خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

روش کشت و پرورش چای و ویژگی های آن

کد خبر: 7436 تعداد بازدید: 700

چای (Tea) با نام علمی (.Camellia sinensis L) درختی همیشه سبز از تیره چای سانان (Theaceae) است. این گیاه بومی نواحی گرم جنوب شرقی آسیا است و مصرف آن، از ...

روش کشت و پرورش چای و ویژگی های آن

چای (Tea) با نام علمی (.Camellia sinensis L) درختی همیشه سبز از تیره چای سانان (Theaceae) است. این گیاه بومی نواحی گرم جنوب شرقی آسیا است و مصرف آن، از حدود پنج قرن پس از میلاد مسیح در چین و ژاپن آغاز گردید. در ادامه، برای آشنایی با روش کشت و پرورش چای و ویژگی های آن با از همه چی همراه باشید.

محصول چای برای اولین بار حدود ۶۰۰ سال پیش به ایران آورده شد ولی کشت گیاه چای برای اولین بار در سال ۱۲۷۵ شمسی انجام شد.

ارقام مختلف چای به ۳ گروه چینی، آسامی و هند و چینی تقسیم می شوند.

گروه چینی می تواند یخبندان خفیف را تحمل کند ولی ۲ گروه آسامی و هند و چینی در برابر سرما حساس هستند. هر ۳ نوع، در نقاط گرم و مرطوب دارای رشد و محصول بیشتر ولی کیفیت پایین تری هستند.

بر عکس، در نقاط خنک هر چند محصول کمتر می شود ولی مرغوبیت افزایش می یابد. به همین دلیل، به طور معمول چای کاری هایی که در نقاط مرتفع احداث شده اند دارای ارزش بیشتری می باشند.

روش کشت و پرورش چای و ویژگی های آن

ریشه چای، در صورت مناسب بودن خاک، تا عمق زمین نفوذ می کند ولی این گیاه را می توان در خاک های کم عمق نیز، به شرطی که زهکشی کامل و واکنش اسیدی باشد با موفقیت پرورش داد. برای چای، بافت خاک اهمیتی ندارد و از شنی تا رسی فرقی نمی کند.

رشد شاخساره چای در شرایط مطلوب در تمام طول سال انجام می شود و در صورتی که گیاه هرس نشود انواع چینی تا ۳ متر، انواع هند و چینی تا ۵ متر و انواع هندی (آسامی) تا ۱۸ متر ارتفاع پیدا می کنند.

برای جلوگیری از این امر، پس از کشت چای در محل اصلی، در طول چند سال اول، با هرس های مداوم به گیاه شکل بوته ی پر شاخساره و متراکم و کوتاهی می دهند تا محصول به آسانی برداشت شود.

افزایش چای به روش قلمه زدن و خواباندن امکان پذیر است ولی مرسوم نیست. گیاه چای با بذر افزوده می شود.

روش کشت و پرورش چای و ویژگی های آن

فاصله کشت به طور معمول ۱ تا ۱٫۵ متر سات ولی در کشت های پَرچینی (Hedgerow) به ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر کاهش داده می شود. محصول چای، جوانه انتهایی ساقه جوان همراه با ۱ تا ۱٫۵ برگ زیر آن می باشد که هر چه تعداد برگ ها کمتر باشد مرغوبیت محصول بیشتر است. برداشت محصول ۳ تا ۵ سال پس از کاشت شروع می شود و در شرایط مناسب ۶۰ تا ۷۰ سال ادامه می یابد.

اما در گیلان که مرکز چای کاری ایران است، عمر یک باغ از ۴۰ تا ۵۰ سال بیشتر تجاوز نمی کند.

منبع: اصول باغبانی

مرتضی خوشخوی – بیژن شیبانی

ایرج روحانی – عنایت الله تفضلی

ارسال نظر