خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

ارتباط بیماری لثه با بیماری سیروز کبدی

کد خبر: 7829 تعداد بازدید: 1043

باکتری هایی که در لثه ها پنهان می شوند می توانند سبب مرگ زودرس در بیماران کبدی شوند. طی مطالعات اخیر مشخص شده است که بیماری لثه می تواند با بیماری سیروز ...

ارتباط بیماری لثه با بیماری سیروز کبدی

باکتری هایی که در لثه ها پنهان می شوند می توانند سبب مرگ زودرس در بیماران کبدی شوند. طی مطالعات اخیر مشخص شده است که بیماری لثه می تواند با بیماری سیروز کبدی در ارتباط باشد. در ادامه با از همه چی همراه باشید.

افرادی که بیماری کبدی دارند ممکن است بتوانند به وسیله ی شستن صحیح دندان هایشان از مرگ زودرس جلوگیری کنند.

تورم لثه ها به دلیل بهداشت نامناسب دهان می تواند تبدیل به پناهگاه باکتری ها باشد، که بعدا به کبد منتقل شده و ممکن است سبب مرگ بیماران مبتلا به بیماری های کبدی شود.

بیماری های کبدی پنجمین عامل مرگ و میر در انگلستان و ولز است.

بیماری که سبب مرگ و میر ۱۱,۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۴ در انگلستان شده است.

تحقیقات قبلی نشان داده بود که بیماری لثه با پیشرفت بیماری کبدی و نتایج ضعیف در بیمارانی که عمل پیوند کبدی انجام داده اند در ارتباط است.

دانشمندان بیمارستان دانشگاه آرهوس در دانمارک، ۱۸۴ بیمار مبتلا به سیروز کبدی را مورد بررسی قرار دادند، که ۴۴ درصد آن ها بیماری شدید لثه داشتند.

سیروز، زخم غیر قابل برگشت کبدی است که می تواند سبب آسیب های دائمی شود.

حدود نصف شرکت کنندگان در این تحقیق ظرف یک سال درگذشتند.

یک بررسی نشان داد که بیماری شدید لثه با عوارض سیروز در ارتباط است.

ارتباط بیماری لثه با بیماری سیروز کبدی

نویسنده ی ارشد، دکتر لیا لدگارد گرونکار گفت: “تحقیق ما نشان داد التهاب شدید لثه به شدت پیش بینی مرگ و میر ناشی از سیروز را افزایش می دهد. التهاب لثه ممکن است به عنوان منبع مزمن انتقال باکتری دهانی عمل کند، که سبب التهاب و افزایش مرگ و میر ناشی از سیروز می شود.”

التهاب لثه یک اصطلاح علمی برای بیماری لثه است.

با اینکه نتایج تحقیق دلگرم کننده هستند، برخی کارشناسان هشدار دادند که بررسی بیشتر برای تعیین اثرات احتمالی بهبود بهداشت دهان در افراد مبتلا به بیماری کبدی لازم است.

پرفسور فیلیپ نیوسام، متخصص کبد در دانشگاه بیرمنگام گفت: “این تحقیق ارتباط بین بیماری لثه و خطر مرگ و میر در افراد مبتلا به بیماری کبدی را نشان می دهد – در حال حاضر مطالعات بیشتری برای تعیین اینکه بهبود مراقبت از لثه می تواند سبب بهبود نتایج در بیماران سیروز کبدی شود لازم است.”

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر