خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

غذاهای رژیمی مفید هستند یا گول زننده؟

کد خبر: 7781 تعداد بازدید: 1395

آیا در رژیم غذایی هستید؟ غذاهایی که برای کمک به کاهش وزن شما طراحی شده اند در حقیقت شما را چاق می کنند. و این سوال را در ذهن ایجاد ...

غذاهای رژیمی مفید هستند یا گول زننده؟

آیا در رژیم غذایی هستید؟ غذاهایی که برای کمک به کاهش وزن شما طراحی شده اند در حقیقت شما را چاق می کنند. و این سوال را در ذهن ایجاد می کنند که آیا غذاهای رژیمی مفید هستند یا گول زننده؟ در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که از محصولات رژیمی برای کاهش وزن استفاده می کنید، لطفا دست نگه دارید!

یافته های تحقیق جدیدی نشان می دهد که، مواد غذایی به بازار عرضه شده برای کمک به کاهش وزن اضافی، ممکن است به تلاش شما برای رسیدن به وزن دلخواهتان آسیب برساند.

در مطالعاتی که بر روی موش ها صورت گرفته است، و عقیده بر این است که بسیار به انسان ها شبیه هستند، مواد غذایی با میزان پر قند و کم چرب، که این حالت در بسیاری از غذاهای رژیمی محبوب وجود دارد، سبب افزایش چربی بدن می شود.

غذاهای رژیمی مفید هستند یا گول زننده؟

یافته های محققان نشان می دهد که محصولات مملو از قند نیز ناشی از میزبانی مشکلات دیگر، همچون آسیب کبدی و التهاب مغز هستند.

محققان دانشگاه جورجیای آمریکا مدعی شدند، التهاب مغزی می تواند بر روی تشخیص مغز اثر گذاشته و مانع از این شود که فرد متوجه شود کی سیر می شود، که این امر سبب می شود آن ها بیشتر از آن چه که نیاز دارند غذا بخورند.

دکتر کرزیستوف زایا، نویسنده ی ارشد تحقیق گفت: “اکثر محصولاتی که به عنوان رژیمی از آن ها نام برده می شود، بدون چربی یا کم چربی هستند که دارای میزان قند بالایی هستند و پشت نام های تجملی پنهان شده اند.”

او اضافه می کند که: “این مساله سبب القای این احساس می شود که این محصولات سالم هستند، اما واقعیت این است که ممکن است سبب آسیب های کبدی و همچنین چاقی شود. چیزی که بیشتر از همه در یافته های ما نگران کننده است این موضوع است که موش هایی که در رژیم غذایی پر قند و کم چرب بودند، در مقایسه با سایر موش هایی که در رژیم غذایی متعادل بودند، کالری قابل توجهی مصرف نمی کردند.”

غذاهای رژیمی مفید هستند یا گول زننده؟

تحقیق ما نشان می دهد که در موش هایی با رژیم غذایی کم چرب و پر قند، راندمان تولید چربی بدن بیشتر از دو برابر بالاتر است.

به عبارت دیگر، موش هایی که رژیم های غذایی کم چرب و پر قند را مصرف می کردند به کمتر از نیمی از کالری برای تولید همان میزان چربی بدن نیاز داشتند.

در طول دوره ی ۴ هفته ای، محققان وزن بدن، مصرف کالری، ترکیبات بدن و نمونه مدفوع را در ۳ گروه از موش ها مورد نظارت قرار دادند.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر