خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

جمعه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

سفید شدگی موها هشداری برای بیماری قلبی

کد خبر: 7329 تعداد بازدید: 337

آیا سفید شدگی موها می تواند هشداری برای بیماری قلبی باشد؟ تحقیق جدید دانشمندان نشان می دهد که سفید شدن موهای سر می تواند نشان دهنده آسیب به شریان های قلب ...

سفید شدگی موها هشداری برای بیماری قلبی

آیا سفید شدگی موها می تواند هشداری برای بیماری قلبی باشد؟ تحقیق جدید دانشمندان نشان می دهد که سفید شدن موهای سر می تواند نشان دهنده آسیب به شریان های قلب بوده و ممکن است این امکان را به پزشکان بدهد تا بیماران در خطر را سریعا شناسایی کنند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

دانشمندان متوجه شده اند که سفید شدگی موهای سر ممکن است نشان دهنده ی افزایش آسیب به شریان های قلب باشد.

یافته های آن ها نشان می دهد که کاهش مرمت DNA، التهاب، تغییرات هورمونی و توقف رشد سلولی ممکن است دلیل اصلی بیماری قلبی و از بین رفتن درخشش موهای سر باشد.

این یافته ها کمک می کند تا بیمارانی که در خطر بیماری قلبی هستند به سادگی و با معاینه ی ظاهری تشخیص داده شوند.

سفید شدگی موها هشداری برای بیماری قلبی

دانشمندان دانشگاه قاهره ۵۴۵ مرد را مورد مطالعه قرار دادند.

این مردان برحسب سلامتی شریان و رنگ موهایشان به دو زیرگروه تقسیم بندی شدند.

درجه سفید شدگی موهای آن ها با استفاده از “نمره سفید شدگی موها” که دامنه ای از مشکی خالص و امتیاز ۱ تا سفید خالص و امتیاز ۵ درجه بندی شد.

داشتن امتیاز ۳ و بیشتر همراه بود با آسیب شریان ها، فشار خون بالا و سطوح چربی غیر طبیعی که همه آن ها با بیماری قلبی در ارتباط هستند.

نویسنده ی تحقیق دکتر “ایرینی ساموئل” گفت: “بیماری شریان قلب و سفید شدگی موها از طریق مسیر بیولوژیکی مشابهی رخ می دهد و هر دو با افزایش سن شیوع پیدا می کنند. یافته های ما نشان می دهد که، صرفنظر از سن شناسنامه ای، سفید شدگی موهای سر نشان دهنده ی سن بیولوژیکی است و می تواند علامت هشدار افزایش خطر بیماری قلبی عروقی باشد.”

سفید شدگی موها هشداری برای بیماری قلبی

برای تایید همراهی بین سفید شدگی موهای سر و بیماری قلبی عروقی در بیمارانی بدون فاکتورهای خطر بیماری قلبی عروقی شناخته شده ی دیگر مطالعه ای گسترده تری شامل زنان و مردان لازم است.

اگر یافته های ما تایید شوند، استانداردسازی سیستم امتیازدهی برای ارزیابی سفید شدگی موهای سر می تواند به عنوان پیش بینی بیماری انسداد شریان عروق کرونر به کار رود.

این تحقیق بعد از یافته های دانشمندان دانشگاه آتلانتیک فلوریدا به سرانجام رسید که یافته های دانشمندان دانشگاه آتلانتیک فلوریدا نشان می داد چربی دور کمر می تواند سبب بیماری قلبی شود.

چربی اضافی دور کمر به همراه فشار خون بالا و سطح کلسترول غیر طبیعی به ندرت سبب علائمی در ۱۰ سال اول می شود، اما بعد از این مرحله خطر تا ۱۸ درصد به سرعت افزایش می یابد.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر