خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

شنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

۱ ساعت دویدن برابر با ۷ ساعت طول عمر اضافه

کد خبر: 7426 تعداد بازدید: 397

تحقیق جدیدی نشان می دهد، ۱ ساعت دویدن برابر با ۷ ساعت طول عمر اضافه است و مهم هم نیست که چقدر آهسته می دوید. در ادامه، با از همه ...

1 ساعت دویدن برابر با 7 ساعت طول عمر اضافه

تحقیق جدیدی نشان می دهد، ۱ ساعت دویدن برابر با ۷ ساعت طول عمر اضافه است و مهم هم نیست که چقدر آهسته می دوید. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

دانشمندان می گویند که ۱ ساعت دویدن در هفته موثرترین ورزش برای افزایش امید به زندگی است. محققان ادعا می کنند اهمیتی ندارد با چه سرعتی و به چه میزان مسافتی می توانید بدوید.

برای کسانی که این توصیه را آویزه گوش کرده و به طور مرتب می دوند، می توانند با این روش تا ۳ سال به طول عمر خود اضافه کنند.

این تحقیق، در دانشگاه ایالتی آیوای آمریکا انجام شده است، که آنالیز مجدد داده های پژوهشکده ی کوپر در تگزاس است، و علاوه بر این نتایج تعدادی از سایر تحقیقات جدیدی که در ارتباط با ورزش و مرگ و میر است را مورد آزمایش قرار داده اند.

دانشمندان متوجه شدند که بررسی جدید، یافته های تحقیقات اخیر را تقویت می کند.

نتایج تحقیق نشان داد، در هر سرعت یا مسافت پیموده شده ای، خطر مرگ زودرس در افرادی که می دوند ۴۰ درصد کاهش می یابد.

این مساله حتی زمانی که محققان مصرف سیگار، مشروبات الکلی یا مشکلات سلامتی مانند چاقی را کنترل می کنند کاربرد دارد.

سه سال پیش، همین گروه تحقیق مطالعه ای انجام داد که بیش از ۵۵,۰۰۰ بزرگسال را مورد تجزیه و تحلیل قرار می داد. نتیجه این تحقیق مشخص کرد که به مدت فقط ۷ دقیقه دویدن در روز می تواند خطر مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی را کاهش دهد.

1 ساعت دویدن برابر با 7 ساعت طول عمر اضافه

محققان، شرکت کنندگان در این تحقیق را در یک دوره ی ۱۵ ساله مورد مطالعه قرار دادند، و متوجه شدند که از بین بیش از ۳,۰۰۰ نفری که از دنیا رفتند، فقط یک سوم آن ها ناشی از بیماری قلبی بوده است.

دکتر داک-چول لی استاد حرکت شناسی دانشگاه ایالتی آیوا و یکی از نویسندگان این تحقیق به نیویورک تایمز گفت که بعد از اینکه نتایج این تحقیق منتشر شد، تیم تحقیقاتی با سوالات بیشماری در مورد اینکه آیا سایر فعالیت های ورزشی مانند قدم زدن هم می تواند مفید باشد مواجه شدند.

دوندگان حرفه ای تر که مسافت بیشتری را می دویدند نیز به دنبال جواب این سوال بودند که آیا دویدن بیش از حد می تواند سبب مرگ زود رس شود یا خیر.

بعد از آنالیز داده ها در تحقیق جدید، دانشمندان مشخص کردند که ساعت ها دویدن، از لحاظ آماری سبب عمر بیشتری می شود تا کاهش عمر.

در تحقیق پژوهشکده ی کوپر شرکت کنندگان به طور متوسط هفته ای ۲ ساعت می دویدند.

میزان دویدن در طول دوره ی ۴۰ ساله چیزی حدود ۶ ماه به طول عمر اضافه می کند، اما این میزان می تواند امید به زندگی را تا ۳ سال افزایش دهد.

منبع: میل آنلاین

 

 

ارسال نظر