خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

شنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

آیا کاناپه منزل سبب ایجاد سرطان می شود؟

کد خبر: 7353 تعداد بازدید: 330

آیا کاناپه منزل سبب ایجاد سرطان می شود؟ طبق تحقیق دانشمندان، موادی که در ساخت کاناپه های نسوز استفاده می شود با افزایش ۷۴ درصدی تومورهای تیروئیدی در ارتباط است. در ...

آیا کاناپه منزل سبب ایجاد سرطان می شود؟

آیا کاناپه منزل سبب ایجاد سرطان می شود؟ طبق تحقیق دانشمندان، موادی که در ساخت کاناپه های نسوز استفاده می شود با افزایش ۷۴ درصدی تومورهای تیروئیدی در ارتباط است. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

کارشناسان هشدار می دهند، مواد شیمیایی سمی که در کاناپه ها و تشک های نسوز وجود دارد سبب افزایش سرطان تیروئید می شود.

این نگرانی وجود دارد که الیاف مقاوم در برابر شعله از طریق گرد و غبار خانگی سبب بروز بیماری خوانوادگی شود.

اگرچه مواد شیمیایی به طورگسترده ای محدود شده اند، کارشناسان هشدار می دهند که این اقدامات به اندازه کافی موثر نیست.

این مساله بعد از این مطرح شد که مقامات دولتی توسط عضو خدمات شهری، خطرات بالقوه شیمیایی در جهت سیاست ایمنی آتش سوزی مبلمان را هشدار دادند.

تری اِج، سال پیش و پس از اینکه طرح پیشنهادی وی برای محدود کردن همه محصولات مقاوم در برابر آتش سوزی رد شد از سمت خود در وزرات خانه ی تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی استعفا داد.

او می گوید: “این وسیله های مقاوم در برابر آتش سوزی سبب ایجاد هزاران سرطان و سایر بیماری ها می شود به ویژه که در این بین کودکان بسیار آسیب پذیرند.”

سرطان تیروئید در بریتانیا در یک دهه گذشته تا ۷۴ درصد افزایش داشته است، که محققان آمریکایی مقاوم ها در برابر آتش سوزی را سبب این افزایش نرخ رشد سرطان تیروئید می دانند.

پس از بررسی گرد و غبار خانگی و نمونه برداری خون از افرادی که دچار سرطان تیروئید بودند، دانشمندان دانشگاه دوک متوجه شدند که بیماران در معرض بسیار بالای مواد مقاوم در برابر آتش سوزی بودند که “دی فنیل اترهای پلی برمه” نامیده می شود.

آیا کاناپه منزل سبب ایجاد سرطان می شود؟

استفاده ی این محصولات از سال ۲۰۰۴ به بعد ممنوع شده است ولی هنوز در منازل افراد مبلمانی که قبل از تاریخ ذکر شده خریده اند وجود دارد.

بیماران سرطانی علاوه بر این دارای مقدار بالایی تریس ۲-کلرو فسفات بودند که یک ماده نسوز است که مصرف آن از ۱۶ سال پیش ممنوع شده است.

هر دو ماده شیمیایی به دلیل دخالت هورمونی در ایجاد سرطان نقش داشتند.

برای تولید دکابرمو دی‌ فنیل اتر که به طور گسترده ای از مواد شیمیایی “دی فنیل اترهای پلی برمه” استفاده می شود، ممنوع نشده ولی استفاده از آن به شدت محدود شده است.

دکتر هیتر استپلتون به ساندِی تایمز گفت: “مواد شیمیایی به صورت گرد و غبار خانگی آزاد می شوند و از طریق غذا و دست هایمان وارد بدنمان می شود که این مقدار در کودکان در سطح بسیار بالایی رخ می دهد.

منبع: میل آنلاین

 

ارسال نظر