خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

شنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

جدیدترین رتبه بندی کشورهای امن جهان

کد خبر: 7413 تعداد بازدید: 629

جدیدترین رتبه بندی کشورهای امن جهان اعلام شده و در بالای این لیست کشور فنلاند قرار دارد. امارات و ایسلند به ترتیب به رتبه ی دوم و سوم دست یافتند، ...

جدیدترین رتبه بندی کشورهای امن جهان اعلام شده و در بالای این لیست کشور فنلاند قرار دارد. امارات و ایسلند به ترتیب به رتبه ی دوم و سوم دست یافتند، که از لحاظ گردشگری و تجارت برای خطرات امنیتی از لحاظ خشونت و تروریسم مد نظر قرار گرفته اند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

به طرز شوکه آوری، انگلستان در رتبه ی ۷۸ام جهان و بعد از زیمبابوه ای قرار گرفته است که در رتبه ی ۶۰ام جهان قرار گرفته دارد. ایالات متحده برخلاف محبوبیت بالای مقصد گردشگری اش در رتبه ی ۸۴ام جهان قرار گرفته است.

جدیدترین رتبه بندی کشورهای امن جهان

عمان در رتبه ی چهارم قرار گرفته است، بعد از آن به ترتیب کشورهای هنگ کنگ، سنگاپور و نروژ در رتبه های پنجم تا هفتم قرار گرفته است.

سوئیس در رتبه ی هشتم قرار دارد، کشور رواندا در رتبه ی نهم و قطر در رتبه ی دهم کشورهای امن جهان قرار کرفته است.

امتیازدهی ایمنی و امنیت یکی از بخش های گزارش دوساله مجمع جهانی اقتصاد جهانی مستقر در ژنو بود. خطر تبدیل شدن به قربانیان جرائم کوچک در این گزارش در نظر گرفته نشده است.

گزارش رقابت پذیری سفر و گردشگری ۱۳۶ کشور را بر اساس عوامل و سیاست هایی که بخش سفر و گردشگری را تحت تاثیر قرار می دهد و سبب شرکت در توسعه و رقابت پذیری کشورها می شود.

نا امن ترین مقصد برای سفرهای گردشگری در جهان کشور کلمبیا بود، که در رتبه های بهتر از آن کشور جنگ زده ی یمن و السالوادور قرار دارد. مصر مقصد محبوب گردشگری در رتبه ی ۱۳۰ام قرار دارد، ونزوئلا در رتبه ی ۱۳۱ام، نیجریه در رتبه ی ۱۳۲ام و پاکستان در رتبه ی ۱۳۳ام قرار دارد.

جدیدترین رتبه بندی کشورهای امن جهان

در ضمن در گزارش، اسپانیا مقام بهترین کشور مسافر پسند جهان را به لطف فرهنگ و طبیعتش، به همراه زیرساخت های گردشگری که ارائه می دهد به دست آورده است.

علیرغم چندین حمله تروریستی که در سال های اخیر در فرانسه رخ داده، این کشور توانسته سایر رقبای اروپایی را به دلیل غنای فرهنگی پشت سر گذاشته و در رتبه ی دوم قرار بگیرد.

آلمان در رتیه ی سوم قرار گرفته، ژاپن از رتبه ی نهم در سال ۲۰۱۵ به در رتبه ی چهارم ارتقا یافته و انگلستان رتبه ی پنجم را همچنان حفظ کرده است.

ایالات متحده ی آمریکا در رتبه ی ششم جای گرفته است، که پشت سر آن استرالیا، ایتالیا، کانادا و سوئیس به ترتیب قرار گرفته اند.

امتیازی که هر کشور دریافت کرده از بهداشت و فن آوری اطلاعات گرفته تا ایمنی و امنیت می باشد که در نهایت رتبه نهایی بر اساس میانگین آن ها نعیین می شود.

در این رتبه بندی از بین ۱۳۶ کشوری که در لیست رتبه بندی قرار دارند ایران در رتبه ی ۸۷ام جهان قرار گرفته است.

لیست کامل این رتبه بندی را می توانید در ادامه مشاهده کنید. برای بزرگ نمایی روی تصویر کلیک کنید.

جدیدترین رتبه بندی کشورهای امن جهان

 منبع: میل آنلاین

ارسال نظر