خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

رونمایی از خودروی پرنده آئروموبیل

کد خبر: 7641 تعداد بازدید: 829

روز پنج شنبه، در نمایشگاه خودروی موناکو آئروموبیل از خودروی پرنده ۱٫۶ میلیون دلاری خود رونمایی کرد. این خودروی پرنده قرار است همین امسال قابل سفارش باشد. در ادامه، با ...

خودروی پرنده 1.6 میلیون دلاری آئروموبیل

روز پنج شنبه، در نمایشگاه خودروی موناکو آئروموبیل از خودروی پرنده ۱٫۶ میلیون دلاری خود رونمایی کرد. این خودروی پرنده قرار است همین امسال قابل سفارش باشد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

این وسیله ممکن است شبیه وسیله ی پرنده ی خانواده ی جت استون ها نباشد (یک انیمیشن که در دهه ۶۰ میلادی پخش می شد)، اما با قیمتی بیش تر از یک میلیون دلار می توانید بزودی به اطراف با یک ماشین پرواز کنید!خودروی پرنده 1.6 میلیون دلاری آئروموبیل

یک شرکت اسلواکیایی به نام آئروموبیل روز پنجشنبه از نسخه ی ماشین پرنده اش رونمایی کرد، یک هواپیمای سبک که بال هایش مثل حشرات می تواند به پشت تا شود، و توسط یک موتور هیبریدی و پروانه عقب حرکت می کند.

این وسیله ی پرنده بزودی در همین امسال قابل سفارش خواهد بود ولی این وسیله برای هر کسی نیست، علاوه بر قیمت بسیار بالای آن که چیزی بین ۱٫۳ تا ۱٫۶ میلیون دلار خواهد بود، بایستی گواهینامه ی پرواز با این وسیله را نیز داشته باشید.

خودروی پرنده 1.6 میلیون دلاری آئروموبیل

با این حال، یک شرکت رقیب از یک وسیله ی ماشین – هواپیما به نام Pal-V Liberty رونمایی کرد، که گفته می شود بسیار جمع و جورتر از آئروموبیل است و قیمت آن چیزی بین ۳۲۰ هزار دلار تا ۵۳۴ هزار دلار خواهد بود.

خودروی پرنده 1.6 میلیون دلاری آئروموبیل

پرفسور فیلیپ ماوبی، مهندس الکترونیک و مدیر تحقیقات در دانشگاه وارویک در کاونتری انگلستان اظهار داشت: “من فکر می کنم این یک محصول بسیار پرطرفدار خواهد بود.”خودروی پرنده 1.6 میلیون دلاری آئروموبیل

چندین شرکت در حال کار بر روی خودروهای پرنده هستند، یا مثل آئروموبیل دو نفره هستند و برای پرواز به باند نیاز دارند یا دیگر محصولات که بیشتر شبیه هلی کوپترها به صورت عمودی از زمین بلند می شوند.

پرفسور ماوبی اضافه می کند، اما شرکت های زیادی نیستند که به صورت جدی به بازاریابی این گونه وسیله های نقلیه به این زودی ها توجه ویژه ای داشته باشند.

در این بین سوالات بی پاسخ زیادی باقی می ماند، برای مثال چگونه قرار است ترافیک هوایی کنترل شود اگر که صدها وسیله ی نقلیه ی این چنینی در آسمان حرکت کنند.خودروی پرنده 1.6 میلیون دلاری آئروموبیل

پرفسور ماوبی تاکید می کند، در یان حالت هیچ کنترلی وجود نخواهد داشت مگر اینکه از روش سنتی کنترل هواپیماها استفاده شود.

خودروی پرنده ی آئروموبیل داری محدوده ی رانندگی ۱۰۰ کیلومتر با حداکثر سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت است.

در هنگام پرواز، حداکثر دامنه ی پروازی آن ۷۵۰ کیلومتر است و چیزی حدود ۳ دقیقه طول می کشد تا از حالت خودرو به حالت هواپیما درآید.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر