خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

خطر چاقی و بیماری قلبی در اثر افسردگی

کد خبر: 8050 تعداد بازدید: 386

در دنیای پر استرس امروز افسردگی نیز مزید بر علت شده است، بیماری روحی که می تواند بیماری های دیگری را نیز در پی داشته باشد. تحقیقی نشان می دهد، ...

خطر چاقی و بیماری قلبی در اثر افسردگی

در دنیای پر استرس امروز افسردگی نیز مزید بر علت شده است، بیماری روحی که می تواند بیماری های دیگری را نیز در پی داشته باشد. تحقیقی نشان می دهد، افسردگی خطر چاقی و بیماری قلبی را به ترتیب تا ۴۹ و ۵۷ درصد افزایش می دهد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

تحقیق جدیدی نشان می دهد که ابتلا به علائم افسردگی خطر چاقی را تا ۴۹ درصد افزایش می دهد.

داشتن علائم ملایم اختلال سلامت روان نیز خطر بیماری قلبی را تا ۵۷ درصد افزایش می دهد.

یافته های تحقیق نشان می دهد، مبتلایان به افسردگی که در خطر بیماری قلبی هستند علائمی در خونشان دارند که سبب افزایش التهاب می شود، عامل شناخته شده ای که می تواند عوارض قلبی را در پی داشته باشد.

با این همه، ارتباطی که پشت بیماری قلبی و افسردگی وجود دارد مشخص نیست.

محققان اضافه کردند، افزایش التهاب در مقایسه با رفتارهای فردی افراد، مثل سیگار کشیدن و ورزش نکردن ممکن است نقشی بالاتر در خطر بیماری قلبی افراد افسرده بازی کند.

مححقان دانشگاه رایس هوستون در آمریکا، ۱,۰۸۵ فردی که از علائم افسردگی رنج می بردند و در معرض خطر بیماری قلبی قرار داشتند را مورد بررسی قرار دادند.

آن هایی که علائم ملایم افسردگی داشتند، مانند مشکلات خوابیدن یا کمبود انرژی، ۳۶ درصد بیشتر احتمال داشت چاق شوند در مقایسه با افرادی که بدون علائم اختلال سلامت روان بودند.

افراد مبتلا به افسردگی متوسط، ۴۹ درصد بیشتر احتمال دشت چاق شوند و ۵۷ درصد بیشتر احتمال داشت سندرم متابولیک (گروهی از شرایط از جمله افزایش فشار خون، چربی در اطراف کمر و قند خون بالا) داشته باشند.

چاقی و سندرم متابولیک هر دو از علل شناخته شده ی بیماری قلبی هستند.

خطر چاقی و بیماری قلبی در اثر افسردگی

محققان در ابتدا تصور می کردند ارتباط بین افسردگی و خطر بیماری قلبی ممکن است رفتاری باشد.

نویسنده تحقیق دکتر دیانا چیرینوس گفت: “ما فکر کردیم افرادی که افسرده هستند ممکن است به احتمال زیاد درگیر رفتارهای ناسالمی مثل مصرف مشروبات الکلی، مصرف سیگار و عدم فعالیت های بدنی شوند که می تواند منجر به عوامل خطر برای بیماری قلبی شوند.”

در مرحله ی بعدی محققان از شرکت کنندگان در این آزمایش نمونه خون گرفتند که نشانگری مرتبط با التهاب را نمایان ساخت.

دکتر چیرینوس گفت: “بعد از آزمایش نمونه خون بیماران در این تحقیق، ما کشف کردیم که افسردگی یک پاسخ سیستم ایمنی ایجاد می کند.”

یک نشانگر ایمنی بدن که التهاب را در بدن هشدار می دهد، در خون شرکت کنندگان در این تحقیق یافت شد که علائم افسردگی و عوامل خطر بیماری قلبی، مثل چاقی و سندرم متابولیک را نشان می دهد.

محققان اضافه کردند، التهاب به طور افزایشی با بیماری قلبی در ارتباط است.

با این حال، ازتباط بین جنون و چاقی یا بیماری قلبی نامشخص است.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر