خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

آیا میل شدید به غذاهای شیرین طعم دارید؟

کد خبر: 7887 تعداد بازدید: 905

آیا شما هم جزو افرادی هستید که میل شدیدی به غذاهای شیرین طعم دارند؟ برخی افراد نقصی در کبدشان دارند که سبب می شود بیشتر از سایر افراد به دنبال غذاهایی ...

آیا میل شدید به غذاهای شیرین طعم دارید؟

آیا شما هم جزو افرادی هستید که میل شدیدی به غذاهای شیرین طعم دارند؟ برخی افراد نقصی در کبدشان دارند که سبب می شود بیشتر از سایر افراد به دنبال غذاهایی با طعم شیرین باشند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

میل شدید خودتان را برای خوردن شیرینی سرزنش نکنید – این می تواند به دلیل نقصی در کبدتان باشد.

زمانی که ما غذای شیرین مصرف می کنیم، کبدمان هورمونی به نام FGF21 ترشح می کند.

تحقیقات جدید نشان می دهد، برخی افراد ناپایداری خاصی در این هورمون دارند – که سبب می شود آن ها بیشتر تمایل به طعم های شیرین داشته باشند.

مهم نیست که چقدر سخت رژیم غذایی خود را رعایت می کنید، این تحقیق نشان می دهد، برخی افراد برای غلبه بر میل شان که ناشی از این هورمون می باشد، بسیار تحت فشار خواهند بود.

محققان دانشگاه کپنهاگ نشان داده اند که افرادی با انواع خاصی از ژن FGF21، حدود ۲۰ درصد بیشتر احتمال دارد علاقه بی پایانی به غذاهایی با طعم شیرین داشته باشند.

متیو گیلیم، استادیار علوم بیولوژیکی رهبری این تحقیق را با همکاری نیلز گراروپ، دانشیار ژنتیک متابولیک در دانشگاه کپنهاگ انجام داده است.

پروفسور گیلیم گفت: “داده ها از یک تحقیق درباره شیوه زندگی و سلامت متابولیک که شامل ۶,۵۰۰ دانمارکی بود استخراج شده است.”

علاوه بر این، تحقیق ایده های جدیدی در مورد نقش کبد در کنترل آنچه می خوریم ارائه می دهد.

زمانی که غذا از سرتاسر معده و روده عبور کرد، عضو بعدی که با مواد مغذی مواجه می شود کبد است.

پرفسور گیلیم گفت: “چطور ما تصمیم می گیریم چگونه و به چه میزان غذا بخوریم؟ شاید سیر بودن شامل راه های متفاوتی است که انواع مختلف مواد مغذی را کنترل می کند.”

آن ها نقش ترشح کبدی FGF21 در منظم سازی مصرف مواد شیرین در سال ۲۰۱۵ را در مطالعه ای کشف کرده بودند.

محقق همکار، نیلز گراروپ گفت: “مشاهده شد که ده ها عامل در بیماری متابولیک دخالت دارند. در این تحقیق ما فقط بخش کوچکی از معمای بزرگ را مورد بررسی قرار دادیم.”

برای به دست آوردن یک تصویر واقعی، گیلیم و گراروپ تمایل به انجام تحقیق مشابه اما با مطالعه ی بسیار بزرگتری در مورد انسان ها و جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط بین متغیرهای FGF21 و تمایل به مصرف غذاهایی با طعم شیرین دارند.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر