خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

وسیله ای موثر برای جلوگیری از خروپف

کد خبر: 7874 تعداد بازدید: 1360

از خروپف خسته شده اید و می خواهید جلوی آن را بگیرید؟ دانشمندان توانسته اند وسیله ای بسیار موثر بسازند که به عنوان یک یقه مغناطیسی عمل می کند و می تواند راه ...

وسیله ای موثر برای جلوگیری از خروپف

از خروپف خسته شده اید و می خواهید جلوی آن را بگیرید؟ دانشمندان توانسته اند وسیله ای بسیار موثر بسازند که به عنوان یک یقه مغناطیسی عمل می کند و می تواند راه های هوایی را هنگام خواب باز نگه دارد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

به گفته ی کارشناسان، یک یقه مغناطیسی که اطراف گردن را می پوشاند، می تواند یک راه حل دائمی برای خروپف باشد.

این وسیله در بالای آهنربای دوم در بالای لامی کاشته می شود – لامی، استخوان نعل اسبی شکل در گلو است – و زمانی که یقه مغناطیسی در هنگام خواب پوشیده می شود، قدرت ۲ آهنربا سبب باز ماندن راه هوایی می شود.

آپنه انسدادی خواب (خفکی موقت در هنگام خواب) یک اختلال رایج است که ۱٫۵ میلیون نفر در بریتانیا دچار آن هستند. این اختلال سبب می شود تا بافت ها در گلو در حین خواب شل شده و رها شوند، که این امر موجب اختلال تنفسی شده و سبب خروپف می شود.

وقفه در تنفس که آپنه نامیده می شود، می تواند صدها بار در طول شب در موارد شدیدتر اتفاق بیفتد. علاوه بر تاثیر بر کیفیت زندگی، آپنه انسدادی خواب می تواند سبب افزایش خطر ابتلای افراد به فشار خون بالا، سکته ی مغزی یا سکته ی قلبی شود، افت ناگهانی در توزیع اکسیژن به خون یک فشار بر روی سیستم قلبی و عروقی ایجاد می کند.

تغییر در شیوه زندگی، با استفاده از وسیله ای که فشار مثبت هوا در مجرای تنفسی نامیده می شود، و سبب انتقال پیوسته ی اکسیژن در هنگام خواب به مجرای تنفسی می شود به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

وسیله ای موثر برای جلوگیری از خروپف

اما بسیاری از افراد – در برخی موارد حتی تا ۵۰ درصد افراد – مشکل پوشیدن این دستگاه تنفسی را دارند، به دلیل عدم راحتی، کلاستروفوبیا (هراس از مکان های تنگ)، سوزش پوست و صدای پمپ یکی از اصلی ترین دلایل عدم استفاده از این وسیله است.

درمان جدید با استفاده از آهنربا از شل شدگی بافت های نرم در گلو در هنگام خواب جلوگیری می کند، روشی که برای اصلاح قفسه سینه قیفی شکل استفاده می شود، یک بیماری مادرزادی است که در آن چند دنده و جناغ سینه رشد غیر طبیعی کرده و در نتیجه سبب ایجاد قفسه سینه مقعر می شوند.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر