خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

مادرها بی خواب ترین افراد در بین مشاغل

کد خبر: 7952 تعداد بازدید: 1220

آیا شغل شما طوری است که اجازه ی خواب کافی را به شما نمی دهد؟ تحقیقی نشان می دهد، مادرها بی خواب ترین افراد در بین مشاغل هستند و ۷۷ درصد از ...

مادرها بی خواب ترین افراد در بین مشاغل

آیا شغل شما طوری است که اجازه ی خواب کافی را به شما نمی دهد؟ تحقیقی نشان می دهد، مادرها بی خواب ترین افراد در بین مشاغل هستند و ۷۷ درصد از ما موفق نمی شویم میزان خوابی که برای سلامتی و شادابی به آن نیاز داریم را دریافت کنیم. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

بی خوابی یک وضعیت رایج است که سبب زود رنجی و عدم تمرکز در کوتاه مدت می شود، و حتی خطر چاقی، دیابت و بیماری های قلبی را در سال های بعد افزایش می دهد.

تحقیق جدیدی نشان می دهد که ممکن است به دلیل شغلی که دارید همه ساله ۲ هفته خواب را از دست بدهید.

مادرها بالاترین رتبه ی بی خوابی را دارند، با ۲۵ درصد کمتر از ۵ ساعت در یک شب – با در نظر گرفتن اینکه میزان خواب توصیه شده ۷ تا ۹ ساعت است.

یکی از هر ۵ نفری که در کار حمل و نقل، ارتباطات و ساخت و ساز است نیز به طور متوسط کمتر از ۵ ساعت خواب شبانه دارند.

در رتبه ی سوم کسانی قرار دارند که در بخش عمومی فعال هستند، شامل آموزش و سلامت، با ۸۲ درصد که فقط ۶ ساعت خواب شبانه دارند.

در این تحقیق از بیش تر از ۱۵,۰۰۰ نفر در سراسر دنیا در مورد عادت های خوابشان نظر سنجی شده است.

نتایج نشان داد، آن هایی که در کار سرمایه گذاری و بانک فعالیت می کنند بین ۶ تا ۷ ساعت خواب شبانه دارند.

به طور کلی، ۷۷ درصد از ما موفق نمی شویم میزان خوابی که برای سلامتی و شادابی به آن نیاز داریم را دریافت کنیم.

مادرها بی خواب ترین افراد در بین مشاغل

نِیل رابینسون، کارشناس خواب گفت: “زمانی که ما سرمایه گذاران و بانکدارها را در نظر می گیریم، میزان بالایی از استرس، بی خوابی های شبانه و ۸۰ ساعت کار هفتگی را تصور می کنیم، اما این تحقیق این تصورات را رد می کند، و نشان می دهد که با وجود سختی شغلی، اکثر مشاغل طاقت فرسا مربوط به بخش های دیگر است.

بخش عظیمی از مادران و آن هایی که در کار حمل و نقل، ارتباطات، ساخت و ساز و خدمات رفاهی هستند کمتر از ۵ ساعت خواب شبانه دارند، که این مساله وسعت مشکل را نمایان می کند.

خواب با کیفیت و پیوسته برای سلامتی و تندرستی ما ضروری است، بنابراین با وجودی که بسیاری از ما حتی با وجود کمبود خواب عملکرد بالایی داریم، بسیار مهم است که افراد استراحت با کیفیتی داشته باشند بنابراین وقتی این گونه افراد زمانی برای خواب پیدا می کنند بسیار با اهمیت است.

این روزها ما چنان دچار زندگی پرمشغله ای شده ایم که داشتن خواب شبانه ی خوب می تواند از فشار آن بکاهد اما داشتن خواب خوب به اندازه ی وزرش کردن و تغذیه برای تندرستی ضروری است.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر