خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

افزایش قدرت بینایی با تمرین ورزشی سبک

کد خبر: 7478 تعداد بازدید: 374

دانشمندان معتقدند با تمرین ورزشی سبک می توان قدرت بینایی را افزایش داد. ورزش کم فشار می تواند بخشی از مغز که اطلاعات را پردازش می کند را تقویت کند. در ...

افزایش قدرت بینایی با تمرین ورزشی سبک

دانشمندان معتقدند با تمرین ورزشی سبک می توان قدرت بینایی را افزایش داد. ورزش کم فشار می تواند بخشی از مغز که اطلاعات را پردازش می کند را تقویت کند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

حتما تا به حال شنیده اید که مصرف هویج می تواند سبب بهبودی قدرت بیناییتان شود.

اما در حال حاضر دانشمندان چیز دیگری ادعا می کنند که می تواند بینایی تان را تقویت کند، که به اندازه ی یک رژیم غذایی سالم اهمیت دارد.

تحقیقی نشان می دهد، ورزش کردن نه تنها تناسب اندام شما را حفظ می کند بلکه سبب افزایش قدرت بینایی تان می شود.

فعالیت فیزیکی نیازمند اندکی تلاش است، مانند راه رفتن، که سبب تقویت سلول های مغزی که مسئول پردازش اطلاعات بصری هستند می شود.

اگرچه، همان فواید در شکل های شدید تر تمرینات ورزشی دیده نمی شود، مثل دویدن، دوچرخه سواری یا شنا.

یک گروه از محققان آمریکایی بررسی کردند که چگونه ورزش کردن از طریق افزایش ضربان قلب روی مغز اثر می گذارد. برای این کار ۱۸ نفر شرکت کننده را برای انجام این آزمایش زیر نظر گرفتند.

سپس از شرکت کنندگان خواسته شد تا در عین حالی که روی دوچرخه ثابت مشغول پدال زنی هستند چند عمل جهت یابی را انجام دهند.

افزایش قدرت بینایی با تمرین ورزشی سبک

سپس این عمل در طی تمرینات ورزشی سبک و سنگین، و حتی در حالت استراحت نیز تکرار شد. این تحقیق در مجله ی علوم اعصاب شناختی به چاپ رسیده است.

سپس در دانشگاه کالیفرنیا برای ارزیابی محققان، اطلاعات جمع آوری شده وارد کامپیوتر شد.

آن ها دریافتند که تمرینات ورزشی سبک به فعال شدن قشر بینایی کمک می کند، که نقش مهمی در پردازش چیزهایی که چشم می بیند دارد.

پرفسور بَری گیسبرِکت نویسنده تحقیق گفت: “ما دریافتیم که افزایش فعالیت – که ما به آن انگیختگی می گوییم – طرز نمایش اطلاعات را تغییر می دهد و بیشتر حالت انتخابی دارد. درک این مساله بسیار مهم است، به دلیل اینکه آن اطلاعات بعدا چگونه مورد استفاده قرار می گیرد می تواند به طور بالقوه متفاوت باشد.”

این مساله بعد از آن مطرح شد که محققان دانشگاه اِموری در آتلانتا در تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ به چاپ رسید، دریافتند که ورزش می تواند موش را از کور شدن محافظت کند.

آن ها متوجه شدند که چگونه ورزش می تواند شبکیه موش را در اثر افزایش سن تقویت کند، اما این یافته ها همچنین می تواند در مورد انسان ها نیز کاربرد داشته باشد.

منبع: میل آنلاین

 

ارسال نظر