خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

پیاده روی کنید تا مغزی سالم داشته باشید

کد خبر: 7742 تعداد بازدید: 732

چگونه پیاده روی می تواند برای سلامتی مغز مفید باشد؟ اثر ضربه ی پا روی زمین سبب باز شدن شریان های خونی و افزایش جریان خون می شود. در ادامه، با ...

پیاده روی کنید تا مغزی سالم داشته باشید

چگونه پیاده روی می تواند برای سلامتی مغز مفید باشد؟ اثر ضربه ی پا روی زمین سبب باز شدن شریان های خونی و افزایش جریان خون می شود. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

امروزه فواید راه رفتن و دویدن برای سلامتی قلب بر هیچکس پوشیده نیست.

علاوه بر این تحقیق جدیدی نشان داده است که قدم زدن در پیاده رو سبب تقویت خون رسانی به مغز می شود.

کارشناسان بر این عقیده اند که تاثیر ضربات قدم بر روی زمین، امواج فشار را از طریق شریان های خونی ارسال می کند که این امر به طور قابل توجهی سبب افزایش خون رسانی به مغز می شود.

این عمل می تواند سبب بهبود عملکرد مغز شود، علاوه بر این موجب آزاد شدن اندورفین می شود که سبب احساس خوب بعد از فعالیت های ورزشی می شود.

محققان دانشگاه نیو مکزیکو هایلند در آمریکا، میزان خون رسانی به مغز ۱۲ بزرگسال در حالت خوابیده، ایستاده و به طور پیوسته در حال پیاده روی را با استفاده از دستگاه فراصوت اندازه گیری کردند.

هر دو افراد در حال راه رفتن و دویدن امواج فشار ایجاد می کردند که به طور قابل ملاحظه ای سبب افزایش جریان خون می شد.

میزان افزایش جریان خون در حالت دویدن بیشتر از حالت پیاده روی بود.

با این حال، نتایج قدم زدن بهتر از دوچرخه سواری بود، که این امر مربوط به عدم ضربات پا روی زمین می شد.

زمانی تصور می شد که خون رسانی به مغز به طور غیر ارادی توسط بدن تنظیم می شد و تحت تاثیر تغییرات فشار خون است.

محققان گفتند که: “در حال حاضر داده های جدید، قویا نشان می دهد که جریان خون مغز بسیار پویا است. دویدن و راه رفتن می تواند سبب بهبود خون رسانی، عملکرد و به طور کلی سبب ایجاد احساس تندرستی در طی تمرینات ورزشی به مغز شود.”

این یافته ها پس از تحقیقات دانشگاه دولتی آیوا انجام شد که یافته های آن ها نشان داده بود هر ۱ ساعت دویدن می تواند سبب ۷ ساعت افزایش طول عمر شود. علاوه بر این در آن تحقیق ذکر شده بود که مسافت و سرعت دویدن در این امر نقشی ندارد.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر