خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

تقویت حافظه با استنشاق رایحه رزماری

کد خبر: 7919 تعداد بازدید: 1088

دانش آموزان می توانند با استنشاق رایحه رزماری نمرات امتحانی خود را افزایش دهند چرا که خاصیت تقویت حافظه دارد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید. کودکان از طریق استنشاق ...

تقویت حافظه با استنشاق رایحه رزماری

دانش آموزان می توانند با استنشاق رایحه رزماری نمرات امتحانی خود را افزایش دهند چرا که خاصیت تقویت حافظه دارد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

کودکان از طریق استنشاق بوی رزماری در مواجه با امتحانات به دلیل تقویت حافظه، می توانند عملکرد بهتری داشته باشند.

این گیاه که اغلب برای اضافه کردن طعم و چاشنی به گوشت بره مورد استفاده قرار می گیرد مدت زمان طولانی است که به عنوان عاملی برای نقویت حافظه شناخته شده است.

در یونان باستان، دانشمندان از رزماری برای تقویت حافظه استفاده می کردند.

در حال حاضر محققان در دانشگاه نورتامبریا در انگلستان دریافته اند که اسانس رزماری برای حافظه کودکان مفید است. محققان دانشگاه نورتامبریا، پیش تر از این تاثیر مثبت رزماری را در تقویت حافظه ی بزرگسالان مورد بررسی قرار داده بودند.

دکتر مارک مُوس و ویکتوریا ایرل، یافته های خود را در کنفرانس سالانه ی انجمن روانشناسی بریتانیا در برایتون ارائه خواهند کرد.

دکتر مُوس گفت: “تحقیق قبلی ما نشان داد عطر اسانس رزماری می تواند شناخت در افراد سالم را افزایش دهد.”

با دانستن اینکه حافظه ی کاری چقدر در پیشرفت تحصیلی اهمیت دارد ما می خواستیم ببینیم که آیا اثرات مشابهی می تواند در بچه های سنین مدرسه داشته باشد یا خیر.

در مجموع ۴۰ کودک ۱۰ تا ۱۱ ساله در یک آزمون برای بررسی عملکردهای مختلف ذهنی شرکت کردند.

کودکانی که به طور تصادفی مورد آزمون قرار گرفتند در دو وضعیت قرار داده شدند؛ در یک اتاقی که به مدت ۱۰ دقیقه اسانس رزماری پخش شده بود یا در یک اتاقی که بدون اسانس رزماری بود.

کودکان روبروی محقق نشسته و به صورت انفرادی مورد آزمایش قرار گرفتند.

محقق بعد از معرفی خود به کودکان گفت: “شما اینجا هستید تا چند بازی حافظه انجام دهید. لطفا عصبی نباشید اما سعی کنید تا هر چیزی را که می پرسم به یاد بیاورید.”

کودکانی که در اتاق رایحه دار مورد تست بودند در مقایسه با کودکانی که در اتاق بدون رایحه قرار گرفتند، به طور قابل توجهی امتیاز بالاتری کسب کردند.

دکتر مُوس گفت: “چرا و چگونه رزماری می تواند این تاثیر را داشته باشد هنوز سر آن بحث و جدل است. می تواند به این دلیل باشد که رایحه رزماری، فعالیت الکتریکی را در مغز تحت تاثیر قرار می دهد و یا این که ترکیبات فعال دارویی زمانی که فرد در معرض آن قرار بگیرد جذب می شوند.”

می دانیم که حافظه ضعیف کاری مربوط به عملکرد ضعیف تحصیلی است و این یافته ها روشی موثر و ساده برای بهبود عملکرد تحصیلی در بچه ها ارائه می دهد.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر