خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

جمعه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

برای افزایش قدرت مغز بادام مصرف کنید

کد خبر: 7181 تعداد بازدید: 278

برای همه ما پیش آمده است که بعد از خوردن ناهار سنگین در محل کار یا منزل ولو می شویم. اما در حال حاضر دانشمندان ادعا می کنند که پاسخ ...

برای افزایش قدرت مغز بادام مصرف کنید

برای همه ما پیش آمده است که بعد از خوردن ناهار سنگین در محل کار یا منزل ولو می شویم. اما در حال حاضر دانشمندان ادعا می کنند که پاسخ رخوت بعد از خوردن غذا “رخوت ساعت ۳” را یافته اند – و آن ها حتی باور دارند که به افزایش قدرت مغز کمک خواهد کرد. در ادامه با از همه چی همراه باشید.

تحقیقات جدید نشان می دهد خوردن بادام در وعده غذایی ناهار به حفظ تمرکز کمک کرده و سبب از بین بردن گیجی بعد از ظهر می شود.

اما کارشناسان هشدار می دهند که بودجه ی این تحقیق توسط هیئت امنای بادام کالیفرنیا تامین شده و باید نتایج آن را با احتیاط مورد استفاده قرار داد. این سازمان تولید کننده آجیل ایالات متحده ی آمریکاست و ۸۰ درصد بادام جهان را تولید می کند.

محققان بر این باورند که بادام حاوی میزان بالایی از چربی های خوب و فیبر است.

متخصص تغذیه سلیا کوپر، گروه بهداشت فراوری چشایر انگلیس در مورد یافته های این تحقیق گفته است: “این تحقیق به طور کامل مستقل نیست و ممکن است محدود به نتایج باشد. که باید تایید شود. اما هیچ جای شکی نیست که آجیل هایی مانند بادام تاثیر بیشتری در مدیریت سطح قند خون و بهبود سلامت دارد.”

برای این تحقیق، ۸۶ نفر بزرگسال که دارای اضافه وزن بودند به طور تصادفی به مدت ۱۲ هفته در یک رژیم غذایی کاهش وزن مورد مطالعه قرار گرفتند.

این افراد به دو گروه با رژیم غذایی غنی شده با بادام و بدون آجیل تقسیم بندی شدند. هر دو برای محدود کردن کالری طراحی شده بودند.

پس از صرف ناهار، شرکت کنندگان از لحاظ دامنه ی حافظه و دقت مورد آزمایش قرار گرفتند.

در تست های حافظه، از آن ها خواسته شد تا لیستی را که شامل ۱۰ کلمه بود را خوانده و سپس به یاد بیاورند.

در تست دقت، از شرکت کنندگان خواسته شد تا صفحه ای از کلمات را بخوانند و کلمه ی خاصی را از بین آن ها پیدا کنند.

با توجه به این تحقیق که در مجله ی انگلیسی تغذیه به چاب رسیده است، هر دو گروه کاهش مشابهی را بعد از صرف ناهار تجربه کردند.

حافظه در هر دو گروه بعد از ناهار کاهش یافته بود، اما آن هایی که به همراه ناهار بادام مصرف کرده بودند به طور قابل توجهی کاهش اندکی در نمرات حافظه داشتند.

محققان ادعا می کنند که نتایج این تحقیق نشان می دهد که مصرف بادام ممکن است یک ابزار موثر در حفظ حافظه بعد از صرف ناهار باشد.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر