خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

شنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

ساخت اولین تونل کشتی جهان در نروژ

کد خبر: 7261 تعداد بازدید: 693

نروژ قصد دارد اولین تونل کشتی جهان را با سوراخ کردن صخره های یک شبه جزیره در کم عرض ترین بخش آن برای عبور و مرور امن کشتی ها در روزهای ...

ساخت اولین تونل کشی جهان در نروژ

نروژ قصد دارد اولین تونل کشتی جهان را با سوراخ کردن صخره های یک شبه جزیره در کم عرض ترین بخش آن برای عبور و مرور امن کشتی ها در روزهای طوفانی بسازد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

ساخت اولین تونل کشی جهان در نروژ

این تونل که ۳۶ متر عرض خواهد داشت از کم عرض ترین بخش شبه جزیره در بخش شمال غربی نروژ احداث خواهد شد، که به کشتی های مسافربری و باربری این اجازه را خواهد داد تا بتوانند طوفان و بخش های مواج و خطرناک ساحلی اسکاندیناوی را دور بزنند. سازمان ساحلی نروژ، که روز چهارشنبه این خبر را اعلام کرد گفت: “فانوس دریایی کراکِنز که درست در بخش جنوبی این شبه جزیره واقع است، یک ایستگاه هواشناسی است که دارای بیشترین روزهای طوفانی است، از ۴۵ تا ۱۰۵ روز طوفانی در سال.”

ساخت اولین تونل کشی جهان در نروژ

فانوس دریایی کراکِنز، واقع در بخش جنوبی شبه جزیره

امواج بسیار بلندی که از جهات مختلف می آیند، شرایط قایفرانی را پیچیده و خطرناک می کند، حتی زمانی که باد آرام گرفته باشد.

مقام ساحلی نروژ می گوید: “ترکیبی از باد، جریان و امواج در این قسمت از نوار ساحلی این بخش را به یکی از مکان هایی تبدیل می کند که نیاز به یک اقدام فوری دارد. او هم چنین امیدوار است تا تونل سبب بهبود ایمنی شود تا کشتی ها بتوانند بدون اینکه منتظر هوای خوب باشند عبور کنند.”

تیم ساخت تونل پیش بینی کرده است که مدت زمان ساخت تونل چیزی در حدود ۳ تا ۴ سال خواهد بود و هزینه ای بالغ بر ۳۱۵ میلیون دلار در بر خواهد داشت. برای احداث این تونل مهندسین بایستی ۸ میلیون تن خاک را منفجر یا حفاری کنند.

معابر و کانال ها برای عبور قایق ها در جاهای دیگر جهان ساخته شده اند، اما این اولین تونلی در جهان خواهد بود که به کشتی های غول پیکر مسافربری و باربری که دارای وزنی تا ۱۶,۰۰۰ تن هستند اجازه ی عبور می دهد.

ساخت اولین تونل کشی جهان در نروژ

گروه ساخت تونل در تلاشند تا کاری کنند در هر ساعت ۵ کشتی توان عبور از آن را داشته باشد. اگر برایتان جای سوال است که اگر دو کشتی در داخل تونل از روبرو به هم برسند چه اتفاقی خواهد افتاد، جواب این است که این اتفاق رخ نخواهد داد به دلیل اینکه در هر دو سمت چراغ های ترافیکی نصب خواهند شد. گروه ساخت اضافه می کند: “ما استانداردهای معمول را دنبال خواهیم کرد و از چراغ های قرمز و سفید برای نشان دادن زمان عبور امن استفاده خواهیم کرد.”

این تونل طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است در سال ۲۰۲۳ افتتاح شود.

منبع: سی ان ان

ارسال نظر