خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

جلوگیری از سرطان سینه با مصرف توت فرنگی

کد خبر: 7717 تعداد بازدید: 825

مطالعه ی جدیدی کشف کرده است که مصرف روزانه ۴۵۰ گرم توت فرنگی می تواند از بروز سرطان سینه جلوگیری کند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید. یک تحقیق پزشکی ...

جلوگیری از سرطان سینه با مصرف توت فرنگی

مطالعه ی جدیدی کشف کرده است که مصرف روزانه ۴۵۰ گرم توت فرنگی می تواند از بروز سرطان سینه جلوگیری کند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

یک تحقیق پزشکی که اخیرا صورت گرفته است نشان می دهد، خوردن فقط ۱۵ عدد توت فرنگی در روز از بروز سرطان تهاجمی سینه در موش ها پیش گیری می کند.

دانشمندان از عصاره توت فرنگی برای تغذیه ی موش های ماده ی دارای تومور سرطان سینه استفاده کردند. همچنین برای این تحقیق دانشمندان، سول های سرطانی را نیز در آزمایشگاه کشت کردند.

در نهایت، توت فرنگی ۱۵ درصد رزِم غذایی موش ها را تشکیل می داد. این مقدار توت فرنگی از میزان میوه ای که باید به صورت روزانه مصرف کنیم نیز کمتر است و باید چیزی حدود ۲۵۰ گرم توت فرنگی باشد.

بعد از ۵ هفته رژیم غذایی حاوی توت فرنگی، موش ها هیچ نشانه ای از پیشرفت و گسترش سرطان نداشتند و در بسیاری از آن ها حتی سایز تومور سرطانی کوچک تر نیز شده بود.

جلوگیری از سرطان سینه با مصرف توت فرنگی

دکتر مائوریزیو باتینو از دانشگاه پلی تکنیک مارکه در ایتالیا گفت: “ما کاهش معنی داری در وزن و حجم تومور سرطانی مشاهده کردیم.”

سلول های سرطانی استفاده شده در این تحقیق از نوع بسیار تهاجمی بود.

با این حال، محققان تاکید کردند که نتایج آزمایش های حیوانی لزوما به معنای اثرات مشابه در انسان ها نیست.

تحقیقات قبلی در حال حاضر نشان داده است که مصرف روزانه ۱۰ تا ۱۵ توت فرنگی می تواند سبب بهبود سلامتی شریان خونی با کاهش سطح کلسترول خون شود.

ترکیبات گیاهی فنولیک در میوه ها تصور می شود که مسئول این اثرات مفید هستند.

جلوگیری از سرطان سینه با مصرف توت فرنگی

مطالعات سلولی سرطان سینه نشان داد که توت فرنگی فرآیندهای بیولوژیکی مسدود را که در رشد و گسترش تومور نقش دارند را خارج می کند.

فعالیت چندین ژن ایفای نقش در متاستاز، یا گسترش سرطان، کاهش می یابد.

همزمان، یک ژن به نام Htatip2 فعال تر شده و گسترش سرطان سینه را سرکوب می کند.

دکتر باتینیو گفت: “اکثر بیماری ها، شامل سرطان، پیچیده هستند، و شامل فعل و انفعالات پیچیده سیستم سلولی و مولکولی هستند که توسعه ی بیماری را تعیین می کنند.”

این نتایح بدون شک برای درک اثرات مفید توت فرنگی ها در سرطان سینه شامل مکانیزم های مولکولی، معتبر است، اما باید با آزمایش های بالینی تکمیل شوند.

این تحقیق در آخرین نسحه ی مجله ی گزارش های پزشکی بزودی منتشر می شود.

منبع: میل آنلاین

 

ارسال نظر