خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

شنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

آیا زنان بر چرخه قاعدگی هم اثر می گذارند؟

کد خبر: 7465 تعداد بازدید: 313

آیا زنان بر چرخه قاعدگی هم اثر می گذارند؟ تحقیقات دانشگاه آکسفورد نشان می دهد هیچ گونه شواهدی دال بر این که نشان دهد زنانی که با یکدیگر زندگی می ...

آیا زنان بر چرخه قاعدگی هم اثر می گذارند؟

آیا زنان بر چرخه قاعدگی هم اثر می گذارند؟ تحقیقات دانشگاه آکسفورد نشان می دهد هیچ گونه شواهدی دال بر این که نشان دهد زنانی که با یکدیگر زندگی می کنند چرخه ی قاعدگی یکسانی داشته باشند وجود ندارد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

تحقیقات جدید نشان می دهد قاعدگی زنان در صورتی که با هم زندگی کنند همزمان نخواهد بود.

دانشمندان از زمانی که مطالعه ای در سال ۱۹۷۱ میلادی نشان داد دختران هم اتاقی در دانشکده به طرز غیر قابل توضیحی از لحاظ زمانی با چرخه قاعدگی یکسانی به پایان می رسند در مورد این پدیده ی گیج کنند مشغول تحقیقات هستند.

محقق ارشد مارتا مک کلینتاک نتیجه گیری کرده است که زنان فرومون (یک ماده شیمیایی) ساتع می کنند که هورمون سایر زنان را تحت تاثیر قرار می دهد.

اما طق تحقیقات دانشگاه آکسفورد، کل ایده که به عنوان “اثر مک کلینتاک” شناخته می شود چیزی بیشتر از یک فرضیه نیست.

به گزارش گاردین، محققان با کمک اپلیکیش رهیاب قاعدگی داده های ۱۵۰۰ زن را که برای این تحقیق اعلام آمادگی کرده بودند تجزیه و تحلیل کردند.

 آن ها ۳۶۰ زن را که به طور مرتب از اپلیکیشن استفاده می کردند را زیر نظر گرفتند، که از داروهای کنترل بارداری استفاده نمی کردند، و ارتباط نزدیکی با سایر زنانی که به طور معمول ملاقات می کردند داشتند.

به دنبال سه چرخه قاعدگی در افراد مورد تحقیق، محققان نتیجه گیری کردند که اکثر شرکت کنندگان (۲۷۳ نفر از ۳۶۰ نفر) چرخه ی قاعدگی شان بسیار با فاصله تر از دوست مونثشان اتفاق می افتد.

فقط ۷۹ نفر پدیده ی چرخه ی قاعدگی همسان داشتند.

و ارتباط واضحی بین چرخه ی قاعدگی و زندگی کردن با یکدیگر وجود نداشت.

برخی تحقیقات به نتایج مشابهی که تحقیق و بررسی سال ۱۹۷۱ توسط مارتا مک کلینتاک در دانشکده ولزلی دست یافته اند.

تحقیق اصلی ۱۳۵ دانشجوی دانشکده ی آمریکایی که در یک خوابگاه زندگی می کردند را مورد بررسی قرار داد و داده های تحقیق از زمان شروع چرخه ی قاعدگی آن ها ثبت می شد.

خوایگاه مذکور چهار راهرو داشت که در هر کدام ۲۵ دختر در اتاق های تک نفره و دو نفره زندگی می کردند.

بر اساس ۸ چرخه ی قاعدگی در هر زن، مطالعه از افزایش همسان شدگی چرخه ی قاعدگی خبر می داد.

اما در بین جفت های تصادفی در خوابگاه، هیچ گونه کاهشی مشاهده نشد.

مک کلینتاک نتیجه گیری کرد که هر اندازه که زنان زمان بیشتری با هم سپری کنند، فرصت بیشتری برای رد و بدل کردن فرومون هایشان دارند.

منبع: گاردین

ارسال نظر