خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

راز زنانی که به صورت طبیعی لاغر هستند

کد خبر: 7787 تعداد بازدید: 1722

راز زنانی که به صورت طبیعی لاغر اندام هستند چیست؟ ۸ نکته ای که می توانید با استفاده از آن، بدون نگرانی وزن کم کرده و برای همیشه به طور طبیعی ...

راز زنانی که به صورت طبیعی لاغر هستند

راز زنانی که به صورت طبیعی لاغر اندام هستند چیست؟ ۸ نکته ای که می توانید با استفاده از آن، بدون نگرانی وزن کم کرده و برای همیشه به طور طبیعی لاغر بمانید. این نوشته توسط فردی بیان شده است که با انجام این روش ها موفق به کاهش وزن دائمی شده است. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

از سال ۲۰۰۴ میلادی، من و شریک تجاریم جیمز هولمز، در حال کمک به افراد سرتاسر جهان هستیم تا به طور طبیعی لاغر شوند همانطور که من در طی ۱۲ هفته توانستم ۲۲ کیلو لاغر کنم و نکته ی مهم این که دیگر هیچ وقت آن کیلوهای کم کرده برنگشتند.

افرادی که مرا می شناسند به شما خواهند گفت اگرچه سال ها برای کاهش وزن تلاش کرده بودم اما خیلی در این کار موفق نبودم. خب راستش این حرف کاملا هم درست نیست، چرا که بعضی وقت ها رژیم های غذایی سفت و سختی برای خودم در نظر می گرفتم، اما همیشه بعد از کاهش وزن دوباره اضافه وزن پیدا می کردم و به حالت قبلی برمی گشتم.

من فکر می کنم که جیمز بسیار آدم صبوری است. همیشه به دفتر کار می آمدم و درباره اضافه وزنم ناله می کردم، در مورد رژیم غذایی ناله می کردم، راستش را بخواهید در مورد همه چیز ناله می کردم.

آسان نیست که خوشحال باشید و از زندگی لذت ببرید زمانی که احساس بدبختی نسبت به خودتان دارید. مثل خیلی از افراد دارای اضافه وزنی که در رژیم غذایی هستند، به غذاهایی که از زمان بیداری تا موقع خواب می خوردم فکر می کردم.

یک روز که به یکی از آهنگ های تونی رابینز گوش می دادم ایده ای به ذهنم رسید.

از انجام همان کار بارها و بارها خودداری کنید تا بتوانید نتیجه ای که انتظار دارید به دست آید. این یک اصل کلی است. همان جا بود که متوجه شدم خودم هم مدام در حال تکرار یک الکوی تکراری هستم.

من و دوستم جیمز برنامه ای تنظیم کردیم تا بر اساس آن نه تنها من بتوانم وزن کم کنم و در همان وزن بمانم، بلکه بتوانیم به سایر افراد آموزش دهیم که چگونه وزن ناخواسته ی خود را کم کنند.

جیمز کاملا بر این باور بود که من می توانم وزن کم کنم، که بسیار انگیزه بخش و حمایت کننده بود.

زمانی که شروع به مطالعه ی رفتار افرادی که به طور طبیعی لاغر هستند کردیم، کم کم متوجه شدیم که افرادی که به طور طبیعی لاغر هستند غذاهای رژیمی مصرف نمی کنند. تنها افرادی که در فروشگاه ها غذاهای رژیمی خریداری می کردند افرادی بودند که اضافه وزن داشتند.

در ۹ ماه و نیمی که ما این کار را دنبال می کردیم، شروع به کپی برداری کارهایی که افراد به طور طبیعی لاغر انجام می دهند کردیم. همچنین من شروع به تغییر الگوهای رفتاری خودم کردم، و توانستم ۲۲ کیلو وزنم را کاهش دهم و ۴ سایز لباس هایم کوچکتر شدند، از سایز ۱۶ به سایز ۱۰٫ این اتفاق برای ۱۳ سال پیش بود، و هنوز هم من لباس هایم سایز ۱۰ است و تغییری نکرده است.

الان زمان آن رسیده است که این عادات تغییر دهنده ی زندگی را با شما در میان بگذارم.

۱- بدانید و درک کنید که رژیم غذایی در دراز مدت جواب نمی دهد

راز زنانی که به صورت طبیعی لاغر هستند

حتی شرکت های پیشرو در زمینه ی کاهش وزن اعتراف می کنند که بر طبق تحقیقات، در حدود ۸۵ درصد افرادی که بر اساس رژیم غذایی وزن کم کرده اند همه ی آن مقدار وزنی که کم کرده بودند مجددا برمی گردد (و حتی کمی بیشتر). فرای داشتن فواید کاهش وزن طولانی مدت، رژیم غذایی می تواند دلیل اصلی مشکلات کاهش وزن زنانی باشد که همچنان اضافه وزن دارند. پس استفاده از غذاهای رژیمی را متوقف کنید.

اگر هدفتان کم کردن وزن است و می خواهید به طور طبیعی تبدیل به یک زن لاغر شوید بایستی کاری که افراد چاق انجام می دهند را کنار بگذارید و شروع به کارهایی که افراد لاغر اندام، متناسب و سالم انجام می دهند را انجام دهید. به این معنی که رژیم نگیرید.

۲- هنگام غذا خوردن به طور غریزی عمل کنید

راز زنانی که به صورت طبیعی لاغر هستند

زنان لاغر اندام به طور غریزی می دانند که چه چیزی و به چه انداره بخورند. تمام رژیم های غذایی که در گذشته از آن استفاده می کردید برنامه ریزی شده بودند. به خودتان لطف بزرگی کنید و از شر تمامی مجلات و کتاب های رژیم غذایی خلاص شوید.

در راستای خلاص شدن از ذهنیت رژیم غذایی و ایجاد رفتار زنان طبیعی لاغر، حتی بایستی خودتان را از محیط رژیم غذایی نیز جدا کنید.

با انجام جلسات هفتگی رژیم غذایی، عملا خودتان را در بین افرادی قرار می دهید که الگوهای تکراری را که ثابت شده است جوابگو نیستند انجام می دهید.

بنابراین، از امروز به بعد، سعی کنید دور و بر خود را با افراد لاغر، متناسب و سالم پر کنید و همانند آن ها رفتار کنید. غذاهای زژیمی را دور بریزید و همانند افراد لاغر از غذاهای مناسب استفاده کنید.

از امروز شروع کنید و اگر روی محصولی برچسب رژیمی یا کم چرب خورده بود از آن استفاده نکنید.

۳- اصلا به کمک های دیگران اتکا نکنید تا به شما بگویند چه زمانی و چه چیزی بخورید

راز زنانی که به صورت طبیعی لاغر هستند

رژیم غذایی یک روش منفی و محدود غذا خوردن است که سبب می شود تا شما احساس کنید که بدون کمک دیگران نمی توانید رابطه ی خودتان با غذا را کنترل کنید.

همین کمک های بیرونی است که سبب می شود ذهنیت غذاهای رژیمی را داشته باشید و هرگز هم لاغر نشوید.

از امروز از هر فرصتی استفاده کنید تا روی هر چیزی که می خورید کنترل داشته باشید، چه زمانی آن غذا را بخورید و به چه میزان از آن غذا استفاده کنید. به شما این قول را می دهم که، هیچ کسی بجز شما نمی داند که به چه میزان غذا در یک وعده نیاز دارید یا چه نوع غذایی برای شما مناسب است.

این مساله به طور غریزی در هر فردی وجود دارد اما کمی به خودتان فرصت دهید تا این امر غریزی در شما نمایان شود.

در ابتدا کمی ترسناک به نظر می رسد که تمام مسئولیت تصمیم گیری بر سر اینکه چه چیزی و چه زمانی قرار است بخورید را بر عهده بگیرید. کمی شبیه حسی است که بعد از دریافت گواهینامه و برای اولین بار قرار است که رانندگی کنید.

با استرس خودرو را روشن می کنید و به شدت محتاطانه رانندگی می کنید، تمام چیزهایی که مربی آموزشگاه به شما یاد داده بود را به خاطر می آورید و به شدت تمرکز می کنید.

می توانید به خاطر بیاورید که بعد از آن چه حسی داشتید؟ شرط می بندم که احساس شگفت انگیز و خوبی نسبت به خودتان داشتید.

زمانی که شما ارتباط با مواد غذایی را تحت کنترل خود درآورید دقیقا همان احساس را خواهید داشت. به جای اندازه گیری وزن، دور کمر و بررسی میزان مصرف کالری، بایستی روی اینکه بدنتان به چه غذاهایی نیاز دارد و از چه مواد غذایی بایستی استفاده کنید تمرکز داشته باشید.

۴- تا زمانی غذا بخورید که دیگر گرسنه نیستید

راز زنانی که به صورت طبیعی لاغر هستند

تمرکز روی کاهش وزن ممکن است منجر به رژیم غذایی شود، به طور مداوم نگرانی در مورد غذا و چرخه ی کاهش وزن می تواند سبب شود دوباره دچار اضافه وزن شوید.

برای تغییر ارتباط خودتان با غذا به منظور داشتن رفتار و عادات زنان لاغر، بایستی تمرکز خودتان را از “کاهش وزن” به سمت تندرستی تغییر دهید.

قبل از اینکه چیزی را بخورید از خودتان بپرسید، “آیا خوردن این غذا می تواند به سلامتی من کمک کند؟” اگر این طور است، بنابراین به خودتان اجازه ی خوردن آن غذا را بدهید البته تا زمانی از لحاظ جسمی گرسنه هستید.

همیشه قبل از خوردن هر چیزی از خودتان بپرسید که آیا از لحاظ جسمی گرسنه هستید یا نه. به بدنتان توجه کنید و قبل از تصمیم گیری برای غذا خوردن بر روی اینکه آیا واقعا گرسنه هستید تمرکز کنید، و خوردن غذا را زمانی که دیگر گرسنه نیستید متوقف کنید.

تمام رژیم های غذایی که تا به امروز داشته اید به شما گفته اند که تا زمانی که معده تان پر شود غذا بخورید. از امروز آن را به این تغییر دهید؛ “تا زمانی که سیر نشده اید غذا بخورید”.

با این کار و نتیجه ای که از آن خواهید گرفت شگفت زده می شوید. به زودی این اعتماد به نفس را به دست خواهید آورد که می توانید سایز خودتان را به طور طبیعی و بدون کنترل بیرونی کاهش دهید.

۵- زمانی چیزی را بخوردید که واقعا میل دارید

راز زنانی که به صورت طبیعی لاغر هستند

رژیم غذایی در مورد نحوه ی محدود کردن کالری ها، انواع یا مقدار غذاها به شما آموزش می دهند. آن ها به شما لیست غذاهای خوب و بد یا لیست ممنوعه می دهند.

اغلب آن ها به شما لیست غذاهای مجاز را می دهند و به شما این اجازه را می دهند تا هر چقدر که می توانید از این غذاهای مشخص شده بخورید. این می تواند به ولع مصرف مواد غذایی خاصی منجر شود. سپس بعد از عدم موفقیت در این زمینه احساس سرخوردگی به شما دست می دهد و برای مجازات خودتان شروع به پرخوری غذاهایی می کنید که برای سلامتی تان مفید نیستند.

این محدودیت ها می تواند منجر به کمبود و محرومیت مواد غذایی و همینطور رابطه ی غیر سالم با غذاها شود، پس به خودتان قول دهید تا دیگر هرگز این کار را انجام ندهید.

زنانی که به صورت طبیعی لاغر هستند، هر چیزی که دلشان بخواهد را فقط زمانی مصرف می کنند که از لحاظ جسمی گرسنه هستند و سپس آن ها خوردن غذا را هنگامی که دیگر گرسنه نیستند متوقف می کنند.

۶- به بدنتان گوش فرا دهید

راز زنانی که به صورت طبیعی لاغر هستند

قبل از خوردن غذا این سوالات را از خودتان بپرسید تا ارتباط خودتان با غذا را بهبود ببخشید و تبدیل به یک زن طبیعی لاغر شوید:

– آیا من از لحاظ جسمی گرسنه هستم؟

– آیا این چیزی است که من واقعا می خواهم بخورم؟

– آیا این غذا به من کمک می کند تا لاغرتر و سالم تر شوم؟

– بعد از خوردن این غذا چه احساسی خواهم داشت؟ آیا خوردن این غذا به من کمک می کند تا احساس پر انرژی بودن و رضایت داشته باشم یا احساس تنبلی و رخوت به من دست می دهد؟

– آیا لازم است که این غذا را الان مصرف کنم؟

با پاسخ دادن این سوالات به خودتان هر زمانی که می خواهید چیزی بخورید، شما به طور مداوم رابطه ی خودتان با غذا را مجددا تعریف می کنید و خودتان را با عادات غذایی زنان لاغر مجددا برنامه ریزی می کنید.

۷- بدن خودتان را بپذیرید و عاشق آن باشید

راز زنانی که به صورت طبیعی لاغر هستند

اغلب زنان شروع به گرفتن رژیم غذایی می کنند به خاطر اینکه می خواهند ظاهر خود را تغییر دهند. با تعهد به گرفتن رژیم غذایی، ناخودآگاه به خودتان می گویید که مشکلی در شما وجود دارد، یک چیزی در شما وجود دراد که آن را دوست ندارید.

این طرز فکر باید تغییر کند. از امروز به بعد شما رابطه ی خودتان با غذا را تغییر می دهید، به دلیل اینکه خودتان را دوست دارید و لایق این هستید که بهترین مواد غذایی ممکن وارد بدنتان شود.

زمانی می رسد که خودتان را در اولویت قرار دهید و مراقب خودتان باشید. نمی توانید به خوبی مراقب خودتان باشید مگر اینکه حقیقتا خودتان را دوست داشته باشید و شروع به مراقبت از خودتان به بهترین شکل ممکن بکنید.

۸- زنانی که به صورت طبیعی لاغر هستند به ندرت خود را وزن می کنند

راز زنانی که به صورت طبیعی لاغر هستند

افراد لاغر به هیچ عنوان نگران اعدادی که ترازو نشان می دهد نیستند. لباس هایشان متناسب است و احساس خوبی دارند، و همین موضوع است که اهمیت دارد. وزن کردن مداوم خودتان می تواند اثر منفی داشته باشد چرا که نوسان وزن، می تواند عوامل متفاوتی داشته باشد. کاهش وزن و کاهش چربی یکسان نیستند.

بالا و پایین شدن اعداد ترازو می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد.

می تواند به دلیل نگهداری مایعات باشد، می تواند به دلیل عضله سازی بیشتر باشد، می تواند به دلیل فشار اتمسفر یا حتی زمان قاعدگی ماهانه باشد. حتی می تواند بسته به سطحی که ترازو در روی آن قرار دارد نیز متفاوت باشد.

زنانی که به طور طبیعی لاغر هستند نگران اعداد و ارقام نیستند. اگر لباس هایتان متناسب است و احساس و ظاهری لاغر دارید، چه فرقی می کند که وزن شما ۵۴ کیلوگرم باشد یا ۵۸ کیلوگرم؟

تحقیقات نشان داده است که وسواس چک کردن وزن می تواند اثرات عمیقی بر روی اعتماد به نفس و وقارتان داشته باشد. کارهایی که می تواند به صورت بالقوه سبب شود احساس بدی نسبت به خودتان داشته باشید را انجام ندهید.

به جای آن شروع به مراقبت از خود کنید. زنان لاغر در اکثر مواقع وقتی گرسنه هستند از طریق خوردن غذاهای با کیفیت و سالم از خودشان مراقبت می کنند.

با مصرف غذاهای خوب و مفید، مراقب خودتان باشید، و خودتان را بیشتر از قبل دوست بدارید.

به خودتان اعتماد کنید! در هیج جایی برنامه رژیم غذایی وجود ندارد که بهتر از شما بداند بدنتان به چه میزان غذا نیاز دارد، چه نوع غذایی نیاز دارد یا چه زمانی به آن نیاز دارد.

یک رابطه ی بسیار خوب با مواد غذایی ممکن است یک شبه رخ ندهد. ممکن است اندکی تلاش و کوشش لازم باشد. اما یک چیزی برای اطمینان خاطر وجود دارد – و آن هم این است که ارزش تلاش کردن در این زمینه را دارد، و در نهایت شما تبدیل به یک زن طبیعی لاغر خواهید شد.

منبع: میل آنلاین

 

ارسال نظر