خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

آیا گروه خونی در سکته قلبی موثر است؟

کد خبر: 7867 تعداد بازدید: 847

آیا گروه خونیتان از نوع A، B یا AB است؟ مطالعه ی بزرگی نشان داده است که در این صورت در معرض خطر بالای سکته ی قلبی هستید. در ادامه، ...

آیا گروه خونی در سکته قلبی موثر است؟

آیا گروه خونیتان از نوع A، B یا AB است؟ مطالعه ی بزرگی نشان داده است که در این صورت در معرض خطر بالای سکته ی قلبی هستید. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

دانشمندان هشدار دادند که، افرادی با گروه های خونی B، A یا AB کمی بیشتر احتمال دارد که سکته ی قلبی داشته باشند.

اعتقاد بر این است که این گروه های خونی دارای میزان بالایی از پروتئین انعقادی هستند – که می تواند از رسیدن خون به اعضای حیاتی جلوگیری کند.

یافته ها نگران کننده هستند، با توجه به اینکه گروه خونی صرفا بر اساس ژنتیک است، افراد کاری در مورد گروه خونیشان نمی توانند انجام دهند.

اما کارشناسان می گویند که ترک سیگار و تغذیه سالم تر، هنوز هم بهترین راه برای کاهش خطر سکته های قلبی کشنده هستند.

به گزارش بی بی سی، کارشناسان هلندی دامنه ای از مطالعات علمی شامل ۱٫۳ میلیون نفر را مورد بررسی قرار داده اند.

آن ها دریافتند که ۱۴ نفر از هر ۱,۰۰۰ نفر با گروه خونی O – که بیشترین گروه خونی در بریتانیا را شامل می شود – دچار حمله ی قلبی شده اند.

به طوری که یافته ها اندکی افزایش را نشان می داد، ۱۵ نفر در هر ۱,۰۰۰ نفر در آن هایی که گروه خونی B، A یا AB داشتند حمله قلبی رخ داده بود.

زمانی که دانشمندان حوادث قلبی عروقی را بررسی کردند نتایج مشابهی مشاهده کردند، افرادی که گروه خونی نوع O نداشتند ۰٫۲ درصد احتمال بیشتری برای سکته قلبی داشتند.

محققان در کنگره ی انجمن قلب اروپا گفتند، اگرچه، هیچ گونه تفاوتی در زمان بررسی حوادث کشنده ی قلبی مشاهده نشد.

 نویسنده ی ارشد، تسا کول، از مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن گفت، مطالعات بیشتری در رابطه با ارتباط بین خطر سکته قلبی بر اساس گروه خونی مورد نیاز است.

او اضافه کرد: “در آینده، گروه خونی، در کنار کلسترول، سن، جنسیت و فشار خون باید به عنوان یکی از عوامل خطر در بررسی های پیشگیرانه ی قلبی عروقی در نظر گرفته شود.”

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر