خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

ساخت پروتئین پوست انسان از گیاه تنباکو

کد خبر: 7471 تعداد بازدید: 1002

طبق آخرین تحقیقات، دانشمندان موفق شده اند از گیاه تنباکو در ساخت پروتئین پوست انسان برای درمان جراحات استفاده کنند. با از همه چی همراه باشید. در روشی جدید گیاه تنباکو ...

طبق آخرین تحقیقات، دانشمندان موفق شده اند از گیاه تنباکو در ساخت پروتئین پوست انسان برای درمان جراحات استفاده کنند. با از همه چی همراه باشید.

در روشی جدید گیاه تنباکو برای رشد پروتئین های پوست انسان برای درمان صدمات زردپی مانند درد و آماس آرنج استفاده می شود.

گیاهانی با رشد سریع از لحاظ ژنتیکی برای تولید برگ هایی با کولاژن مهندسی شدند – که شامل مواد اصلی بافت های متصل کننده بدن شامل تاندون ها، رباط ها، استخوان ها و پوست هستند.

تاندون ها (زردپی) بافت ارتجاعی هستند که ماهیچه را به استخوان متصل می کند و به حرکت استخوان ها و اتصالات زمانی که ماهیچه ها درگیر هستند کمک می کند.

صدماتی مانند درد و آماس آرنج که به بیماری آرنج تنیس بازان مشهور است، یک التهاب در ناحیه ی آرنج است که می تواند در حین تمرین یا در اثر تکرار فعالیت های روزانه اتفاق بیفتد، که شامل استفاده ی مداوم از صفحه کیبورد و ماوس کامپیوتر است.

ساخت پروتئین پوست انسان از گیاه تنباکو

حرکات مکرر مچ دست و ساعد منجر به کاهش توانمندی کلاژن در بافت می شود که در نهایت سبب ضعیف شدن و از دست رفتن توانایی آن شده و موجب شکنندگی و صدمه می شود.

درمان های معمول برای صدمات مرتبط با تاندون دامنه ی وسیعی دارد، از کیسه یخ و قرص های ضد درد گرفته تا فیزیوتراپی.

روش جدید درمان شامل گرفتن خون از بیمار است. این خون از طریق فرایندی مجزا باعث غنی شدن پلاکت های آن می شود. سلول های خون مسئول لخته شدن و عوامل ادامه ی رشد در بهبود سلامتی هستند.

خون با پلاکت غنی شده در ادامه به کلاژنی که از تنباکو استخراج شده اضافه می گردد و این ماده ترکیبی به ناحیه ی صدمه دیده مجددا تزریق می شود تا فرایند بهبودی انجام شود.

استفاده از گیاهان به این معناست که هیچ گونه خطر انتقال بیماری از انسان میزبان یا ترس از پس زدن وجود ندارد.

این درمان همچنین می تواند برای درمان زخم های مزمن مانند زخم های دیابتی، زخم های وریدی، زخم های بستر و سوختگی استفاده شود.

دومینیک پاور، مشاور و جراح اعصاب محیطی در بیمارستان کویین الیزابت بیرمنگام می گوید: “این یافته پیشرفت هیجان انگیزی در زمینه ی درمان های احیا کننده است. این مثل این می ماند که تکنولوژی به زمینه های دیگر نیز اعمال خواهد شد جایی که بازسازی مورد نیاز باشد.”

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر