خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

آنتی بیوتیک ها یا هوای تازه و نور آفتاب؟

کد خبر: 7961 تعداد بازدید: 887

آیا پایان آنتی بیوتیک ها فرا رسیده است؟ یک کارشناس بهداشت در لندن هشدار داد که به زودی بیماری ها را با هوای تازه و نور آفتاب درمان خواهیم کرد. در ...

آنتی بیوتیک ها یا هوای تازه و نور آفتاب؟

آیا پایان آنتی بیوتیک ها فرا رسیده است؟ یک کارشناس بهداشت در لندن هشدار داد که به زودی بیماری ها را با هوای تازه و نور آفتاب درمان خواهیم کرد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

کارشناس ارشد پزشکی هشدار داد، انگلستان در مرز دوران بعد از آنتی بیوتیک است که در این صورت عفونت ها تنها با هوای تازه و نور آفتاب درمان خواهند شد.

خانم سالی دیویس به طور ویژه نگران گسترش گونه های غیرقابل درمان سوزاک است که در حال حاضر در بخش هایی از انگلستان در حال افزایش است.

او همچنین در مورد ظهور شکل های مختلف بیماری سل نگران است که به داروهای آنتی بیوتیک مقاوم شده اند.

او هشدار داد، این بیماری ها عفونت های کشنده ای هستند که مرز نمی شناسند و به راحتی می توانند از آسیا یا آمریکای شمالی گسترش یابد.

او اضافه کرد که اگر شیوع باکتری های مقاوم به دارو ادامه یابد، این امر می تواند جان بیش از ۱۰ میلیون انسان را در سرتاسر جهان تا سال ۲۰۵۰ بگیرد.

باکتری های مقاوم به دارو بعد از دهه ها استفاده ی بیش از حد از آنتی بیوتیک ها ظهور کرده اند، به طوری که جهش یافته و در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم شده اند.

خانم سالی دیویس، خطاب به حضار کنفرانس سلامتی در مرکز لندن گفت: “من حقیقتا ترجیح می دهم درباره ی این نگران باشم که اگر ما در این مبارزه بر علیه عفونت های مقاوم به دارو پیروز نشویم، مجبوریم رو به هوای تازه، نور آفتاب و بهداشت بیاوریم. ما در خطر از دست دادن معجزات مدرن هستیم.”

باکتری ها مرز نمی شناسند. در لندن به دلیل فرودگاه هیترو ما به هنگ کنگ و فرودگاه جان اف کندی (در نیویورک) نزدیک تر از بیرمنگام و گلاسکو هستیم (به دلیل حضور افرادی از این مناطق در لندن، که به راحتی با پروازهای بین المللی خود را به سایر مناطق جهان می رسانند). در همین راستا، او به شیوع اخیر و بسیار زیاد سوزاک در لندن، جنوب شرق و میدلندز اشاره کرد.

بیماری به دوره عادی از آنتی بیوتیک ها پاسخ نمی دهد بنابراین پزشکان متوسل به استفاده از دو داروی ترکیبی شده اند. اما باکتری به نظر می رسد که در حال توسعه در جهت مقاوم شدن در برابر این دو دارو است، و در این حالت جایگزین های محدودی وجود دارد.

آنتی بیوتیک ها یا هوای تازه و نور آفتاب؟

او اضافه کرد، اگر که باکتری ها به تمام آنتی بیوتیک ها مقاوم شوند، بایستی که به روش های درمان قدیمی و سنتی روی بیاوریم که شاید خوشایند نباشد.

شما می توانید مجرای ادراری را سونداژ کنید (عبور یک سوند به داخل مجرای ادراری) زمانی که جیوه و ید برای شستشوی میکروب ها در داخل مثانه قرار داده شده است.

یا می توانید سعی کنید در داخل محفظه ای با دمای ۴۳ درجه سانتی گراد بیمانید به این امید که بیماری از بین برود.

او همچنین اضافه کرد: “در سال ۱۹۳۲ بیماری سل در کودکان با هوای تازه و نور آفتاب درمان شدند – آن بهترین درمان ممکن بود.

ما احتمالا آسیبی نخواهیم دید اما اگر که اقدامی انجام ندهیم نوه هایمان دچار مشکل خواهند شد.

در تخمین محتاطانه در حال حاضر همه ساله ۲۵,۰۰۰ نفر در اروپا جان خود را از دست می دهند. مثل این می ماند که هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ هر هفته سقوط کند.

افزایش مقاومت باکتری بخشی به دلیل کوتاهی پزشکان در ارائه آنتی بیوتیک ها در اکثر مواقع است. به پزشکان گفته شده تا میزان تجویز آن را کاهش دهند – و سال پیش، ارائه ی نسخه برای آنتی بیوتیک ها به میزان ۷ درصد کاهش یافت. به طوری که از ۳۷ میلیون نسخه در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۵ به ۳۴٫۳ میلیون نسخه در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۶ کاهش یافته بود.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر