خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

۳۰۰ میلیارد تکه پلاستیک شناور در اقیانوس

کد خبر: 7617 تعداد بازدید: 502

گزارشی جدید حاکی از آن است که، صدها تن پلاستیک شامل ۳۰۰ میلیارد تکه پلاستیک شناور در اقیانوس، در بخش دست نخورده ی اقیانوس منجمد شمالی انباشته شده است و در حال ...

300 میلیارد تکه پلاستیک شناور در اقیانوس

گزارشی جدید حاکی از آن است که، صدها تن پلاستیک شامل ۳۰۰ میلیارد تکه پلاستیک شناور در اقیانوس، در بخش دست نخورده ی اقیانوس منجمد شمالی انباشته شده است و در حال وارد آوردن صدمه ای بزرگ به کره ی زمین است. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

بالاتر از خطر بلعیدن پلاستیک توسط ماهی ها و سایر حیات وحش، مواد انباشته شده حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که به داخل اقیانوس نشت پیدا می کند.

این مواد سمی می توانند سایر مواد شیمیایی موجود در آب را برای ایجاد نقاط تجمع زباله های مرگبار جذب کنند.

مجموع پلاستیک های شناور در بخش آب های بدون یخ اقیانوس منجمد شمالی تخمین زده شده است که دامنه ای بین تقریبا ۱۰۰ تا ۱۲۰۰ تن دارد، که اگر به صورت برآورد حد وسط در نظر گرفته شود چیزی در حدود ۴۰۰ تن متشکل از تخمین ۳۰۰ میلیاردی تکه های پلاستیک می شود.

تکه تکه شدن و گونه شناسی پلاستیک، حضور فراوان آثار قدیمی باقی مانده را نشان می دهد که از مقصدی دورتر منشا می گیرند.

محققان ادعا می کنند که با این وضعیت، شمالگان (ناحیه قطب شمال)، به دلیل وجود زباله های پلاستیکی شناور ریخته شده در اقیانوس اطلس بخش اروپا و ایالات متحده آمریکا از بین خواهد رفت.

به گفته آنها، این زباله ها توسط جریان های اقیانوسی به یک “قبرستان قطبی” جاروب شده است.

300 میلیارد تکه پلاستیک شناور در اقیانوس

سطح پلاستیک های یافت شده در ناحیه گرینلند و دریای بارنتز نروژ و روسیه، با توجه به جمعیت منطقه بسیار بالاتر از حد انتظار بود.

این گزارش نشان می دهد که چگونه آلودگی های ساخت دست بشر حتی می تواند در بخش های دور افتاده کره زمین نیز گسترش یابد.

این بررسی، توسط کشتی تارا اوشنز در اطراف قطب شمال که ۴۲ محل شمالگان را با تور نمونه برداری کرد، صدها هزار و اکثرا ذرات کوچک پلاستیکی در هر کیلومتر مربع در ناحیه ی شمال شرقی اقیانوس اطلس پیدا کرد.

اکثر پلاستیک های یافته شده ظاهرا قدیمی بوده و از اروپا و شمال آمریکا به سمت این ناحیه شناور شده اند.

نویسنده ی ارشد گزارش، آندرس کوزار از دانشگاه کادیز در اسپانیا گفت: “۹۹ درصد پلاستیک های شناور در شمالگان، محدود به ناحیه ی گرینلند و دریای بارنتز بود.”

او اضافه کرد: “آلودگی پلاستیکی در سایر نقاط اطراف قطب شمال کم بود یا وجود نداشت.”

گرمایش جهانی می تواند قطب شمال را برای آلودگی های بیشتر مهیا کند، به ویژه بخشی از دریا که یخ های آن در حال آب شدن هستند.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر