خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسون

کد خبر: 7748 تعداد بازدید: 1062

امروزه تب تولید SUVها در صنعت خودروسازی و رقابت هرچه بیشتر خودروسازان بر سر تولید SUVها و پیشی گرفتن از رقبای سنتی خود، شتاب بیشتری گرفته است. در ادامه، نقد و بررسی ...

نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسون

امروزه تب تولید SUVها در صنعت خودروسازی و رقابت هرچه بیشتر خودروسازان بر سر تولید SUVها و پیشی گرفتن از رقبای سنتی خود، شتاب بیشتری گرفته است. در ادامه، نقد و بررسی مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسون، مجری سابق تخت گاز و مجری حال حاضر تور بزرگ را مطالعه می کنید. با از همه چی همراه باشید.

نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسونمطمئن هستم شما هم متوجه شده اید که، افرادی شروع به پوشیدن شلوارهایی کرده اند که به طور عمد در قسمت هر دو زانو پارگی دارد. آیا این به آن معنی است که خیاط فروشگاه “جیوِز و هاوکز” که در خیابان “ساویل رو” در لندن به یکباره شروع به فروش لباس هایی با سوراخ ژنده در قسمت پاهای آن کرده است؟

نه. این ایده حتی به ذهن خیاط هم خطور نکرده است. آن ها صدها سال را صرف توسعه و پرورش اعتبارشان کرده اند و این امر می تواند غیر عاقلانه باشد که تمام آن اعتبار را به خاطر این تغییر کنار بگذارند.

نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسون

افراد باید در حوزه ی کاری که در آن وارد هستند فعالیت کنند. شما مری بری (منقد غذا و مجری تلویزیون) را در حال ساخت برنامه ی تعمیر موتور نمی بینید یا وین دیزل را در حال بازی در نقش هملت! اما در دنیای تولید خودرو داستان کمی متفاوت است.

در حال حاضر یک مد زودگذر برای SUV ها وجود دارد، و همه ی شرکت ها از جمله استون مارتین، پورشه، جگوار، آلفا رومئو و لامبورگینی هم دست به کار ساخت SUV زده اند.

اعتراف می کنم که لامبورگینی قبلا هم تفننی دست به ساخت SUV زده بود، با مدل LM002 ترسناک که دارای موتور ۱۲ سیلندر V شکل بود، راستش را بخواهید SUV تولیدی لامبورگینی یک هیولای غول پیکر و خنده دار بود.

نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسون

یک بار سعی کردم با یکی از آن ها رانندگی کنم اما آنطور که انتظارش را داشتم خوب از آب در نیامد، به خاطر اینکه جعبه دنده در دنده دو گیر کرده بود. من در صندلی عقب نشسته بودم و با پا اهرم را فشار می دادم و همزمان یکی از همکاران تنومد بر روی داشبورد نشسته بود و با تمام قوا سعی داشت آن را بکشد. در نهایت، با یک ترکیدگی شدید جا خورد، اما همین سبب شد تا آن مرد تنومند از پنجره به بیرون پرتاب شود. من به مدت ۶ سال هر وقت آن صحنه را در ذهنم مرور می کردم خنده ام می گرفت.

نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسون

حدس می زنم که LM002 قرار نبود به طور جدی همانند هامر برای اهداف نظامی ساخته شود.

لامبورگینی در ابتدا کار تولیدی خود را با ساخت تراکتور آغاز کرد و تمام خودروهای تولیدی آن ظاهر مردانه ی معینی دارند.

اما آستون مارتین؟ جگوار؟ آلفا رومئو؟ بنتلی؟ شرکت های خودروسازی مثل این ها SUVهایی حقیقتا عجیب و غریب تولید می کنند انگار که مک دونالد، نوشیدنی آب سبزیجات سرو کند! تازه این میزان عجیب بودن قبل از این بود که به مازراتی بپردازیم!نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسون

مازراتی در دهه ی ۱۹۵۰ میلادی در مسابقات جایزه بزرگ شناخته شد، و بعد از آن در دهه ی ۶۰ مشهورتر شد.

خودرویی که در اینجا مورد بحث است “لوانته” نام دارد، که بیشتر شبیه اسم صابون برای نظافت شخصی است!

مازراتی می توانست برای اینکه تصمیم بگیرد که این ماشین شبیه کدام خودرو باشد جلسه ای تشکیل دهد. در نهایت، می توانست تصمیم بگیرد که خودرویی بی نهایت لوکس بسازد، خودرویی که بنتلی بنتایگا در برابر آن مثل کالسکه ی بچه باشد.

اما به جای آن جلسه ای تشکیل داد و به طور بسیار بدیهی گفت: “بسیار خوب، بیایید تا جایی که می شود این خودرو را کم هزینه تولید کنیم.”

نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسون

من در ابتدا با ساعت آن شروع می کنم. تا جایی که من به خاطر دارم، مازراتی همیشه ساعت هایش زیبا و بیضی شکل بوده اند، از آن چیزهایی که در تبلیغات دیوید بکام (بکهام) انتظار دارید مشاهده کنید. حتی  مازراتی در زمان ساخت مدل “بی توربو” که اساسا ورشکسته شده بود، از لحاظ کیفیت تا این حد پایین نبوده که هم رده ی ساعت های دیجیتالیِ کاسیو باشد!

در مدل لوانته، با این حال، شما یک ساعت پلاستیکی گرد معمولی که در داخل یک قاب پلاستیکی بیضی شکل قرار دارد گیرتان می آید. به ساعت آن نگاه می کنید و به فکر فرو می روید، “خب، اگر این کاهش هزینه تا این اندازه پیش رفته، دیگر در کدام بخش های خودرو این اتفاق می تواند رخ داده باشد؟”

نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسون

پاسخ زمانی روشن می شود که موتور خودرو را روشن می کنید. زمانش که برسد لوانته را می توانید با موتور شش سیلندر V شکل برانید، اما تنها گزینه ی شما در انگلستان در حال حاضر موتور دیزلی است. که خیلی هم بد نخواهد بود اگر به یک موتور دیزلی مدرن مجهز شده باشد که با آخرین وسایل و تجهیزات مدرن، موتور خودرو را بی صدا، لطیف و به همراه نیروی گشتاور خوب تولید کرده باشد.

اما به جای این کار، مازراتی یک موتور تک توربو کار گذاشته است. و این موتور به اندازه ی کافی در همه ی زمینه ها خوب نیست. موتور لوانته (مدل دیزلی) آرام یا قدرتمند و یا مقرون به صرفه و یا تمیز نیست.

فقط یک موتور است که که کارش را انجام می دهد و ویژگی دیگری ندارد، و در یک خودروی مازراتی ۵۰ هزار پوندی، به هیچ وجه حتی نزدیک خوب هم نیست.
نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسونسپس شروع به حرکت می کنید، و فورا کل خودرو دچار لرزش می شود. لوانته خیلی بزرگ و عریض است، سنسورهای هشدار آن به طور مداوم در حال متقاعد کردن شما هستند که در حال تصادف هستید!

حتی زمانی که در یک ترافیک آرام در اتوبان ای-۴ به سمت لندن در حال حرکت هستید، کلی داد و فریاد راه می اندازد که الان به خودروی سمت راستی یا اتوبوس سمت چپی برخورد می کنید!

زمانی که در حال پارک کردن خودرو هستید، از کنترل خارج می شود، اصرار می کند که دنده عقب نروید حتی زمانی که بین خودروی شما و خودروی عقبی فاصله ای به اندازه ی ساخت  یک ساختمان ۷ میلیون پوندی وجود دارد!

نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسونیک مشکل دیگر هم با اندازه ی لوانته وجود دارد. به همان اندازه که در قسمت بیرونی بزرگ است این حالت در بخش داخلی خودرو وجود ندارد. صندوق بار خیلی بزرگ نیست، صندلی های عقب برای ۳ نفر بزرگسال به اندازه ی کافی جادار نیستند و در صندلی جلو هم احساس فشردگی و کلاستروفوبیک (بیماری ترس از فضای تنگ و محصور) به شما دست می دهد.

شاید تصور کنید که همه ی این موارد با خروج از شهر و در داخل یک مسیر زیبا از جاده خلوت تمام می شود.

نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسون

اما اینطور نیست! مثل همه ی طرفداران، زمانی که شنیدم لوانته قرار نیست ترکیبی از جیپ – کرایسلر باشد خوشحال بودم، که باعث می شود هر دوی جیپ و مازراتی متعلق به فیات باشد – اما به جای آن از مدل گیبلی مازراتی استفاده شد. اما این واقعا هم خیلی خوب نیست، به خاطر این که خود مدل گیبلی بر اساس کرایسلر ۳۰۰C قدیمی ساخته شده است، که در اصل بر اساس مرسدس بنز E کلاس تاکسی، و در حدود ۳۰ سال پیش ساخته شده است. بنابراین، لوانته اساسا یک تاکسی است که یک ساعت بی کیفیت دارد!
اما برسیم به بخش داخلی خودرو. بله، همه جا چرم استفاده شده است، و این خیلی خوب است، اما اکثر دکمه ها ظاهری قدیمی دارند.

نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسون

افراد بسیار بسیار زیادی در سن من هستند که از صمیم قلب دوست دارند یک مازراتی داشته باشند. در تخت دراز بکشند و بدانند که در داخل پارکینگ منزلشان یک مازراتی دارند، یک حس خوب توصیف نشدنی به آدم دست می دهد. اما نه مازراتی لوانته! این اصلا از لحاظ حس و از لحاظ رانندگی شبیه آن چیزی نیست که در ذهنتان تصور کرده بودید.

برای اینکه قضیه از اینی که هست بدتر هم بشود، این مدل حتی از لحاظ حس و از لحاظ رانندگی شبیه رقبایش هم نیست. برای اینکه قضیه را ساده تر کنیم، بی ام و، مرسدس بنز، آئودی و لندرووِر چیزهای بهتری می توانند به شما ارائه دهند. خیلی بهتر!

نقد مازراتی لوانته توسط جرمی کلارکسون

حاضرم شرط ببندم که آلفارومئو استلویوی جدید هم از مازراتی لوانته بهتر است.

سایر مشخصات خودرو:

قیمت:                                  ۵۳,۳۳۵ پوند

مصرف سوخت:                       ۱۳٫۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

میزان گاز خروجی از اگزوز خودرو: ۱۸۹ گرم در هر کیلومتر

میزان گشتاور خودرو:                ۶۰۰ نیوتن متر

شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر:        ۶٫۹ ثانیه

حداکثر سرعت:                      ۲۲۹ کیلومتر در ساعت

حجم قسمت بار:                    ۵۸۰ لیتر

منبع: Driving

 

ارسال نظر