خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

آیا زانویتان هنگام راه رفتن صدا می دهد؟

کد خبر: 7976 تعداد بازدید: 603

آیا زانویتان هنگام راه رفتن صدا می دهد؟ تحقیقی نشان می دهد که این ممکن است از نشانه های اولیه ی آرتروز باشد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید. ...

آیا زانویتان هنگام راه رفتن صدا می دهد؟

آیا زانویتان هنگام راه رفتن صدا می دهد؟ تحقیقی نشان می دهد که این ممکن است از نشانه های اولیه ی آرتروز باشد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

افرادی که صداهای ساییدگی، شکستگی، تق تق از داخل یا اطراف مفصل زانو می شنوند ممکن است با افزایش خطر آرتروز در حال توسعه روبرو باشند.

یافته های محققان آمریکایی نشان می دهد افرادی با “زانوهای صدادار” – حتی زمانی که درد زانو یا مفصل ندارند – ممکن است از بیماری تحلیل رونده رنج ببرند.

گروه تحقیقاتی در هادسون گفت، مطالعه ی آن ها برای اولین بار توانسته به این ارتباط دست یابد – که می تواند به افراد بیشتری برای دسترسی به درمان های پیشگیرانه کمک کند.

نویسنده ی ارشد گریس لو، استادیار در دانشگاه پزشکی بایلور گفت: “بسیاری از افرادی که در عکس برداری اشعه ی ایکس نشانه های آرتروز دارند لزوما دردی ندارند، و هیچ استراتژی شناخته شده ای برای پیشگیری از پیشرفت درد در این گروه از افراد وجود ندارد.”

این مطالعه نشان داد افرادی که زانوهایشان غالبا صدا می دهد، در مقایسه با افرادی که زانویشان صدایی ندارد در معرض خطر بالاتری از درد در حال توسعه در سال های بعدی هستند.

در بین کسانی که در مدت یک سال بیماری توسعه پیدا کرده بود، بیشتر از ۷۵ درصد از آن ها با وجود نشانه هایی از بیماری که در عکس های رادیوگرافی مشخص بود بدون درد مکرر زانو بودند.

برخی از این افراد گزارش داده بودند که در هنگام حرکت زانویشان صدای شکستگی، ساییدگی و تق تق می دهد.

بنابراین، محققان در حال حاضر بر این باورند که زانوی کریپتوس – حالتی که در هنگام خم شدن زانو دو استخوان روی هم سایش می یابند – باید به عنوان یک شاخص خطر آرتروز درمان شود.

آیا زانویتان هنگام راه رفتن صدا می دهد؟

آرتروز رایج ترین بیماری مزمن مفاصل است و حداقل ۸ میلیون فرد در انگلستان را در بر می گیرد.

بر طبق تحقیق آرتروز انگلستان، این امر سبب درد، سفتی و در برخی افراد می تواند سبب ناتوانی شود و اغلب به آرامی در طی سالیان متمادی پیشرفت می کند.

کارشناسان بر این باورند که مواد لاستیک مانندی که مفاصل را می پوشانند تحلیل رفته یا متورم می شوند.

اگر این روند ادامه یابد، غضروف و حتی استخوان می تواند تحلیل رفته و کنده شود.

در نهایت، غضروف کاملا ساییده می شود، و سبب می شود استخوان ها روی هم ساییده شده و سبب درد در هنگام راه رفتن یا حرکت شود.

این بیماری می تواند هر فردی را شامل شود، اما بیشتر در افراد ۶۵ سال و مسن تر رایج است.

سن بالا، چاقی، صدمه پیشین مفاصل، استفاده بیش از حد از مفاصل، ماهیچه های نگه دارنده ی ضعیف و ژن ها از عوامل خطر به شمار می روند.

درمانی برای آرتروز وجود ندارد، اما دارو می تواند به مدیریت علائم دردناک کمک کند.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر