ۶۵ گرم است.

گیاه کیوی دو پایه است و گل های ماده به صورت انفرادی و گل های نر یا انفراد یا به صورت دو تا سه گل روی یک شاخه دیده می شوند. کیوی از محصولات نیمه گرمسیری است که مقاومت آن به سرما از مرکبات بیشتر است. کشت آن در مناطقی که تابستان گرم و همچنین خاک قلیایی دارند توصیه نشده است.

pH خاک مناسب کیوی حدود ۶٫۵ است. میوه دهی آن پس از ۳ تا ۴ سال آغاز شده در هشت تا ۱۰ سالگی به باردهی کامل می رسد.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر