خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

جمعه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

مضرات استفاده مفرط گوشی به ستون فقرات

کد خبر: 7459 تعداد بازدید: 363

آیا می دانید مضرات استفاده مفرط از گوشی های هوشمند به ستون فقرات چیست؟ در سال های اخیر و با افزایش استفاده از گوشی های هوشمند، سندرم “تکست نِک” یا سندرم ...

مضرات استفاده مفرط گوشی به ستون فقرات

آیا می دانید مضرات استفاده مفرط از گوشی های هوشمند به ستون فقرات چیست؟ در سال های اخیر و با افزایش استفاده از گوشی های هوشمند، سندرم “تکست نِک” یا سندرم وضعیت گردن در هنگام تکست دادن افزایش یافته است. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

جراحان ستون فقرات نسبت به افزایش بیماران مبتلا به دردهای مزمن گردن و کمر هشدار می دهند. بر اساس تحقیقات اخیر، آن ها این مساله را با وضعیت نامناسب و طولانی مدت استفاده از گوشی های هوشمند مرتبط می دانند.

برخی از بیمارانی که به دردهای مزمن گردن و کمری دچار بودند، به ویژه بیماران جوانی که نباید این مشکلات را داشته باشند، طبق گزارش های موجود دچار فتق دیسک بین مهره ای و انحراف ستون فقرات بودند.

دکتر تاد لانمن، جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات مرکز پزشکی سدار سینا در لس آنجلس گفت: “با انجام آزمایش اشعه ایکس بر روی این بیماران ، مشخص شد که گردن به طور عمده ای به سمت عقب انحنا پیدا کرده است، چیزی که به وضوح قابل مشاهده بود این بود که در افرادی که برای ساعت ها در هر روز به گوشی هایشان زل می زنند (رو به پایین) انحنای معکوس گردن وجود داشت.”

او به بخش سلامت رویترز گفت: “زمانی که بیماران به من مراجعه می کنند، در وضعیت درد زیاد و مشکلات دیسک کمر قرار دارند. چیزی که ما را در حال حاضر نگران کرده است وضعیت کودکانی است که همه روزه ساعت ها از گوشی های هوشمند استفاده می کنند.”

دکتر لانمن، و ارتوپد جراح ستون فقرات، دکتر جیسون در مرکز سدار سینا، می گویند که افراد، غالبا وقتی از گوشی های هوشمندشان استفاده می کنند به سمت پایین نگاه می کنند، به ویزه زمانی که تکست می دهند یا در اینترنت گشت و گذار می کنند یا مشغول تماشای ویدیو هستند.

تحقیقات قبلی نیز نشان داده بود که بسیاری از افراد گردنشان را در زاویه حدود ۴۵ درجه نگه می دارند، و این مساله زمان نشستن حتی بدتر هم می شود،

فشار روی ستون فقرات در وضعیت خمیدگی بالا افزایش می یابد. در حالی که در یک وضعیت طبیعی و به صورتی که به روبرو خیره شده اید وزن سر ۴٫۵ تا ۵٫۵ کیلوگرم است.

در فشار ناشی از زاویه ۱۵ درجه گردن، وزن سر ۱۲ کیلوگرم احساس می شود.  فشار روی ستون فقرات با میزان افزایش زاویه گردن بیشتر می شود به طوری که در زاویه ۶۰ درجه وزن سر ۲۷ کیلوگرم احساس می شود.

دکتر لانمن به رویترز گفت: “برای کاربران امروزی گوشی های هوشمند، و با وضعیت پیش رو، آیا یک فرد ۸ ساله بایستی در سن ۲۸ سالگی عمل جراحی ستون فقرات انجام دهد؟ در کودکانی که ستون فقراتشان در حال رشد است و هنوز به طور کامل توسعه نیافته است، ما مطمئن نیستیم که ممکن است این مساله چه عواقب ناگواری داشته باشد یا ممکن است این موضع سبب تغییر استخوان بندی طبیعی بدن شود.”

منبع: رویترز

ارسال نظر