خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

کلم بروکلی عاملی برای غلبه بر سکته مغزی

کد خبر: 7858 تعداد بازدید: 1164

چگونه کلم بروکلی می تواند در غلبه بر سکته ی مغزی موثر باشد؟ قرصی قدرتمند با مصرف روزانه که یک ماده شیمیایی قوی موجود در کلم بروکلی را مهار می کند، ...

چگونه کلم بروکلی می تواند در غلبه بر سکته ی مغزی موثر باشد؟ قرصی قدرتمند با مصرف روزانه که یک ماده شیمیایی قوی موجود در کلم بروکلی را مهار می کند، می تواند به زودی و برای مقابله با مخرب ترین اثرات سکته ی مغزی در اختیار بیماران قرار گیرد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

محققان بریتانیایی ثابت کرده اند که مولکولی به نام سولفورافان، که به طور طبیعی در سبزیجات موجود است، آنزیم های محافطتی را در مغز فعال می کند.

دانشمندان دانشکده ی پادشاهی لندن یک آنزیم پاک کننده را کشف کنند که سلول های رادیکال آزاد را از بین می برد. این سلول های رادیکال می توانند سبب آسیب و از بین بردن سایر سلول ها در طی یک فرایندی که به استرس اکسیداتیو معروف است شوند، که با بیماری هایی مثل سرطان و آلزایمر در ارتباط است.

این کشف نشان می دهد که  مواد شیمیایی موجود در کلم بروکلی می تواند آسیب های ناشی از سکته ی مغزی را به حداقل برساند که ممکن است راه را برای هزاران بیمار در معرض خطر و با استفاده از یک قرص روزانه هموار کند.

کلم بروکلی عاملی برای غلبه بر سکته مغزی

بنیاد قلب بریتانیا، که بودجه ی این تحقیق را تامین کرده است، می گوید نیاز فوری برای درمان های جدید در جهت مقابله با آسیب های ناشی از سکته ی مغزی وجود دارد.

پرفسور جرمی پیرسون گفت که آزمایش ها نشان داد که سولفورافان می تواند شدت سکته ی مغزی در موش ها را کاهش دهد.

او اضافه کرد که اگر این یافته همان تاثیر مشابه را روی انسان داشته باشد، در آینده می توانیم شاهد این باشیم که افراد می توانند با مصرف روزانه این قرص ها از اثرات تضعیف کننده سکته ی مغزی جلوگیری کنند،

مصرف این قرص ها بسیار شبیه به کاری است که افراد در حال حاضر از استاتین برای دفع حملات قلبی استفاده می کنند.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر