خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

تبدیل برگ های اسفناج به بافت قلب انسان

کد خبر: 7073 تعداد بازدید: 1143

محققان موفق شدند برگ های اسفناج را به بافت قلب انسان تبدیل کنند که قادر است کار کند. این یافته می تواند انقلابی در حل مشکل بازتولید شبکه ی عروق خونی باشد ...

تبدیل برگ های اسفناج به بافت قلب انسان

محققان موفق شدند برگ های اسفناج را به بافت قلب انسان تبدیل کنند که قادر است کار کند. این یافته می تواند انقلابی در حل مشکل بازتولید شبکه ی عروق خونی باشد که در سراسر بافت های انسان انشعاب دارند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

تا این اتفاق، دانشمندان در تلاش بوند تا با استفاده از چاپ سه بعدی این شبکه ی ظریف و پیچیده را بازسازی کنند، اما ناموفق بودند.

اما گیاهان می توانند ثایت کنند که می توانند شرکای ایده آلی باشند به دلیل اینکه دارای رگ های ظریفی هستند که آن ها را قادر به ارسال خون از طریق سیستم عروقی به بافت جدید می کند.

تبدیل برگ های اسفناج به بافت قلب انسان

اگرچه در گیاهان و حیوانات انتقال مواد شیمیایی در اطراف بدن از طرق بسیار متفاوتی انجام می شود.

در گذشته، محققان موفق به ایجاد نمونه بافت انسانی در مقیاس کوچک تر شده بودند. اما در این مورد، استفاده از برگ های اسفناج، به اندازه ی کافی بافت تولید می کند و به اندازه ی مطلوبی بزرگ می شود که می تواند برای درمان جراحات مفید باشد.

تبدیل برگ های اسفناج به بافت قلب انسان

دانشمندان امیدوارند که روش هایی مثل این در مواقعی که نیاز به درمان قربانیان حملات قلبی باشد می تواند مفید باشد که به موجب آن لایه های جدید و سالم ماهیچه های قلب می تواند تولید شود.

دانشمندان پژوهشکده ی پلی تکنیک ورچستر نوشتند: “توسعه ی گیاهان سلول زدایی شده برای شاخه های جدید علم که شبیه سازی بین گیاهان و حیوانات را بررسی می کنند  ظرفیتی بالقوه ایجاد می کند.”

تبدیل برگ های اسفناج به بافت قلب انسان

دانشمندان در آزمایش برای ایجاد قلب مصنوعی، سلول های گیاهی را از برگ های اسفناج جدا کرده و مشاهده کردند که آن ها مایعات را همانند سلول های خونی انسان از طریق عروق اسفناج ارسال می کنند.

بر این اساس دانشمندان سلول های انسانی را که در تولید رگ های خونی کاربرد دارد را کشت کردند.

تبدیل برگ های اسفناج به بافت قلب انسان

گلن گودت، پرفسور مهندسی زیست پزشکی در موسسه پلی تکنیک ورچستر گفت: “ما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن داریم، اما تا همین جا هم بسیار امیدوارکننده است. تطبیق گیاهانی که کشاورزان برای هزاران سال کشت می کرده اند، برای استفاده در مهندسی بافت می تواند بسیاری از مشکلات محدود کننده در این زمینه ها را حل کند.”

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر