خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۷ تیر ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

۱۰ دلیل علمی برای داشتن رابطه جنسی بیشتر

کد خبر: 7569 تعداد بازدید: 360

یافته های دانشمندان نشان می دهد رابطه جنسی بیشتر می تواند منجر به تقویت سلامتی جسمی و روحی شود. در ادامه، ۱۰ دلیل علمی برای داشتن رابطه جنسی بیشتر آمده است. ...

10 دلیل علمی برای داشتن رابطه جنسی بیشتر

یافته های دانشمندان نشان می دهد رابطه جنسی بیشتر می تواند منجر به تقویت سلامتی جسمی و روحی شود. در ادامه، ۱۰ دلیل علمی برای داشتن رابطه جنسی بیشتر آمده است. با از همه چی همراه باشید.

بسیاری از افراد نگران این هستند که ممکن است رابطه جنسی به سلامتی شان آسیب برساند.

اما دانشمندان طی تحقیقات اخیر به این نتیجه رسیده اند که داشتن رابطه جنسیِ بیشتر می تواند برای سلامتی مفید باشد. در ادامه این ۱۰ دلیل علمی بیان می شود:

۱- سیستم ایمنی قوی تر

طبق تحقیقات دانشمندان دانشگاه وایکز در پنسیلوانیا، داشتن یک یا ۲ بار رابطه ی جنسی در طول هفته ۳۰ درصد سطح پادتن بدن را افزایش می دهد. پادتن ها پروتئین هایی هستند که توسط سیستم ایمنی بدن برای محافظت بدن در برابر سرماخوردگی و آنفلوآنزا استفاده می شود.

۲- سلامت بهتر قلب

داشتن فعالیت جسمی در رابطه جنسی سبب افزایش ضربان قلب می شود که در طی ارگاسم به اوج خود می رسد.

طیق مطالعات دانشمندان در پژوهشکده ی تحقیقاتی نیو انگلند در ماساچوست آمریکا، مردانی که در دهه ۵۰ عمر خود قرار دارند و در طول هفته حداقل ۲ بار رابطه جنسی دارند ۴۵ درصد کمتر به بیماری های قلبی دچار می شوند.

۳- فشار خون پایین

تحقیقی که توسط دانشگاه ایالتی میشیگان انجام شده نشان می دهد زنانی که در سن بین ۵۷ تا ۸۵ سال قرار دارند و از رابطه جنسی لذت می برند کمتر احتمال دارد که دچار فشار خون بالا شوند.

فشار خون بالا خطر حمله قلبی و مغزی را افزایش می دهد.

۴- تسکین دهنده ی طبیعی درد

با توجه به مطالعات محققان دانشگاه مونستر آلمان، افراد مبتلا به میگرن گزارش کرده اند که بعد از فعالیت جنسی ۶۰ درصد سر دردشان بهبود یافته است.

علاوه بر این، سر دردهای خوشه ای یا میگرن عصبی، که دردهای طاقت فرسایی را در یک طرف صورت ناشی می شود ۳۷ درصد بهبود می یابد.

رابطه جنسی سبب آزاد شدن هورمون های “احساس نشاط” به نام اندورفین می شوند که تسکین دهنده ی درد هستند.

۵- کاهش دهنده ی خطر ابتلا به سرطان پروستات

بر طبق یافته های دانشمندان پژوهشکده ی ملی سرطان در مریلند، مردانی که ۲۱ مرتبه در ماه رابطه ی جنسی دارند در مقایسه با سایر مردانی که ۴ تا ۷ مرتبه در ماه رابطه ی جنسی دارند یک سوم احتمال کمتری دارد که به بیماری سرطان پروستات دچار شوند.

رابطه جنسی مرتب ممکن است به پروستات این اجازه را بدهد تا مواد سرطان زا را پاک کنند یا از توسعه ی رسوب کلسیم پیشگیری کنند، که یکی از عوامل مشارکت کننده در سرطان پروستات است.

۶- داشتن خواب آرام

رابطه ی جنسی مواد شیمیایی شبانه در مغز را آزاد می کند، که شامل اکسیتوسین و پرولاکتین می شوند.

ترکیب این دو تصور می شود که سبب تمدد اعصاب شده و کمک می کند تا خواب آرامی را تجربه کنید.

۷- استرس کمتر

یافته های دانشمندان دانشگاه پایزلی در اسکاتلند نشان می دهد افرادی که اخیرا رابطه جنسی داشته اند در هنگام سخنرانی در جمع دارای فشار خون پایین تری نسبت به آنهایی داشتند که در دو هفته ی گذشته رابطه جنسی داشتند.

آزاد شدن آکسی توسین در حین رابطه جنسی اثر آرام بخش بر روی بدن دارد.

۸- داشتن حافظه ی هشیارتر

رابطه ی جنسی منظم ممکن است به بهبود حافظه ی زنان کمک کند. دانشمندان دانشگاه مک گیل در کانادا متوجه شده اند زنانی که اخیرا رابطه ی جنسی داشته اند در تست حافظه عملکرد بهتری داشتند.

رابطه ی جنسی ممکن است سبب شبیه سازی پیشرفت نورون ها در بخشی از مغز شود که در یادگیری و حافظه نقش دارد.

۹- طول عمر بیشتر

یافته های محققانی از دانشگاه های بریستول و بلفاست نشان می دهد که خطر مرگ در مردانی که به طور منظم رابطه ی جنسی دارند در مقایسه با آن هایی که به طور منظم رابطه ی جنسی را تجربه نمی کنند کاهش یافته بود.

آن ها حدود ۱,۰۰۰ مرد را که سنی بین ۴۵ تا ۵۹ سال داشتند را به مدت ۱۰ سال زیر نظر گرفتند.

۱۰- اعتماد به نفس قوی تر

فرای تمام فواید جسمانی آن، رابطه ی جنسی می تواند سلامتی روحی را تقویت کند.

طبق یافته های تحقیقی در دانشگاه کرنل در نیویورک، افرادی که رابطه ی جنسی داشتند از اعتماد به نفس بیشتری از سایر افراد عادی داشتند.

منبع: میل آنلاین

 

ارسال نظر