خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

کاهش چاقی دوران کودکی با باغبانی

کد خبر: 7999 تعداد بازدید: 662

می خواهید کودکانتان لاغر بمانند؟ به آن ها باغبانی یاد دهید. نتایج تحقیقی نشان می دهد پرورش گیاهان چاقی دوران کودکی را کاهش می دهد. در ادامه، با از همه چی همراه ...

کاهش چاقی دوران کودکی با باغبانی

می خواهید کودکانتان لاغر بمانند؟ به آن ها باغبانی یاد دهید. نتایج تحقیقی نشان می دهد پرورش گیاهان چاقی دوران کودکی را کاهش می دهد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

تحقیق جدیدی نشان می دهد، سپری کردن زمان در هوای آزاد و آموزش باغبانی به کودکان می تواند به آن ها کمک کند تا سالم بمانند.

همچنین این تحقیق اضافه می کند، کودکانی که اضافه وزن دارند با باغبانی می توانند به احتمال زیاد در طول یک سال وزن کم کنند.

به گفته ی محققان، مدارسی که باغبانی آموزش می دهند تعداد کمتری دانش آموز چاق دارند.

دکتر ریچل شِر، از دانشگاه کالیفرنیا گفت: “شاخص حجم بدن و نسبت کمر به قد در گروه های درمانی تا حد زیادی بهبود یافته بود، با کاهش تعداد افراد دارای اضافه وزن یا چاق از ۵۵٫۶ درصد به ۳۷٫۸ درصد.”

کاهش چشمگیر در شاخص حجم بدن، اگر چه در این بازه ی زمانی کوتاه غیر منتظره بود، نشان دهنده ی این است که برنامه مورد نظر به دلیل نتایج تندرستی مثبت و تقویت مفاهیم تغذیه در سرتاسر محیط مدرسه و خانه موثر بود.

محققان دانشگاه کالیفرنیا اثر درس های باغبانی به کودکان سنین ۹ تا ۱۰ سال در ۴ مدرسه ی کالیفرنیا بررسی کردند.

گروه تحقیقاتی در یک سال تحصیلی دو گروه از دانش آموزان را مورد بررسی قرار دادند: ۲۳۰ دانش آموزی که دروس باغبانی به آن ها آموزش داده شد و ۱۷۹ نفر دانش آموزی که این آموزش را نداشتند.

به عنوان بخشی از تحقیق، دانش آموزان سبزیجات خودشان را پرورش داده و برداشت کردند که در غذاخوری مدرسه مورد استفاده قرار گرفت یا دانش آموزان آن ها را به خانه برند.

نتایج این تحقیق در مجله ی رفتار و آموزش تغذیه به چاپ رسیده است که نشان می دهد کلاس باغبانی به طرز چشمگیری سلامتی کودکان را بهبود می بخشد.

بر طبق یافته ی محققان، تصور بر این است که باغبانی از طریق آموزش بیشتر در مورد غذاهای سالم و سبزیجات تازه به کودکان در کاهش وزن کمک می کند.

همچنین این فرصت را به آن ها می دهد تا در فعالیت های فیزیکی شرکت داشته باشند.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر