خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

شنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

بهترین شرایط کشت و پرورش خیار (Cucumber)

کد خبر: 7321 تعداد بازدید: 342

بهترین شرایط کشت و پرورش خیار چیست؟ خیار (Cucumber) با نام علمی (Cucumis sativus) گیاهی است جالیزی (Vine crops) و از تیره کدوسانان (Cucurbitaceae) که یک ساله بوده و کشت ...

بهترین شرایط کشت و پرورش خیار (Cucumber)

بهترین شرایط کشت و پرورش خیار چیست؟ خیار (Cucumber) با نام علمی (Cucumis sativus) گیاهی است جالیزی (Vine crops) و از تیره کدوسانان (Cucurbitaceae) که یک ساله بوده و کشت آن در بیشتر مناطق جنوبی کشور در اواخر پاییز و در طول فصل تابستان و در مناطق معتدله در هنگام بهار متداول است. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

دوره رشد و نمو خیار حدود ۵۰ تا ۷۰ روز است. در مناطق جنوبی مانند جیرفت در یک سال ۲ تا ۳ مرتبه کشت خیار صورت می گیرد.

بهترین شرایط کشت و پرورش خیار (Cucumber)

خیار را در هر نوع خاک زراعی می توان کاشت اما اگر زودرسی آن مورد نظر باشد، باید در خاک های سبک شنی یا لمونی کاشته شود. خیار گیاهی است به نسبت قانع، ولی اگر زمین ضعیف باشد لازم است ۱۰ تا ۱۵ تن کود حیوانی پوسیده و یا حدود ۸۰ کیلوگرم نیتروژنه، ۱۵۰ کیلوگرم فسفره و در صورت نیاز ۷۰ کیلوگرم پتاسه به هر هکتار داده شود.

وقتی خطر سرمازدگی از بین رفته باشد، بذر خیار را که پیش از این به مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت در آب خیسانده و گندزدایی کرده اند، به صورتکپه ای در خاک مرطوب، به فواصل ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانتی متر می کارند.بهترین شرایط کشت و پرورش خیار (Cucumber)

تعداد بذر در هر کپه ۴ تا ۶ عدد است، دان نهال های حاصله بعد از اینکه به ۴ تا ۶ برگی رسیدند تنک شده و ۲ تا ۳ بوته در هر کپه نگهداشته می شود. در کاشت ردیفی، بذر را با دست و یا بذرپاش روی ردیف هایی به عرض ۱۲۰ تا ۱۸۰ سانتی متر ریخته و بعد از روییدن و ۴ تا ۶ برگی شدن، دان نهال ها را به فاصله ۴۵ تا ۶۰ سانتی متر تنک می کنند.

مقدار بذر مصرفی در هکتار ۳ تا ۴ کیلوگرم است. خیار را در زمان های مختلف برداشت می کنند. در برداشت میوه فقط اندازه آن مورد نظر است و کوچکی و بزرگی آن از نظر قیمت و مرغوبیت، اهمیت زیادی دارد.

بهترین شرایط کشت و پرورش خیار (Cucumber)

محققان مدت های مدیدی است که از وجود پلی فنول های منحصر به فرد در گیاهان که لیگنان نامیده می شود اطلاع دارند و این مواد مفید برای سلامتی به طور گسترده ای روی سبزیجات تیره ی چلیپاسانان مانند کلم بروکلی وجود دارد. اگرچه تحقیقات جدید بیشتری روی محتوی لیگنان سایر سبزیجات شامل خیار نیز شده است. خیار دارای کالری بسیار پایینی است و هر ۱۰۰ گرم خیار حاوی حدود ۱۵۳ میکروگرم پتاسیم، ۲۴ میکروگرم فسفر، ۱۷ میکروگرم ویتامین (K)، مقدار ۱۳ میکروگرم فسفر، ۵ میکروگرم مولیبدون و حدود ۳ میکروگرم ویتامین C است.

منبع: اصول باغبانی

مرتضی خوشخوی – بیژن شیبانی

ایرج روحانی – عنایت الله تفضلی

ارسال نظر