خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

جمعه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

حبوبات و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲

کد خبر: 7168 تعداد بازدید: 279

با مصرف روزانه حبوبات خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را بیش از یک سوم کاهش دهید. تحقیقی جدید نشان می دهد مصرف حبوبات می تواند دیابت نوع ۲ را کاهش دهد. ...

حبوبات و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2

با مصرف روزانه حبوبات خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را بیش از یک سوم کاهش دهید. تحقیقی جدید نشان می دهد مصرف حبوبات می تواند دیابت نوع ۲ را کاهش دهد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

دانشمندان می گویند با خوردن عدس، نخود، لوبیا و نخودفرنگی می توانید خطر ابتلا به این بیماری را تا ۳۵ درصد کاهش دهید.

اگرچه مصرف حبوبات به مدت طولانی تصور می شد نوعی محافظ در برابر دیابت نوع ۲ است، این اولین تحقیقی است که این مساله را تایید می کند.

محققان واحد تغذیه انسانی دانشگاه Rovira Virgili در تاراگونای اسپانیا نتایج مطالعه ی “پیشگیری اولیه بیماریهای قلبی و عروقی با رژیم غذایی مدیترانه ای” را بررسی کردند.

آن ها بر روی حبوبات غیر سویا، مانند  لوبیا، نخود فرنگی و بعضی دانه ها متمرکز شده بودند، و اثر جایگزینی سایر مواد غذایی پروتئینی و غنی از کربوهیدرات را با حبوبات در توسعه بیماری دیابت نوع ۲ ارزیابی کردند.

تیم تحقیقاتی بیش از ۳,۳۰۰ شرکت کننده در معرض خطر بیماری قلبی عروقی ولی بدون دیابت نوع ۲ را در ابتدای تحقیق “پیشگیری اولیه بیماریهای قلبی و عروقی با رژیم غذایی مدیترانه ای” مورد ارزیابی قرار دادند.

پس از ۴ سال پیگیری، نتایج نشان داد که، در مقایسه با افرادی که مصرف حبوبات پایینی داشتند افرادی که مصرف حبوبات بالایی داشتند ۳۵ درصد در معرض خطر کمتر توسعه دیابت نوع ۲ هستند.

مصرف پایین به صورت ۱٫۵ وعده در هفته و مصرف بالا به صورت ۳٫۳۵ وعده در هفته انجام شد.

علاوه بر این، افرادی که حدود ۱ وعده در هفته مصرف حبوبات داشتند در مقایسه با آن هایی که نیم وعده در هفته حبوبات مصرف می کردند ۳۳ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری بودند.

حبوبات گروهی از مواد غذایی است که سرشار از ویتامین های گروه B به همراه بسیاری از مواد معدنی مفید مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم است.

این گروه دارای مقادیر قابل توجهی فیبر است و به عنوان غذای با شاخص گلوکز پایین شناخته می شوند، این بدان معناست که قند خون را پس از مصرف با آرامی افزایش می دهد.

محققان می گویند، با توجه به این ویژگی منحصر به فرد تغذیه ای، خوردن منظم حبوبات می تواند به بهبود سلامتی انسان کمک کند.

در حقیقت، سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد سال ۲۰۱۶ را به عنوان سال بین المللی حبوبات برای افزایش آگاهی مردم از مزایای تغذیه ای آن ها اعلام کرده بود.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر