خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

تنفس بهتر درمانی برای بیماری فشار خون

کد خبر: 7848 تعداد بازدید: 610

آیا می دانستید تنفس بهتر درمانی برای بیماری فشار خون است؟ تحقیق جدیدی نشان می دهد که انجام تنفس های منظم اگر که در سنین نوجوانی شروع شود، می تواند درمانی برای بیماری فشار ...

تنفس بهتر درمانی برای بیماری فشار خون

آیا می دانستید تنفس بهتر درمانی برای بیماری فشار خون است؟ تحقیق جدیدی نشان می دهد که انجام تنفس های منظم اگر که در سنین نوجوانی شروع شود، می تواند درمانی برای بیماری فشار خون باشد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

دانشمندان می گویند نورون ها تنفس شما را علاوه بر فشار خون کنترل می کنند، بنابراین، تنفس عمیق می تواند سطح فشار خون را کاهش دهد.

بیماری فشار خون، یا فشار خون غیر طبیعی بالا، به عنوان یکی از عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی، دیابت و سکته ی مغزی شناخته شده است.

فشار خون بالا در ایالات متحده ی آمریکا بسیار شایع است، به طوری که از هر ۳ نفر ۱ نفر دارای سطح فشار خون بالا است.

به همین خاطر، محققان می گویند این یک مساله حیاتی است و باید افرادی که در خطر این بیماری هستند قبل از این که دیر شود زودتر شناسایی شوند.

تنفس و فشار خون، از لحاظ عملکرد از طریق سیستم عصبی سمپاتیک در ازتباط هستند، که این سیستم سیگنال هایی را به قلب و عروق خونی ارسال می کند.

محققان دانشگاه ملبورن و دانشگاه مک کوایر در استرالیا، کشف کردند زمانی که فعالیت های عصبی در جوانان قطع می شود، آن ها می توانند فشار خون را کنترل کنند.

تغییر فعالیت عصبی منجر به افزایش نوسانات فشار خون در هر بار تنفس می شود.

محقق ارشد، پرفسور اندرو آلن از دانشگاه ملبورن گفت: “با قطع فعالیت بین این دو گروه از نورون ها در دوران نوجوانی، به طور چشمگیری قادر هستیم پیشرفت فشار خون بالا را در بزرگسالی کاهش دهیم.”

پرفسور آلن اضافه کرد که ورزشکاران حرفه ای و فلسفه ی شرق مدت زمان طولانی ارتباط بین تنفس و ضربان قلب را دریافته بودند.

پرفسور آلن گفت: “ورزشکاران ورزش های دوگانه (بیاتلون)، قبل از تیراندازی با تفنگ مجبور به تنظیم دم و بازدم برای کاهش ضربان قلبشان هستند، و روش های مراقبه ی شرقی مثل یوگا و پرانایاما همیشه بر تعامل بین این دو تاکید می کنند.”

لورن هانا، موسس و مسئول “سونیک یوگا” در نیویورک، می گوید که کم کردن سرعت دم و بازدم، سیستم عصبی سمپاتیک را بیدار و در سرتاسر بدن هورمون های مثبت را آزاد می کند.

او می گوید: “پایین آمدن فشار خون سبب افزایش ظرفیت قلبی عروقی می شود، که این عمل در نهایت منجر به طول عمر بیشتر می شود.”

تحقیقی نشان داده است که تنفس عمیق و آرام، بدن را برای جذب سهم کاملی از اکسیژن تشویق می کند.

زمانی که ما اکسیژن بیشتری دریافت می کنیم، این امر سبب انرژی بیشتر، تصفیه اندام های بدن، تفکر و عملکرد بهتر می شود.

دم و بازدم عمیق همچنین می تواند اکسیژن را به عروق خونی ارسال کند که سبب بهبود جریان خون، کاهش مقاومت محیطی (مقاومت عروق به جریان خون) به همراه منظم کردن ضربان قلب می شود که این امر سبب کاهش فشار خون می شود.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر